Skocz do zawartości
MikeSkywalker

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami

Rekomendowane odpowiedzi

wkg
W dniu 4.12.2019 o 21:45, rambolbambol napisał:

Widzieli już stalowego Ronin XC na kołach 650B?

Z ciekawości: Jaka jest przewaga tego roweru nad HT XC ze sztywnym widelcem, relaksacyjnej geometrii ? Pytam serio. Że krótszy, bardziej zwrotny ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
clavdivs

Nie ma żadnej. Dla mnie mtb z sztywnym widelcem nie jest tak uniwersalny jak gravel.  Dla mnie 650 ma uzasadnienie na bardzo dlugich trasach po terenie, gdzie potrzebujemy opon o wyższym profilu aby tłumić nierówności.  Gravel z kolami 29 i pełnowymiarowymi oponami XC rozstrzeli bazę kół w długość. Rower straci swoja zwinną charekterystykę na szosie z oponami szosowymi, czyli rower mocno utraci na uniwersalności, a uniwersalność graveli to mocna podstawa. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
m0d
18 minut temu, clavdivs napisał:

Dla mnie 650 ma uzasadnienie na bardzo dlugich trasach po terenie, gdzie potrzebujemy opon o wyższym profilu aby tłumić nierówności.

To jeszcze można zadać sobie pytanie, czy gravel ma na dłuższą metę sens do poruszania się wyłącznie w terenie wymagającym takich opon :) Bo zaraz dojdziemy do amortyzacji, tylego zawieszenia, itp. No i traci w tym momencie na "szosowości", a więc i na wspomnianej uniwersalności. Chyba, że ktoś oczekuje stricte "mtb z barankiem".

Tak BTW - czy ja wiem czy z kołami 29" rama musiałaby być aż tak radykalnie dłuższa? Pewnie dało by się to i owo konstrukcyjnie fajnie "oszukać", a poza tym nieco dłuższe to nieco stabilniejsze w terenie i eliminowało by to często obecny toe-overlap.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
clavdivs

Na długich trasach po kilka dni bez dróg asfaltowych, opony 33-40 dają troszkę mocno w kość, opcja zamontowania opon o wyższym profilu na pewno jest interesujaca  takich wyjazdach, a jest to prosta operacja. 

Montowanie kół 29. To kombinacje na geometrii, moim zdaniem niczego nie oszukasz, gdzieś dasz, gdzieś zabraknie. To znów kombinacje z napedami. 650 z wyzsza opną to ta sama średnica co 28 czyli napęd zostaje bez zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nossy
W dniu 4.12.2019 o 22:03, rambolbambol napisał:

Wygląda, że w końcu dali jakiś normalny proszek a nie lakier do paznokci.
Ronin w swoim półprzezroczystym lakierze czerwonym wygląda bosko, ale słabe to i odpryskliwe przeokrutnie. Myslę, że rok - dwa i mój też pójdzie pod proszek.

...to może na samochodówkę z porządnym klarem. Drożej, ale jeszcze lepiej....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
homzal

Dzień dobry Panom i Paniom przełajowcom.

Podczas składania nowej zabawki wystąpił mały error. Kapeć 40c nie za bardzo podoba się seryjnym widełkom Marina Nicasio :(

Posiada może ktoś niepotrzebny stalowy widelec 1 1/8, który przyjmie taką oponę ? Może został komuś po upgradzie na carbon? Albo po niedokończonym projekcie? Klocka alu też rozważę z braku laku :)

Screenshot_2020-02-11-23-00-25-952_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta