Skocz do zawartości

[Trening] na zimę - pomóżcie


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

@mess Masz rację, ale zwróć uwagę w jakim temacie piszemy - o osobie która dużo siedziała przed TV i chce zrobić jakąś bazę  aby robić trasy 200km. Nie rozmawiamy o specjalistach którzy skupiają się na danych niuansach podczas treningu, tak naprawdę obecnie dla niego każda forma ruchu będzie zbawienna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Selvan82 napisał:

@mess Masz rację, ale zwróć uwagę w jakim temacie piszemy - o osobie która dużo siedziała przed TV i chce zrobić jakąś bazę  aby robić trasy 200km. Nie rozmawiamy o specjalistach którzy skupiają się na danych niuansach podczas treningu, tak naprawdę obecnie dla niego każda forma ruchu będzie zbawienna ;)

Przy czym to ty zacząłeś wątek od stwierdzenia, że trenażer to strata czasu, każdy ruch na zewnątrz jest lepszy, trenażer nadaje się tylko do utrzymania jakiejś tam formy z sezonu i "może poprawienia wytrzymałości". Mess tylko uświadamia osobom, które mogłyby się tym stwierdzeniem przejąć że to kompletnie nieprawda, nieefektywnie tracić czas można na wiele sposobów, a majac narzędzia trzeba wiedzieć do czego służą i jak się ich używa. Nikt nie namawia do tego autora tematu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat, a nie tylko kilka ostatnich postów więc odniosłem się do tego co było pisane wcześniej a z czym się nie zgadzam. Chyba na tym polega dyskusja na forum. I zdanie odnośnie trenażera w jego przypadku podtrzymuję, to będzie dla niego strata czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie rozumiem:

Godzinę temu, Selvan82 napisał:

tak naprawdę obecnie dla niego każda forma ruchu będzie zbawienna

a za chwile: 

9 minut temu, Selvan82 napisał:

I zdanie odnośnie trenażera w jego przypadku podtrzymuję, to będzie dla niego strata czasu

hihitki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Krzyżujecie może treningi siłowe z kolarstwem? Gdyż ostatnio zacząłem się ciekawić tym tematem i myślałem o domowej siłowni. Czy to dobry pomysł? Czy może od razu lepiej doinwestować w lepszy rower? Wydaje mi się, że przyrosty masy mogłyby wpłynąć na jakość kolarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To zależy, co chcesz osiągnąć, bo np. w kolarstwie torowym mamy do czynienia z dość nabitymi zawodnikami, a już w szosowym są to wycieniowani jegomoście.
Jeżeli jest to amatorska jazda nastawiona na fun, to nie ma co przesadzać - ani w jedną, ani w drugą stronę.
Ja mam np. ławeczkę w domu i słabo, ale coś tam na niej czasem pomacham, co przy dłuższych trasach pokonywanych w nieco agresywnym stylu ( leśne MTB ), mogło być pomocne ( oczywiście wiadomo, że kierownicy nie trzymamy kurczowo ) i zmęczenie rąk prawdopodobnie było dzięki temu mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrzut za marzec:

marzec.png

Wciąż mało treningu kolarskiego ale tak jak pisałem - 30 - 40 minut biegania po pracy wieczorem dawało mi w kość a jednocześnie nie było absorbujące ze względu na czas. Druga sprawa to udało się w miarę regularnie ćwiczyć, jak już nie miałem weny to wciskałem brzuszki albo core stability, co moja aplikacja uważa za pilates ;)

Trzecia rzecz, to "nauczyłem się" robić przerwy, z reguły na początku miesiąca, bo pierwotnie tego nie planowałem - a teraz ruszam się cały miesiąc odpuszczając pierwszy tydzień, żeby trochę odpocząć.

Podsumowując - warto mieć jakiś plan, rozpiskę żeby łatwiej się mobilizować i wiedzieć, w które dni trzeba ćwiczyć a w które - odpoczywać. Liczę na to, że kwiecień będzie już typowo rowerowy, chociaż jeden dzień biegowy sobie zostawię, może w przyszłym roku jakieś wyzwanie biegowe.

Poza moim celem 200 km w jeden dzień planuję też w czerwcu wyprawę sakwiarską - ok 1000 km w 10 dni, więc 200 km będzie tylko celem pośrednim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...