Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Dawid zrobił mi dwa koła, i kilka kompletów dla znajomych... Mam jak najlepsze zdanie.

Lekka obręcz i cieniowane szprychy oraz 28 otworów lepiej odesłać do niego, jeśli nie ma super pletmistrza od kół  w okolicy,  stare majstry mogą przesadzić z naciągiem itp itd.

Moje koła niegdyś startowe też mają lekkie bicia i nie zawracam sobie nimi głowy, ale rower na oponie 2,4  i to miękkiej więc w przełaju zalecam dbać  :)

Pewnie to tylko drobiazg, podciągnięcie. No chyba że coś przeorałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że nie dźwigniesz zadka na czas przy lądowaniu z jakiegoś metrowego dropa i już mamy centrę :D.
Też mam koła od Daveo i też mam lekką centrę, tylko że to nie rzutuje na jakość kołodzieja tylko na moje "sieroctwo" ;)
Po tym co przeszły ze mnę przez cały sezon to mam w głowie kilka błędów w technice jazdy i mnóstwo złapanych snejków ...
Tak więc u mnie centra to nie wina kołodzieja tylko moja ... dobrze przeanalizuj w głowie co zrobiłeś w te 150 km. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko asfalt był jezdżony na razie. Może za szybko przez tory pomykałem, może jakaś wredna dziura, sam nie wiem. Centra jest delikatna, poszukam jakiegoś fachowca w okolicy, niech popatrzy fachowym okiem i zrobi.

W jakość kół od Daveo nie wątpię, wszyscy chwalą i to u siebie szukam przyczyny, żeby na przyszłość być mądrzejszym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 11:07, rzezniol napisał:

Ja szerokość Venture Max dobrałem tak ... wchodzę na stronę producenta  i widzę że najszersza to 46 i ja kupiłem :)

Brzmi jak potwierdzenie tego co chciałem zrobić :D

Godzinę temu, clavdivs napisał:

Nie szukaj winy u Siebie bo po 150km koło powinno być proste. 

IMHO to własnie użytkownik jest najczęstszą przyczyną, np. ciężka doopa (co za kretyńska cenzura...) i/lub jazda niczym wór ziemniaków rzucony na rower ;)

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 18:25, mistrzusek napisał:

Taka mała ciekawostka odnośnie opon Panaracer GravelKing SK 35.

Fabrycznie miały mieć szerokośc 35mm. Po założeniu na obręcze i napompowaniu, z zerowym przebiegiem miały 36,5 mm. Teraz po paru przejażkach mają ponad 38mm szerokości:)

 

Mistrzusek czy twoje opony nadal...hmm..."rosną"? ;) Zastanawiam się właśnie nad 35c, ale 38,5mm to będzie już za dużo do mojego roweru. Gdybym wiedział, że 32c "urosną" do ok 35mm to bym wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miał ktoś dzoczynienia z Giantem Revolt rozmiar M? Ma on przekrok 748mm, natomiast górna rura jest wydaje mi się długa bo 564mm. Niby przy moim 172cm/80-81cm wydaje się być ok, ale zastanawiam się czy nie będzie za długi? Jak tam jest z geometrią? Niestety nie mam możliwości się przymierzyć.

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie czarnych TLC, 32 i 35c. W jednym sklepie UK były niezłych cenach, ale jedna była z brązowym paskiem, który mi się kompletnie nie podoba. Ale jeśli nie znajdę gdzie indziej to pewnie zamówię, pomimo tego paska. Jedna będzie czarna a druga czarna/brązowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy turystycznej spoko. Ale jako przełajka Alfine się nie sprawdza - przynajmniej dla mniej, bo próbowałem z ósemką w terenie.

Raz że waga skumulowana w tylnym kole, dwa że zapadki - które mają spory "luz roboczy". Klasyczny bębenek czy już w ogóle Ratchet są o niebo lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a gdyby tak w Inbrodzie zamiast ostrego pojawił się jeszcze cięższy Rol-hop  to patrząc na Twoje doświadczenia z wagą Alfiny myślisz że było by to jednak takie mocno nie przyjemne? Bez bagaży mocno ciągnie tył jak piasta jest ciężka? Każdy hop się czuje jak balast czy się przyzwyczaiłeś? W przełaju to jeszcze bardziej tyłem się wskakuje na krawężniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...