Skocz do zawartości

[bębenek shimano FH-6401] na jaki wymienić?


Marek__ZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Idź do porządnego warsztatu, może coś dobiorą, dodatkowo będzie potrzebna dłuższa oś i podkładka między konusem a kontrą z prawej strony + centrowanie koła. Przy takiej modyfikacji zmieni się szerokość piasty ze 126 na 130mm, pytanie jaka masz ramę? Jak stalowa to da się ogarnąć haki na taki wymiar, z zabytkowym alu może być problem, tak czy inaczej nie jest to prosta zabawa. Możliwe że taniej wyjdzie kupno używanej piasty i przeplecenie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.za odzew. rama jest stalowa i ten większy wymiar nie będzie problemem. Problem jest w tym że nie wiem jaki bębenek kupić. Takiego warsztatu rowerowego lub sklepu w którym mógłbym "przymierzyć" różne bębenki to niestety w Zamościu nie ma. pozostaje mi wyjazd do Lublina..Podpowiedzcie mi w czym jest różnica w poszczególnych bębenkach. Na przykład na mój wiekowy bębenek 7 bez problemu weszła współczesna kaseta 8. czyli zewnętrznie jest ok. Czym w takim razie zasadniczo różnią się te bębenki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marek__ZZ napisał:

 Czym w takim razie zasadniczo różnią się te bębenki .

"Długością" bębenka, a co za tym idzie również głębokością osadzenia miski łożyska, kształtem osłonki łożyska itd. Nowsze bębenki są tylko pod system HG, a te starsze były pod UG i HG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...