Skocz do zawartości

[Łańcuch] 2 spinki na łańcuchu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy użycie dwóch spinek na łańcuchu ( w odstępie 4 ogniw) może mieć jakiś negatywny wpływ na działanie napędu i zużycie kasety?

Składałem nowy napęd, użyłem metody Blat + największa Koronka + 2 ogniwa i niestety okazało się że łańcuch jest zdecydowanie za krótki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótką metę się sprawdzi jako dojazdówka ale na twoim miejscu jak najszybciej kupiłbym nowy łańcuch lub go przedłużył (o ile masz jeszcze ogniwa o tej samej szerokosći)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lichak napisał:

a w przypadku spinek takich jak od kmc to jest czym się martwić.

Oho, akurat te dwie to KMC :D 

No trudno, za głupotę się płaci... Łańcuch zostanie jako "awaryjny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam łańcuch na spince, a po zerwaniu w czasie wakacyjnych wojaży i szybkiej akcji ratunkowej w gdyńskim serwisie jeździłem na dwóch. KMC. Żadnych problemów. Po powrocie chciałem założyć nowy łańcuch, ale napęd był zbyt zużyty. Wróciłem więc do tej "łatanej" i przejechałem jeszcze wiele kilometrów oraz kilka wyścigów. Mimo obaw i większego stresu - nic się nie stało. ;) Mam bardzo ciężką nogę, a łańcuchy i spinki KMC, poza tym jednym razem, mnie nie zawiodły (był jeszcze jeden incydent, ale puściła z mojej winy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, woojj napisał:

Jedyny słuszny sposób naprawy łańcucha/ogniwa to montaż spinki

No chyba, że to koliduje poczuciem hmmm.....,( estetyki?) i portfel pozwala to się nabywa nowy łańcuch i oczywiście nową spinkę bo stara będzie się gryzła z nowym.;)

Nie dajmy się zwariować, spinka jest od tego żeby ratować głównie portfel w tym przypadku.

Spinka jest mniej problematyczna niż zakuwanie pinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...