Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

@rambolbambol jeździłeś na tym? Bieżnik sugeruje raczej użytek miejsko-asfaltowy niż coś w "luźniejszy" teren :)

Mam obecnie Conti Speed Ride i one się sprawują bardzo dobrze na wszystkim co twarde, a szukam czegoś o nieco większej objętości i nieco dzielniejszego na luźniejszych nawierzchniach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj Gravelkingi 32 i 35 c, wersje TLC. Węższa ma ok 31,5 mm, szersza przy 3 barach ok 35mm. Jutro będę chciał wymienić 32c na 35c, bo wlezie w tylne widełki z zapasem może 3mm po każdej stronie. Ewentualnie mogę sprzedać, jeśli ktoś jest zainteresowany. Opona tylko założona na obręcz, nie jeżdżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mistrzusek napisał:

Wziąłeś wersję SK?

Tak SK, zapomniałem dopisać. Po pierwszej przymiarce byłem przekonany, że na tył też założę 35c, ale jeśli to ma być później 38mm to zostanie mi zaledwie ok 2, może max 3mm odstępu od ramy. Tak mi wychodzi po dokładniejszym zmierzeniu. Niewiele.

 

Edytowane przez chopmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko dostałem od kolegi z pracy oponkę conti at ride 42c drutową na próbę, czy zmieści się w ramie taka opona i mieści się ;) Jakie tańsze opony z agresywnym bieżnikiem polecacie? Ten at ride w terenie fajnie się spisuje, ale jest już zmęczony... Obecnie śmigam na duro moe joe 35c i są bardzo fajne i tanie :D w terenie spisują się bardzo spoko. Ale skoro mieści się w ramie 42c to chcę zmienić na coś szerszego ;) 

Jakieś propozycje, tylko nie 150zł za sztukę tylko coś bliżej setki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej setki i około 42c to w sumie wybór żaden -  wspomniane już AT Ride (zmierz je bo z moich doświadczeń to są w praktyce 38c a nie żadne 42 ;) i dlatego tak się gładko zmieściły), WTB Nano w podstawowej wersji i podstawowe Smart Samy. Nazwa gravel dodaje naprawdę sporo do ceny, a w przypadku opon nawet "bardzo sporo"...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć. Zależy czy druty czy zwijki, jakie masz obrączki oraz jak te lasy są wyściełane.

Ja z podobną wagą ale bez roweru (GravelKing SK na 21mm) nie schodzę poniżej 40psi bo mi się zaczynają zwijać oponki jak pochylę mocniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 16:26, m0d napisał:

@rambolbambol jeździłeś na tym? Bieżnik sugeruje raczej użytek miejsko-asfaltowy niż coś w "luźniejszy" teren :)

Obecnie na tym śmigam i śmigam wszędzie. Little Ben jest genialna. Szybko się rozkręca i dobrze trzyma nawet w mokrym lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Juesej ten Aventon kosztuje 600$, a za taką cenę Claris by już raczej nikogo nie bolał ;)

Z tym składaniem roweru za 3700 to rzeczywiście jak kulą w płot. Może jakiegoś ulepa, przy założeniu, że ma się pod ręką sporo części i cierpliwość na szukanie pozostałych, to by wyrzeźbił. A i tak znalazłoby się podobnej klasy gotowca taniej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset kilometrów z Venture Maksem zrobione i wrażenia bardzo pozytywne. Po lekkim wahaniu odnośnie ustawienia to jedynie mostek poszedł na minus co jeszcze bardziej polepszyło u mnie wygodę jazdy z dłońmi na klamkomanetkach, a przy okazji dolny chwyt stał się bardzie "aero" :002:

Ten kto zaprojektował te gięcia zrobił naprawdę dobrą robotę. Do tego szerokość robi swoje. Jest wygodnie, jest stabilnie, łatwo przejść do dolnego chwytu, można znaleźć na dobrą sprawę sporo więcej pozycji dla dłoni niż podstawowe trzy. Może i sprzęt nietani, ale wygoda tego warta.

Polecam :) I od razu najlepiej najszerszą o ile warunki fizyczne na to pozwalają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 18:57, chopmaz napisał:

Sprawdziłem jeszcze raz, teraz przy 4 barach (max producenta dla tych opon) szerokość to ok 36,5 mm. Bardzo możliwe, że po kilku jazdach wzrośnie do tych 38.

Gravelking SK 700 x 43C na obreczy Alexrims Ace 18 miały po założeniu 38mm. Aktualnie (ok. 1500km):

- przód: 40mm (max ciśnienie 3,3 bara),

- tył: 41 mm (max ciśnienie 3,8 bara).

Szerokość rośnie ale to pewnie dlatego, że są zielone :)

IMAG0147.thumb.jpg.05cdeb297dbb15b9d2b53c9f8e0f1dd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...