Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dyskusja ogólna to gdzie dorwę oponki Panaracer Gravelking SK TLC? Szukam od zeszłego roku 38C lub 43C i wszędzie trafiam na ścianę. W sklepach pojawiły się kolorowe wynalazki (niebieski, zielony i beżowy) ale nie widzę ich na stronie producenta :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mistrzusek napisał:

https://www.merlincycles.com/panaracer-gravel-king-sk-tlc-folding-tyre-700c-90671.html

Ja od nich brałem jakiś czas temu. Cena dobra i darmowa przesyłka, no i mają te wersję z brązowym paskiem na boku, co daje +10 do stylu.

Dzięki już zamówiłem, będę miał +20 do stylu.

 

3 godziny temu, woojj napisał:

Dystrybutorem Panracera jest Velo. Na stronie są dostępne wersje. 

Na stronie Panracera są dostępne specyfikacje wraz z użytymi technologiami. https://www.panaracer.com/lineup/gravel.html

VELO ma zwykłego Gravel King'a i zgodnie z informacją elektroniczną mała lub brak dostępności u dostawcy. Są specyfikacje na stronie producenta i są kolory ale nie zielone itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak zwana "końcówka z noskiem".
Ona osłania linkę żeby niby nie wciągała tyle syfu do pancerza.
Rysunek sugeruje że ją zakładasz na ostatni odcinek pancerze "od strony manetki" zamiast tej chromowanej.

Ja osobiście i tak polecam przeprowadzenie pełnego pancerza od manetki do przerzutki ;) ...
To jedyne słuszne i skuteczne rozwiązanie do całorocznego  wszędołaza.

Pozdrawiam  

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nad" to ja nic nie widzę,tylko "strzałkę" dumka który jest na prawej części opakowania. :D 
Masz pełny pancerz nie masz problemu ...
Ewentualnie jak się zmieści w otwór śruby baryłkowej możesz tą końcówkę "z noskiem" wsadzić jako ostatnia nieco ją skracając aby dala nieco ruchu na odcinku do śruby mocującej linkę.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stałem się posiadaczem nowego kierownika ;) ritchey comp venture max i szczerze polecam! Po przesiadce z klasycznego barana szosowego i od razu w terenie zacząłem częściej śmigać w dolnym chwycie i czuję się zdecydowanie pewniej! Także zdecydowanie polecam taką zmianę :D 
51095767_398531397380706_793960147165223

 

50853154_760526614323036_391190809640173

Edytowane przez hanus
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widelec Blackburn Anything, najtaniej chyba w Tredz. Mają też stalowe na bidon https://www.tredz.co.uk/.Blackburn-Chicane-Stainless-Steel-Bottle-Cage_11422.htm

Kilka modeli koszyków znajdziesz też w PlanetX https://www.planetx.co.uk/c/q/accessories/bike-accessories/bottles-and-bottle-cages

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie, przymierzam się do kupna opon powyżej 35c, te gravelkingi to jedna z opcji, chodź celuję bardziej w chodnikowo-drogowy typ, ale zmiana ich realnej szerokości mnie trochę martwi, bo chcialem kupić 38c z błotnikami na prawie styk :-) może ktoś posiada jakieś zużyte, dziurawe Gravelkingi 38c, SK lub te gładsze do wywalenia, chętnie bym założył na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowym widelcu od Genesis:

- 24T Carbon   ---> nie zwilża mnie
- 12mm thru axle   ---> pod koła do DH?
- Dynamo routing   ---> kto daje dymano w XXI wieku?
- Flat mount   ---> no spoko
- 'Anything Cage' mounts   ---> bardzo spoko
- 40c tyre clearance   ---> nieśmieszny żarcik
- 50mm offset   ---> suchy żarcik
- 1 1/8 steerer   ---> powyżej było nowocześnie a teraz jest retro?
- Due August 2019.   ---> czyli po sezonie
- SRP £349.99 (inc axle, topcap and carbon expanding wedge).   ---> BUHAHAHAHAHAHAAAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ramę z główka prosta nie raper to nie ma większego wyboru a już z mocowania i to praktycznie wcale. Co 40mm oponki to mało ale może jest dużo miejsca na błoto to coś więcej wejdzie. 

Dynamo w 21 wieku przechodzi renesans w bikpackingu i wyścigach ultra. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rambolbambol napisał:

- 1 1/8 steerer   ---> powyżej było nowocześnie a teraz jest retro?

W CdF jest prosta rura a to jest dedykowany widelec. Na rynku są oprócz niego ze dwa nowe modele full karbon, Ritcheya i Whisky, może gdzieś coś jeszcze jest ale to deficytowy towar. Z modeli karbon-alu występuje też koło 5 sztuk, większość bez bajerów. Trafiają się jakieś  używki czasami ale rzadko, jakbyś coś miał to biorę od ręki. Naprawdę nie da się wybrzydzać w tym segmencie :-)

A tak z ciekawości, czemu 50mm offset to słabo? Ten typ tak ma defaultowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 13:31, hanus napisał:

A ja stałem się posiadaczem nowego kierownika ;) ritchey comp venture max i szczerze polecam!

Jakbyś jeszcze mógł się pochwalić jakiej szerokości żeś to cudo nabył i jak Ci się w praktyce korzysta z klamkomanetek przy takim rozgięciu baranka na boki :) Chodzi mi zwłaszcza o pozycję "na kapturach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...