Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad przeróbką mojego mieszczucha, na gravela z płaską kierą (to w sumie może już nie gravel) ale coś w tym stylu.

Chcę wrzucić szersze opony około 40mm i zmienić kierę na płaską np. taką https://rowerek.pl/product-pol-7672-Kierownica-Author-ACO-XC-prosta-600-mm-25-4-mm-czarna.html#nclid=c9eabbee90c4508826d82f8a5f9845fb

No i mostek obniżyć tzn całą te rurę. Jak to można zrobić w takim rowerze?

Pozdro;)

12539741_20180804_141519_HDR.jpg.726860e3d98f63e42248bb2071134271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak z innej beczki - zajrzałem sobie przypadkiem na stronę Kellysa na nowe Soot'y i... wszystko podrożało.

https://www.kellysbike.com/pl/gravel-c703/

Na plus jedynie GRX w Soot 50, ale za 700zł więcej katalogowo (no, jeszcze dodali inny akcent kolorystyczny na ramie...). 70 wygląda jakby nic w nim nie ruszono i pyk 500zł w górę. 30 + 300zł za nowy kolor :D

W kolekcji na 2019 wyglądało to tak:

https://www.kellysbike.com/pl/gravel-c635/

 

Szkoda, bo na tle innych były to dość atrakcyjne cenowo sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie tego co chciałem na początku roku już nie śledziłem zbytnio "trendów" ;)

Wraz z wyjściem GRX'a kiełkowała mi taka myśl, że szkoda że nie poczekałem, ale jak widzę że ogólnie ceny na kolejny sezon sporo wzrosły... Kują żelazo póki jeszcze gorące. Pewnie przyjdzie jeszcze z 1-2 sezony poczekać na nasycenie i unormowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m0d napisał:

Po zakupie tego co chciałem na początku roku już nie śledziłem zbytnio "trendów" ;)

Wraz z wyjściem GRX'a kiełkowała mi taka myśl, że szkoda że nie poczekałem, ale jak widzę że ogólnie ceny na kolejny sezon sporo wzrosły... Kują żelazo póki jeszcze gorące. Pewnie przyjdzie jeszcze z 1-2 sezony poczekać na nasycenie i unormowanie.

Nie spodziewaj się, możliwości jest bardzo wiele aby nie było normalnie, jakiś boost, a to grx tylko w modelach z ramami carbon albo z stali damasceńskiej :).

Troszkę dziwne ale Kross z swoim Eskerem 6 nie jest czasem najciekawszym rowerem na 2020? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, clavdivs napisał:

możliwości jest bardzo wiele aby nie było normalnie, jakiś boost, a to grx tylko w modelach z ramami carbon albo z stali damasceńskiej :)

Pewnie masz rację :) Obecnie do szos/graveli migrują starsze "emtebeczne" konstrukcje przerzutek (R7000, R8000, GRX), za chwilę może się okazać że oś 15mm albo boost znakomicie usztywnia i powoduje niczym niezmącony transfer mocy kolarza także w gravelach :D

18 godzin temu, clavdivs napisał:

Troszkę dziwne ale Kross z swoim Eskerem 6 nie jest czasem najciekawszym rowerem na 2020?

Wygląda ciekawie i po rabacie może namieszać. Jedynie do korby bym się przyczepił, bo niby blat 46T bardzo ok, ale w komplecie z "młynkiem" 36T to już nie tak bardzo. Chociaż kasetę mogli wrzucić 11-36 (tak, wiem, oficjalnie przerzutka R7000 tyle nie obsługuje więc jakby gdzieś wystąpiły problemy z regulacją to można by śmiało zrzucić na niekompetencję producenta roweru), żeby najlżejsze przełożenie było chociaż te 1:1...

Tak czy siak polityka Kellysa nieco mnie zniesmaczyła, ale może doszli do wniosku że nie powinni być dużo tańsi od konkurencji bo i tak się to sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...