Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Mocne mocowanie, na 18650


radzik71

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No właśnie chodzi o te co ma kolega @cervandes nie mówię że twoje są badziewne, pisze tylko że użytkowane na crossie/szosie po ok.5 miesiącach pękło mocowanie od tej śrubki, nie szło już złapać latarki, próbowałem przerobić ale plastik to nie jest a jeśli nawet to bardzo słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwytu olite używam 2 lata "uprawiając" cross-country (XC). W mojej opinii jeśli jeździmy bez wariactw to jest OK. W przeciwnym wypadku to uchwyt może się lekko okręcić na kierownicy, lampka lata strasznie, a nawet potrafi się pomału wysuwać. W sumie to po każdym przelocie po korzeniach trzeba ją poprawiać, ale na szutrach, gładkich singlach i oczywiście asfaltowych nawierzchniach jest jak najbardziej OK.

10 minut temu, verul napisał:

W szosie convoya mocuje na takie cos i trzyma ladnie

Co do tego powyżej... też używam. I także OK, generalnie wrażenia jak z olite'a tylko bardziej (czyt. bardziej wrażliwy na styl jazdy/nawierzchnię).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

image.png.fc1ce41b2d60594a020879465e15fce4.png

Do mnie  przyjechały takie z BangGood'a - wydają się bardzo solidne. Nie miałem okazji jeszcze wrzucić na kierownicę, bo rower akurat stoi w serwisie, ale jak wróci to zamocuję i podeślę foteczke. Aczkolwiek zamontowałem Convoy'a i z użyciem naprawdę sporej siły nie udało mi się choćby poruszyć nim w środku - to dobrze rokuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 11:19, cervandes napisał:

Czyli nie zgadzasz się z opinią którą wyżej wrzuciłem? Mogę spokojnie zamawiać?

Od 1,5 miesiąca testuję olighta na kasku i jestem z niego naprawdę zadowolony. Latarka trzyma się pewnie i stabilnie. Wszystko na fabrycznych gumach. w porównaniu do plastików za 10-15pln wygląda naprawdę dobrze i nie szpeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biker_xc - a  ja wciąż się waham, potrzebuję dwóch i nie zamówiłem bo szkoda wyrzucać 50pln jeśli się okaże, że nie będę z nich zadowolony :(

Głupio tak kupić, użyć raz czy dwa a potem udawać że zwrot bez powodu, towaru nieużywanego itp.

Chyba napiszę do nich pytanko bo nadal niezmiernie mi się ten właśnie uchwyt podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem jeden, najpierw na kask. Jednak nie będę Ci go polecał, bo mój styl jazdy i warunki mogą daleko odbiegać od Twoich i to co u mnie się sprawdza, u Ciebie niekoniecznie musi. Bardziej oceniam wykonanie i jakość. Dla mnie uchwyt typu ten od Radzika to nieporozumienie, wyłącznie ze względu na wygląd, bo raczej jest solidny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to kawał plastiku, pewnie nie będzie to wyglądać estetycznie, ale ostateczny werdykt wydam jak już wrzucę go na kierownicę ;)

Natomiast wygląda na solidny, można mocno ścisnąć latarkę, kierownicę pewnie też, w komplecie było kilka innych wkładek dla obsługi innych średnic montażu. 
Dla mnie najistotniejsze było, żeby latarka siedziała stabilnie nawet podczas konkretniejszej jazdy z elementami odrywania się od ziemi i świeciła gdzie mi pasuje, a fakt, że ten uchwyt jest dodatkowo obrotowy myślę, że może w tym pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radzik71 napisał:


Dla mnie najistotniejsze było, żeby latarka siedziała stabilnie nawet podczas konkretniejszej jazdy z elementami odrywania się od ziemi i świeciła gdzie mi pasuje, a fakt, że ten uchwyt jest dodatkowo obrotowy myślę, że może w tym pomóc. 

i właśnie dlatego nie polecam olighta, bo u kogoś może nie spełnić warunków. U mnie oderwanie od ziemi wiąże się z lotem przez kierę ;) Są sytuacje, gdy ważniejsza jest solidność, a estetyka schodzi na dalszy plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, verul napisał:

Ale wiesz, ze cokolwiek na kasku przy upadku znaczaco zwieksza szanse ze sobie cos zrobimy?

wiem, mam tego pełną świadomość, jednak liczę, że jakby co, to któraś guma pęknie. Po zmroku jeżdżę po nieoświetlonych DDRach poza miastem a nie po leśnych ścieżkach, więc staram się minimalizować ryzyko wszelkimi dostępnymi sposobami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olight na kask jak najbardziej mogę polecić, mam zamocowane  do kasku na stałe na plastikowe trytki.

 

Olight na kierownicę na szose tak ale do jazdy na MTB odpada nie daje się i nikt mnie do tego nie przekona, latarki nie zgubisz ale bez przerwy trzeba ja poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Reks napisał:

Olight na kask jak najbardziej mogę polecić, mam zamocowane  do kasku na stałe na plastikowe trytki.

 

Olight na kierownicę na szose tak ale do jazdy na MTB odpada nie daje się i nikt mnie do tego nie przekona, latarki nie zgubisz ale bez przerwy trzeba ja poprawiać.

Na kasku to chyba bezpieczniej na fabrycznej gumie - szybciej pęknie przy upadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...