Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma szans na 600zł. Za niewiele więcej można mieć lżejsze koła z piastami na łożyskach. 

Co więcej - za niecałe 400 można mieć koła 29 na Novatecach D041/042. Z gównianymi szprychami ale jest to ujęte w cenie. Także według mnie 300-350zł to rozsądna cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzusek>

Plus taki, że jeśli nie zmienili piast/obręczy od pierwszego modelu z 2016r to to są mocne i trwale koła. Też nie liczyłem na wiele po quando, ale z 20tys najechały, ronin z tymi kołami jeździ już u kogoś innego, wszystko jest proste i gładko się kręci. Uszczelnienie piast nawet rozsądniej pomyślane (działające), w odróżnieniu od dzisiejszych shimano. Równolegle jeździłem na xtekach, w podobnych warunkach i te dużo gorzej znosiły deszcz/bloto/snieg. Znacznie gorzej niż choćby stxy. W quando gumy/uszczelnienia tandetniejsze jednak zrobili, ale przy tym przebiegu tylko raz zmieniałem smar, a i tak był w zaskakująco dobrym stanie. Ciężkawe i to jedyna ich wada w moim mniemaniu. Osobiście nie zamienił bym tych quando na novateca, z tym że nie wiem jak z powtarzalnością tych modeli. A i obręczy też nie trzeba było centrować ani razu (ani obecnie - u znajomego).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AmAdeuz napisał:

nie liczyłem na wiele po quando, ale z 20tys najechały,

Te piasty są w stanie nawet 2x tyle naśmigać. Biją na głowę tanie shimano. Oczywiście trzeba o nie zadbać....ale są naprawdę fajne, jak na oem. Nie żebym się zachwycał, ale są ok. Author od lat składa na quando- i nie ma żadnych problemów....od kiedy pamiętam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, woojj napisał:

Te piasty są w stanie nawet 2x tyle naśmigać. Biją na głowę tanie shimano. Oczywiście trzeba o nie zadbać....ale są naprawdę fajne, jak na oem. Nie żebym się zachwycał, ale są ok. Author od lat składa na quando- i nie ma żadnych problemów....od kiedy pamiętam.

 

 

Dobrze to słyszeć. Serwis kulek i waga mnie nie bolą w żaden sposób, więc miło że trzymają poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eazy napisał:

Przy tej kasie lepiej zostawić jako zimówki albo awaryjnie. Ew. jak @dankams2 napisał - zostawić do sprzedaży z rowerem. 

Dobry pomysł, ale w zimę i w złą pogodę raczej nie jeżdżę, a i sprzedawać roweru na razie nie zamierzam. Wystawię i zobaczymy co będzie.

W cenie około 1000 zł kupię sensowne koła? Zależy mi, żeby były w miarę lekkie i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...