Skocz do zawartości

[List do Mikołaja] Co byś napisał jakbyś pisał?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tak. 

Znowu Święta. 

Dla niezorientowanych Święta to takie dni w kalendarzu , w czasie których jemy niezbyt smaczną rybę , na legalu wciągamy duże ilości maku , zupę z podejrzanych grzybków i kompot z suszu ,a Wujek Janusz konsekwentnie traci kontakt z rzeczywistością w drugiej godzinie spotkania.

W tych dniach co drugi Polak odkrywa w sobie talent wokalny na miarę Eurowizji śpiewając o jakiejś stajni i drze japę na całą dzielnie o cichej nocy oraz staje się Cenionym Ekspertem w dziedzinie ..........( tu wpisać dowolnie wybraną ). W tym roku te dni są zaplanowane na końcówkę grudnia. Nie wiem jak będzie za rok. Może zabronią ,bo to podpadnie pod zakaz zgromadzeń.

Są bardziej oderwani ,którzy mówią o gadających zwierzętach, wkładają siano pod obrus i dają jedno nakrycie więcej ( że niby jak ktoś  pomyli mieszkania to mu dadzą jeść- już to widzę ). Słów brak.........siano pod obrus.....

Jest także grupa ludzi ( głównie nieletni ) ,która pisze listy z prośbą o różne graty do niejakiego Św.Mikołaja ( to pytanie ,czy ktoś wie , od jakiego imienia jest skrót Św. ? ), które kładą na parapecie ( lub w innych miejscach ), a ów Śm.Mikołaj podobno je zabiera ( znaczy listy zabiera, nie parapety ). Tu dygresja ,że ja bym sprawdził tego gościa , bo niby jak wchodzi do mieszkań i zbiera listy tak ,że nikogo nie budzi? Czy te listy podpadają pod RODO?

Plotka głosi ,że ten Św.Mikołaj te listy czyta ( RODO!!!! )   i realizuje większość zawartych tam próśb podkładając te rzeczy ozdobnie zapakowane pod drzewka, których dzięki Wielkiej Szyszce będzie w tym roku dostatek- jest też podobno kraj ,gdzie ten osobnik ( Św.Mikołaj ) wkłada zamówione przedmioty do skarpet przyczepionych do kominka czy innych mebli  ( co za banda debili-wieszają skarpety na kominku...... ).  Tu znowu dygresja, że ja bym sprawdził , skąd ten Św.Mikołaj ma fundusze na wszystkie graty ? Bo to coś podejrzanie pachnie praniem pieniędzy wyprowadzonych z Ambera, GetBaka czy innego Skoku Stefczyka. Jest rękojmia ? Gwarancja? Opcja zwrotu po 14 dniach? Co jak nie przyniesie ? 

W cała tą operację z niewiadomych przyczyn są mocno zaangażowani rodzice nieletnich, którzy w pewnym momencie wyganiają nieletnich z pokoju ,gdzie stoi drzewko lub wiszą te debilne skarpety, bo podobno właśnie idzie ten Św.Mikołaj. Tu kolejna dygresja- dacie wiarę ,że podobno ten Św.Mikołaj pojawia się we wszystkich domach/mieszkaniach w podobnym czasie? Mocno podejrzane ,nie? 

Jak już ten Św.Mikołaj odejdzie, nieletni wpadają do pokoju i zabierają się za weryfikację zgodności dostarczonych produktów z pozostawioną listą życzeń na parapecie pod kontrolą starszych ( z wyjątkiem Wujka Janusza ,który wszedł właśnie w drugą fazę oderwania ). 

Teraz przechodzę do sedna tematu. Otóż zakładając ,że cała ta operacja z listą życzeń i ich realizacją jest w pełni legalna pod kątem finansowania i źródła pochodzenia napiszcie , co Wy napisalibyście na tym papierze ,co ten Św.Mikołaj zabiera z parapetu przez zamknięte okno i podrzuca pod krzywo wstawione drzewko pod obecność grupy dorosłych , w miarę świadomych ludzi ( w tym Wujek Janusz, który dopiero rozpoczyna odliczanie ) . Wiem, że to kretyński pomysł z tym listem i drzewkiem, ale załóżmy czysto hipotetycznie ,że to ma miejsce. 

