Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

@Sobek82 

Cytat

wleci klamka srama i Tiagra 10s tyłrzutka deore XT 781

Z tego co pamiętam to tiagra jest kompatybilna tylko z tiagrą i z moich informacji wynika, że w normalnych warunkach to nie będzie działać z tą przerzutką XT. Ja osobiście kupiłbym klamki sensah z alli z tył rzutkąw komplecie. Opinie ma dobre i coraz więcej ludzie tego montują. Teraz można kupić komplet 1x12 z kasetą i przerzutką za około 1000zł. Odradzam jedynie łańcuchy z alli. Są gorsze niż, znienawidzony przeze mnie, HG40 od szitmano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kombinowania żadna z tiagr 10s nie zadziala z rd-m781. Starsza tiagra 10s (4600) zadziała z przerzutką mtb, ale nie taką w systemie dynasys. Nowsza (4700) tylko z sobą i szosowych jedenastkami. No chyba, że kolega będzie zmieniał miejsce mocowania linki w ramieniu przerzutki, to sobie może rózne kombinacje wymyślić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego kombinatu kombinerskiego niż w stajni @Sobek82, więc potrzymmy mu piwo i doświadczmy co teraz zmodzi. 

Stawiam, że linka będzie przechodzić przez ogniwo łańcucha przylutowanego do zawleczki od puszki aby nadać dobrego kąta ciągu 🤡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za wszelkie podpowiedzi w tym wątku, jak i w galeryjnym. Klamkomanetki i zestawy za 1000zł kolidują mi troszkę z ideą tego roweru który w całości kosztował niewiele ponad 400PLN 🤑
Pomysł na barenda wydał mi się najprostszy i najbardziej budżetowy z racji posiadania tylnich zmieniarek Deore 10sp i 9sp. Opcja z taką manetką + zabezpieczenie jej na końcu jakaś gumową nakładką w imię BHP będzie niebawem wdrażany w życie. Pochwale się efektami :) !

pozdro i jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wróciłem z roboty, dzieci położyłem spać, otworzyłem drugie piwo, czas sprawdzić kompatybilność Tiagry, na warsztat idzie leżący w kącie Peak oraz w drugim narożniku koło z oponą, trzeba jeszcze wykręcić suport, wkręcić na kwadrat korba z demobilu po przeróbce, linki pancerze i spać 🙃no chyba że nie zagra, to nie usnę  😉

967335549_IMG_20220509_2152282.thumb.jpg.1d993765468fbdd456036bca672781bb.jpg

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Z tego co pamiętam [wyczytane informacje z neta] to tiagra jest kompatybilna tylko ze sobą i z 10 rzędowym grx400. Sam nie sprawdzałem bo wyleczyłem się z shimano, właśnie przez te wkurzające problemy z kompatybilnością. 

Zawsze możesz spróbować zamontować grx400 powinien zgrać się z klamką tiagry. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś naprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde... na tym forum to już z 80 razy jest napisane. Tiagry (klamkomanetki) dziesięciorzędowe są dwie.

Jedna 4600 jest kompatybilna z każdą przerzutką shimano w systemie rapid-fire a to przerzutki od 7 do 9(10*) czyli można sobie tam wsadzić zarówno rd-4600 ale każdą szosową 7-8-9-10 bez tiagry rd-4700 i można też rapidafajerowe mtb - wszystkie 7-9 (wlicza się w to parę sramów i sunrejsów) będzie to działało jako napęd 10s.

I jest Tiarga 4700 która działa (oczywiście poza kompatybilności ze sobą) również z każdym grx'em jak i każdą przerzutką szosową shimano 11s i będzie to napęd 10 rzędowy.

Koniec, innych mądrości na ten temat nie ma - co najwyżej bzdury. Można oczywiście wiercić czyli drutować inne przerzutki (zapewne dowolnie) przeliczając współczynnik wychyłu ramienia i ciągu linki.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,

Czy da się na Clarisie 8s korzystać z kasety 9s bez najmocniejszego biegu (-11)? Mam przerzutkę sora.

Zyskałbym bardziej większą gęstość w bardziej użytecznym zakresie.

15-18-21 vs 15-17-19-21

 

      11-13-15-18-21-24-28-32    8s
   11-13-15-17-19-21-24-28-32    9s
11-12-13-15-17-19-21-24-28-32    10s

10s to w ogóle się nie wysilono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akkwlsk napisał:

....i moja teoria, że na FR każdy temat w końcu sprowadza się do dyskusji na temat stopniowania kaset się potwierdza! 

Jeśli w singlowym takie wypaczenie nastąpi to się wypisuję 🤪

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akkwlsk napisał:

....i moja teoria, że na FR każdy temat w końcu sprowadza się do dyskusji na temat stopniowania kaset się potwierdza! 

Bo stopniowanie bieda-kaset jest z czapy. Dają 11 na dokręcanie i robią dziury w użytecznym zakresie. 

Ciekawa chińszczyzna, wygląda jakby była skręcona na imbusach co by se można poskładać.

image.png.dc1181fd6411ac7cf5e040f2a23ad6ce.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...