Skocz do zawartości

[do 2500zł] Mtb, używany, do rekreacyjnej jazdy w terenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł pojeżdżenia rowerem w obecnych warunkach. Do jazdy po szosie posiadam odpowiedni rower. Chciałbym kupić sprzęt, którym bez problemu zjadę z drogi. Na pewno nie będzie to ostra jazda, w zawodach nie zamierzam startować. Niemniej chciałbym sprzęt, którym nie będzie strachu wjechać w trudny teren.

Mam 190cm wzrostu i ok 85kg wagi. Wychodzi, że 21” powinno być ok, celuję w sprzęt na kołach 29”. Preferuję bardziej wyprostowaną sylwetkę ze względu na problemy z kręgosłupem, ale też bez przesady, to ma być jazda celem zmęczenia się i uzupełnienia treningu biegowego. 

Budżet to powiedzmy 2500zł, ale gdyby był sens dołożenia do czegoś dużo lepszego i/lub nowego to czemu nie. 

Czy coś z poniższych ofert jest godnego uwagi?

https://allegro.pl/oferta/jak-nowy-rockshox-30xt-er-29-roz-21cali-2017-7723844275

https://allegro.pl/bianchi-jab-29-2-i7722622591.html

I ten w Krakowie, więc będzie można obejrzeć, fotki mam dostać (albo mają się pojawić w ogłoszeniu).

https://www.olx.pl/oferta/specialized-crave-comp-xl-21-rama-54-rock-shox-j-nowy-CID767-IDxSlsc.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wszystko napisałem, wolałbym nie bo nie wiadomo na ile wystarczy zapału (ale też nie jest to kaprys, plan na 2019 rok zakłada któryś tysiąc km na rowerze). Nie będę skakał, czy przejeżdżał z wielką prędkością po dziurach, ale na coś fajnego można będzie coś wysupłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 560 - jeździłem (dalej jeżdżę) nim na maratony. Jak za 2700zł to naprawdę solidny sprzęt do jazdy po utwardzonym żwirku i pod górkę ;D

Oczywiście wymieniłem pedały na zatrzaskowe i siodełko ale to indywidualna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin_79 napisał:

Mam 190cm wzrostu i ok 85kg wagi. Wychodzi, że 21” powinno być ok

No z tym to jest różnie. Na moje 187cm wzrostu ht 20 cali okazał się lekko za duży i było kombinowane z mostkiem i kierą. Dalej trochę mnie na nim wyciąga do przodu, ale lubię to bo zachęca żeby przycisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Przy takim wzroście lepiej sobie odpuścić średnie koło.

Mam 189cm wzrostu (4mm brakuje do 190m) i nie wyobrażam sobie powrotu na 29era. Jeździłem na wszystkich kołach dłuższy czas i 27.5 jest moim zdaniem najlepsze w teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Forgotten napisał:

Mam 189cm wzrostu (4mm brakuje do 190m) i nie wyobrażam sobie powrotu na 29era. Jeździłem na wszystkich kołach dłuższy czas i 27.5 jest moim zdaniem najlepsze w teren

Opcje są dwie. Albo teren był bardzo specyficzny i trudny, albo nie potrafiłeś wykorzystać potencjału dużego koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, jakoś umknął mi ten Spec, albo był niewidoczny ( pozdro Forgotten ) :icon_wink:
Zdradzę, że 3 lata temu lekko się na niego nakręcałem ( wcześniej na model 2014, a potem na Epic'a 2017 ).
Jest to model 2015 i jeżeli możesz go obejrzeć na żywo, przymierzyć się i najlepiej przejechać, a poza tym porównać np. z tym Bianchi, to to zrób.
Spec ma amorek o oczko wyżej, ale bardziej liczy się ogólny stan danego roweru ( jeżeli na starcie nie zamierzasz zbyt dużo inwestować ).

A co do rozmiaru kół i ramy, to po pierwsze : teoretycznie każdy może wybrać dowolny rozmiar kół ( w końcu kiedyś drągale musieli śmigać na 26" ), ale skoro jest już wybór, to przy 190 cm wzrostu lepiej jednak celować w duże koło.
Po drugie : większość ram 19" będzie najprawdopodobniej nieco za mała - wyjątek może stanowić upodobanie do małych ram, ale nawet wtedy będzie to w najlepszym przypadku dolna granica normy...
Decydująca może być też budowa fizyczna - jak ktoś ma np. krótkie nogi, to faktycznie przy 21" może czuć się lekko nieswojo, ale szansa na to jest stosunkowo nieduża i przeciętna osoba o tym wzroście raczej nie powinna mieć z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speca mogę obejrzeć bo blisko, bianchi bez szans, ale komentarze gość ma BDB.

U tego samego sprzedawcy podoba mi się ten:

https://allegro.pl/oferta/cube-ltd-cc-7731080196

trochę starszy, ale serwis powinien być tańszy, to shimano, a w specu sram i ichnie wynalazki. Korba też fajniejsza bo i na asfalcie będzie się można rozpędzić w razie czego. Niemniej po rozmowie ze sprzedawcą spec wydaje się faktycznie w bdb stanie (ale boję się trochę tego osprzętu - a może nie mam racji?).

Co do rozmiarów mam raczej długie nogi, na szosę mam 24” trekkinga, ze sztywnym widelcem na slickach i mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...