Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Mocne mocowanie, na 18650


radzik71

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poszukuję lampek rowerowych do MTB. Lampki będą używane sporadycznie jak złapie nas ciemno, nie muszą być miotaczami lumenów do jazdy w nocy, od tego mamy czołówki. 
Głównie zależy mi na tym, żeby były w miarę kompaktowe, wytrzymałe i miały konkretne mocowanie, żeby od trzepania po kamieniach i drobnego latania na enduro i ew. małych gleb nie poodpadały z kierownic. No i zasilanie na 18650. 

P.S. Nie zależy mi na funkcjonalności zwykłej latarki po zdjęciu z kierownicy, nie będę z tego korzystał. Ma być na kierze na dobre i złe. 

P.S.2 Nie akceptuję lampek z wbudowanym akumulatorem. Ma być WYMIENNE 18650. 

P.S.3 Zapomniałem wspomnieć o zakresie cenowym. Zdecydowanie jak najtaniej ;) Optymalnie jakby zamknęło się w 100zł/szt. 

Dzięki za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie to co mnie boli i czego się boję. Jakieś uniwersalne uchwyty, albo wszystko na gumkę... Nie ma jakiegoś dedykowanego świecidełka, gdzie przykręcam do kierownicy i jest na amen?

https://latarki.pl/home/9271-moon-meteor-vortex-lampa-rowerowa-przednia-600lm.html

Mniej więcej to by mi podchodziło. Wymienne 18650, mocowanie wygląda na w miarę solidne (chyba? bo znów jakaś naciągana gumka...), tylko to przerost formy nad treścią. Nie potrzebuję 600lm za 200zł... 200-300lm za 100-120zł ale w takim opakowaniu byłoby git... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam convoy s2+ z takim uchwytem na kierownicy:

https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-uchwyt-do-latarki-convoy-itp-7468430127

Na kask zamówiłem drugiego z olitem. 

Na kierownicy jest z kolimatorem, zamiast gumki dałem opaskę zaciskową. Pod latarkę wsadziłem pasek dwustronnej taśmy klejącej scotcha. 

Stosunek ceny do jakości nie do pobicia.  Nie chciałem zewnętrznego aku. 


Jeśli latarka jest umieszczona centralnie to to działa. Jutro dotrze olight to przetestuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaW napisał:

Wygląda spoko w sumie, ale wydaje mi się, że niepotrzebne podnosi latarką tyle cm ponad kierownicę... łatwiej zahaczyć, większe ramie ew. siły przy uderzeniu... nie jestem pewien, czy to na pewno dobra opcja... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radzik71 napisał:

Wygląda spoko w sumie, ale wydaje mi się, że niepotrzebne podnosi latarką tyle cm ponad kierownicę... łatwiej zahaczyć, większe ramie ew. siły przy uderzeniu... nie jestem pewien, czy to na pewno dobra opcja... 

 

Dlatego lepiej będzie odwrócić ten uchwyt do dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie uchwyt olight. Jest świetnie wykonany, ma dwa dłuższe i dwa krótsze paski z naprawdę solidnej gumy. Ma tylko jedną wadę. Można go obracać o 90 stopni, zatem pozostaje montaż wyłączenie na wprost. Convoy siedzi w nim naprawdę mocno, zatem polecam, bardziej od tego co linkowałem wcześniej. Tamten może się obrócić, ten jest dużo lepiej wykonany. Jest przy tym niewielki i nie szpeci roweru. U mnie trafi na kask na wieczorne jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cervandes napisał:

Czyli nie zgadzasz się z opinią którą wyżej wrzuciłem? Mogę spokojnie zamawiać?

Do mnie piszesz ? Ja uważam,że był ok, ale mimo iż gumki trzymały, to ja miałem wrażenie,że puszczą przy ostrzejszej jeździe. 

Nad takim patentem się zastanawiam, wygląda to na solidniejsze mocowanie:

HTB1zeX3X5jrK1RjSsplq6xHmVXap.jpg

3 godziny temu, Dziubek napisał:

Ten jest spoko, ale polecam podłożyć gumki pod zaciski bo fabryczne szału nie robią i latarka potrafi się ślizgać.

Żaden biznes, bo cena ta sama co w PL za Olight

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janu_sz - przepraszam, pomyliły mi się osoby. Pisałem do @biker_xc

 

A ten uchwyt jaki wrzuciłeś mam i ja, nawet dwa, ale nie satysfakcjonuje mnie prostota montażu i zdejmowania Convoi. Żeby samą latarkę zamocować w uchwycie i potem wsadzić to na rower to potrzeba kilka minut. A osobiście nie lubię wozić świateł jak ich nie będę używał. Dlatego mi się olighty spodobały...

 

78068805403001007586.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...