 

Więc co byście napisali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Święty Mikołaju :D

Byłem grzeczny, zdecydowaną większość kilometrów przejeździłem na stalowych ramach, proszę Cię o stal i tytan :)

Bo tak właśnie bym zrobił. Poprosił o rowery które są na tyle drogie że jeszcze ich nie mam i na tyle zbędne że jeszcze na nie nie odkładam. 

Zamówiłbym stalowego fulla i ze trzy tytanowe ramy - jedną do fitnessa na miasto, drugą pod jakiegoś wyprawowego gravela, trzecią do jakiegoś hardtaila, może być do dirtu bo tego jeszcze nigdy nie miałem. W gratisie do któregoś roweru mógłby dorzucić piastę Rohloffa, albo skrzynię biegów Piniona.

No i odrestaurowanego bicykla, żeby powiesić na ścianie w salonie ^_^

 

PS. Pamiętam podobny temat z forum o innej tematyce. Ktoś założył żeby można było wrócić za kilka lat i zobaczyć jakie marzenia udało się zrealizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, by wszystkim dookoła spełniły się marzenia i dostali upragnione prezenty, by otaczały mnie same uśmiechnięte, spełnione i szcześliwe buziaki i by wszyscy uczestnicy ruchu życzliwie  z szacunkiem i uśmiechem do sibie się odnosili, przepuszczali, odpuszczali i spokojnie miło i sympatycznie sobie podróżowali.

Dla mnie tylko by mój stary poczciwy Hex dalej wiernie ze mną odbywał różne wyprawy, eskapady.. by się nie popsuł, a jak coś trzeba wymienić, by spokojnie dał o tym znać wczesniej bym to zauważył i mógł znleźć to co właśnie takiej wymiany potrzebuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej : Św Mikołaj przynosi prezenty na ...Mikołaja . Pod choinkę to ( u mnie ) aniołek . Słyszałem też o Gwiazdorze ale do mnie nigdy nie zawitał podobnie jak Dziadek Mróz .

A co bym w liście napisał ? Swoje lata już mam więc nie wstyd  na e-biku w góry ruszyć . Nawet nie bardzo wypasiony ma być , średniak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłbym Św. Mikołaja o fabrycznie nową grupę Shimano Airlines, hydrauliczne przerzutki Acros, tylną EGS Up Cage, SID-a Race '01 i może coś tytanowego od Morati. 
Pewnie finalnie i tak sam sobie to wszystko kupię, ale skoro ma zadziałać magia Świąt... :-)

A patrząc na niektóre wpisy, część Waszych świątecznych listów nie powinna być w sferze marzeń. Skoro ma być magicznie... @cervandes wyślij do mnie PW z Twoim adresem i dostaniesz nowy smar DT do Ratcheta od Serwisu Bajka z wysyłką gratis. Skoro jedna osoba się uśmiechnie, to dlaczego nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, WaGiant napisał:

W kwestii formalnej : Św Mikołaj przynosi prezenty na ...Mikołaja . Pod choinkę to ( u mnie ) aniołek . Słyszałem też o Gwiazdorze ale do mnie nigdy nie zawitał podobnie jak Dziadek Mróz .

Lista podejrzanych rośnie.....

9 godzin temu, mrmorty napisał:

Kotek, żona nie mówiła że masz więcej nie pisać postów na forum po pijaku?

Yyyyy..... tego.....możliwe. Ale chyba miałem akurat włączone wybiórcze słuchanie.

A propos życzeń , to ja mam skromne:

- mykmyka BikeYoke

- opony WTB do fula

- karbonowe koła HUNT do graveloszosy

- ramę graveloszosową od Masona lub Mootsa , od biedy Ribble też będzie OK. Ewentualnie coś tytajnowego - jakiś Lynskey .....

- nowy stojak na rower

- zestaw IRT do Mattoca

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Drogi Św. Mikołaju

Piszę list będąc na haju

Bo mimo że w Ciebie nie wierzę

Coś tam skrobie na papierze

"Skąd ta akcja? to głupota!"

O szczegóły pytaj Kota

Bo wymyślił taki topic

Co przysporzy Ci roboty

Nowe posty przybywają, ludzie piszą co by chcieli

Do skarpety, pod choinką by prezenty fajne mieli

I pojawią się problemy, tak to jest niestety

Jak się zmieści rower cały do skarpety?

I czy na coś się zda ta skarpeta

Gdy tam napchasz smaru do Ratcheta?

