Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Jak 650b to polecam oponki CST B-Fast, rozmiar 27,5x1,9 (lub 584-50) - realnie ok. 46mm (obręcz DT 533d), lekkie tzn ok. 430g, bieżnik zbliżony do gravelking SK (z grubsza), na allegro można znaleźć w cenie ok. 80zł za sztukę (np. https://allegro.pl/oferta/opona-rowerowa-cst-27-5x1-95-c-1870-b-fast-8629374443?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQiAt_PuBRDcARIsAMNlBdrJcBSgaLEZULO3JZfyZjOL0g7z-g5kAWcuAQvY7H8_uJG69C1ncCcaAhpXEALw_wcB)

Pozycjonowane jako opona mtb, dzięki temu cena jest przystępna w porównaniu do dedykowanych gravelowych. Używam ich od zeszłego roku w jednym z rowerów, przebieg ok. 3-4tys., brak oznak zużycia, ani jednego "kapcia", sprawdzają się na każdej nawierzchni (ubitej), ciche i szybkie na asfalcie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wytrzymała. Jak pisałem, nie udało mi się w nich przebić dętki. W zeszłym roku jeżdżone w różnym terenie, leśne ścieżki,  polne gruntówki, asfalty  itp W tym roku używane na dojazdy do pracy, na rowerze bagażnik tylny i wrzucana sakwa z laptopem, ciuchami na zmianę, jedzeniem, itp więc pewnie z 10kg, różnorodne nawierzchnie - asfalt, kostka, płyty drogowe, polna gruntówka czy ścieżka.

Opona jest na dętkę, nieprzystosowana do tubeless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, morty napisał:

Ktoś zna sklepy polskie/zagraniczne gdzie można możliwie najtaniej zakupić oponki typu panaracer gravelking sk

Ceny na gravelkingi (ogólnie na opony),stoją cały czas w miejscu,akurat zerkam jak to wygląda bo zakładam je na nowy sezon,czy coś będzie na wyprzedażach ?

Raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że w końcu dali jakiś normalny proszek a nie lakier do paznokci.
Ronin w swoim półprzezroczystym lakierze czerwonym wygląda bosko, ale słabe to i odpryskliwe przeokrutnie. Myslę, że rok - dwa i mój też pójdzie pod proszek.

Geometrycznie nie zmienili w sumie nic. BB trochę poszerzyli, za co im dziękuję, bo musiałem najdłuższy kwadrat wsadzić w swoim, żeby piętą nie zamiatać zacisku hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rambolbambol napisał:

Widzieli już stalowego Ronin XC na kołach 650B?

Widzieli, jakiś czas temu na pokazach Velo dla dystrybutorów. Zobaczyłem z czego jest widelec... i zwątpiłem. Nawet miałem pytać o to przedstawicieli ale jakoś mi wyleciało później. Wniosek z tego co na inne tematy mówili jest taki że Pepiki mają jakieś swoje wizje w głowie i twardo się ich trzymają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronin jest fajowy. Wolałbym go na normalnym 28. Zawsze można ściganckie kółka dorobić. Ja stawiałbym na tegorocznego SL- bo to ten sam budżet a mamy sramolca i carbą. Rzeczywiście zmienili malowania we wszystkich Roninach. To bardzo wdzięczny rower w zależności od konfigu staje się z turystyka rasową wyścigówką. Wiem co piszę, bo zwykły ronin w z carbonowym widłem i lekkimi kołami waży 10 kg i zapiernicza jak wściekły.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rambolbambol napisał:

na kołach 650B?

:sick:

Jakby nie można było zrobić po prostu "29era z barankiem", coś jak Four Corners, żeby mieściło gumy ~29x2-2,1".

IMHO mamy pchanie 650b bo w MTB to na dłuższą metę nie zażarło i praktycznie już wszędzie zadomowiło się 29", a to i owo jeszcze trzeba sprzedać...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na podmianę do "standardowego" gravela jako proteza żeby mieć szerszą gumę kosztem średnicy koła może i ok - ma to może i sens w pewnych sytuacjach, ale to jest rower w fabrycznej konfiguracji z 650B i czytam ohy i ahy jak IMHO nie ma nad czym :) 

Dać możliwość montażu "pełnego" 29" i pozamiatane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że w fabrycznej konfiguracji? Rama ma identyczną geometrię jak w modelu na kołach 700C. Wygląda trochę inaczej, bo doszła sztywna oś i taper.

Taka zaleta tego rozmiaru kół, że są plug&play. Inny przykład tego typu, Merida Silex i Silex+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to pewnie w kolejnej iteracji, metodą małych kroczków...

 

18 godzin temu, some1 napisał:

No i co z tego, że w fabrycznej konfiguracji? Rama ma identyczną geometrię jak w modelu na kołach 700C. Wygląda trochę inaczej, bo doszła sztywna oś i taper.

Taka zaleta tego rozmiaru kół, że są plug&play. Inny przykład tego typu, Merida Silex i Silex+. 

I..? W sumie to w każdym gravelu sobie możesz coś podobnego zrobić, bo zawsze coś tam więcej wejdzie na mniejszej średnicy obręczy, więc dalej nie rozumiem skąd te zachwyty nad tym konkretnym modelem?

W sumie to fajna rama, grx i tyle. Fabrycznie koła 650b, czyli taka proteza bardziej w teren - jak ktoś konkretnie potrzebuje to ok, jak nie to 700c bardziej uniwersalne. I chapeau bas dla śmieszka co skompletował to wszystko z alu widłem ;) I waga IMHO pewnie w praktyce jednak większa, bo może i rama jak na stal wycieniowana, ale reszta gratów raczej nie dla "gryzigramków".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie zachwycam, po prostu wyjaśniam skąd nagle wysyp modeli na takich kołach. Dla producenta koszt jest niemal zerowy, wymiana kół i rower robi się bardziej "terenowy". No i raczej nie są to też leżaki magazynowe po MTB 27,5", akurat takie koła i opony w gravelowe ramy też się nie zmieszczą. 

A czy to się przyjmie, czy może za parę lat gravelowe ramy spuchną i zaczną mieścić opony MTB, to inna sprawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...