Skocz do zawartości

[Kupno roweru] Trail/Enduro do 6500


Benok55

Rekomendowane odpowiedzi

Podał w temacie. Jak w tym budżecie i nowy to chyba najlepszy stosunek do ceny ma Marin. No i musisz się zdecydować czy chcesz traila czy enduro. Różnica przede wszystkim w geometrii i skoku, enduro zwykle zaczyna się od 150 mm i ma bardziej płaski kąt główki, w skrócie to wielka krowa i do jazdy po płaskim średnio się nadaje. Gdzie będziesz głównie jeździł? Masz kasę na wyjazdy na miejscówki i bike parki? Bo w naszych warunkach to są główne zastosowania enduraka, a jak masz jeździć również w koło komina to trail będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem rower ma służyć do jazdy po lesie na trasach które nie mają kamieni coś w stylu "flow trail" no i do małych hopek .Jak i do luźnej jazdy po górzystym lesie. Do bike parków mam daleko bo jestem z kuj-pom i z tego co się orientuję nie ma za bardzo tu żadnych 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji enduro to będzie jak strzelanie z armaty do wróbla. Jak dla mnie to nawet full będzie lekką przesadą, zwłaszcza że nie masz możliwości/nie planujesz siedzieć regularnie w górach.
Proponowałbym klasycznego ht. Albo xc o skoku 100 mm, albo traila, dla przykładu Dartmoor Primal. Full za taką kwotę będzie mocno podstawowy. No i pamiętaj, że ani full, ani więcej skoku nie sprawi że będziesz z automatu lepiej jeździł. No chyba że rower ma być do lansu, to nie ważne co kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2018 o 20:36, Piter233 napisał:

W takiej sytuacji enduro to będzie jak strzelanie z armaty do wróbla. Jak dla mnie to nawet full będzie lekką przesadą, zwłaszcza że nie masz możliwości/nie planujesz siedzieć regularnie w górach.
Proponowałbym klasycznego ht. Albo xc o skoku 100 mm, albo traila, dla przykładu Dartmoor Primal. Full za taką kwotę będzie mocno podstawowy. No i pamiętaj, że ani full, ani więcej skoku nie sprawi że będziesz z automatu lepiej jeździł. No chyba że rower ma być do lansu, to nie ważne co kupisz.

Ale ty głupoty gadasz xc o skoku 100mm jak coś gościu szuka pod enduro? I dodatkowo na cholerę wciskasz HT jak zią się pyta o fulla?

 

Proponuję poszukać sensownego giant trance po wyprzedażach, najlepiej ze sztyca regulowana

Mój typ Trance 4 2018. Może gdzieś poszukać taniej lub gianta trance 3 2018

http://pbrowery.pl/giant-trance-4-2018-p-1886.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskam ht... Widzę że poniektórzy to mają duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dlaczego proponuję ht to sobie przeczytaj w moim poście. I przeczytaj cały temat. Czy może jesteś z gatunku tych którzy do miasta to skok tylko 150 mm, żeby lans był? Autor tematu nie mieszka w górach, do gór ma daleko i chce enduro. Poczytaj o geometrii, pojeździj na takim rowerze i wtedy się wypowiadaj. Przesiadałem się ze standardowego xc na fulla 120 trailowego i różnica już jest duża. Rower dobieramy do tego jak jeździmy. Moim zdaniem na takie tereny enduro to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...