Jak przerobić rozmiar ramy? Żeby rower był jak nowy?

Magiczny łańcuch, pompka i opony.

Jeszcze zdrowie i marzenia wszystkim wszystkie do spełnienia

Ludzie cudów oczekują, no a cudów przecież nie ma

Jak Pioter co chciał pieska, tradycyjnie dostał karpia

Bo tradycja to rzecz święta, dla Janusza będzie flaszka

A dla wszystkich którzy pragną marzeń swych spełnienia

Dużo sił i chęci, no bo Mikołaja nie ma

To świąteczne są życzenia

Od Sznibela, heja heja

:D

3972130.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, durnykot napisał:

co Wy napisalibyście na tym papierze

Ja przepraszam, ale ja nie rozumiem co oznacza ten tryb przypuszczający. Czy to ma znaczyć, że Wy nie piszecie listów do Mikołaja?

To jak On ma wybrać Wam prezenty? Bo to, że prezenty lądują pod choinką to jest fakt. Sam widziałem to dziesiątki razy. I ktoś  je musi wybrać i zapakować. To czy to robi Mikołaj czy elfy to sprawa wtórna.Podejrzewam, że jak nie ma listy, to się nie szczypie i leci z rozdzielnika jak popadnie. I dostaniecie kolejną parę rękawiczek (nierowerowych) albo krawat (jedwabny-słabo czyści przestrzenie miedzy koronkami w kasecie, bawełna jest zdecydowanie lepsza).  A list do Mikołaja ułatwia wybór, zawęża pole poszukiwań. To dowód, ze chcemy Mu pomóc i ułatwić nielekką przecież pracę w stresie i tzw, "niedoczasie" , wyraz szacunku i docenienia Jego trudu. Ja tam zawsze piszę list i trochę jestem zdziwiony, że w tylu postach pojawia się zwrot "gdybym pisał to..."

Hare Christmas, Merry Krishna dla Wszystkich

P.S. 

12 godzin temu, durnykot napisał:

Są bardziej oderwani ,którzy mówią o gadających zwierzętach

Moje zwierzę gada cały czas. A jak chce żeby je wypuścić z klatki aby polatać, to wręcz się drze. Chyba jestem oderwany... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Chciał żeby Mikołaj mi nic nie dawał a nawet żeby wszystkim zabrał ... Co2 z atmosfery całe do zabrania, moge nawet za to coś oddać od siebie.  A lokalnie  w Polsce chciałbym żeby zabrał do wora cały SMOG.... i niech zimą będzie zimno i śnieżnie, tak jak to było dawniej! ale i czysto w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Thomass13 napisał:

Święty Mikołaju przywróć stare dobre komponenty shimano (manetki lx, xt) to samo z przerzutkami made in Japan a daj w zapomnienie ten szajs co teraz produkują.

Do reszty oszalał. Podobno życzenia maja być realne do spełnienia, a nie jakieś takie....chcesz to pisz do MamMarzenie@gov.pl

29 minut temu, cinol123 napisał:

i niech zimą będzie zimno i śnieżnie,

Kolejny odklejony....jakie zimno i śnieg? Będziesz odśnieżał chodnik/wjazd na podwórko po każdym przejechaniu pługa, sypał piasek , ubierał się godzinę i się modlił ,coby ekologiczna hybryda był naładowana , bo w nocy nie było prądu? O wynoszeniu popiołu i sypaniu węgla do pieca nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, durnykot napisał:

Kolejny odklejony....jakie zimno i śnieg? Będziesz odśnieżał chodnik/wjazd na podwórko po każdym przejechaniu pługa, sypał piasek , ubierał się godzinę i się modlił ,coby ekologiczna hybryda był naładowana , bo w nocy nie było prądu? O wynoszeniu popiołu i sypaniu węgla do pieca nie wspomnę.

Zdecydowanie wole taki rodzaj problemów, niż to co się szykuje dla ziemian w niedalekiej przyszłości  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu piszecie o ramach, rowerach, grupach itp. W niedzielę byłem jako Mikołaj w jednym z Domów Dziecka. Zamiast wymyślać głupoty, polecam dać coś od siebie. Oczywiście nie mam do Was pretensji, raczej wolałbym Was zmotywować do chociażby wizyty w takim miejscu z czymkolwiek.

Wesołych Świąt !

Nawet sobie nie wyobrażacie jakie macie szczęście, mając to co macie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...