Skocz do zawartości

[opony] CST Stayer 29x2.25


BeniuFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, ktoś coś wie o tych oponach? Jak w praktyce się sprawdzają?

 

Poszukuję opony na warunki, które teraz mamy (i które utrzymają się przez najbliższe kilka miesięcy), czyli błoto, śniego, błoto zmieszane ze śniegiem, zamarznięte błoto. Patrzę na Stayer'a jako na tańszą alternatywę Maxxis'a Shorty. 

 

Stayer'y ważą 700-800g, więc jest dobrze. Kosztują 100 zł za sztukę (wersja zwijana).

 

P.S. Chodzi raczej o oponę na tył, bo na przodzie mam CST Rock Hawk i ten ciężki klock w miare daje sobie radę w ciężkich warunkach, ale na tył nie chcę go znów dawać, bo opory zbyt wielkie i waga 1.1 kg :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w primalu w błocie Rock Hawk na tyle też się nie spisuje, bo zalepia się momentalnie, prześwit jest minimalny.

 

Co do wagi, to faktycznie katalogowo jest 960g zwijana, wersja z drutem ma te nieco ponad 1.1kg. Ale opory toczenia ta opona ma straszne, według mnie nie nadaje się jako opona tylnia, jeśli w grę wchodzi pedałowanie. Tylko do bikeparków. Jako przednia natomiast sprawdza się juz całkiem dobrze.

 

Ciekaw jestem, jak sytuacja wygląda z modelem Stayer. Cena ta sama, czyli stówa. Poniżej 100 zł żadnego z tych dwóch modeli nie udało mi się znaleźć (mowa o wersji zwijanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie zwjane Hawk, powyżej 1050g sztuka, grubo, coś mnie tak muliło jak testowałem, teraz już wiem co. Toczenie i trzymanie przedniej jest jednak ok, lecz nie testowałem w zimie. Ale to trenowania masa nie zawadzi, dziś w śniegu nawet noby nic dość dobrze sobie radził,  nie spieszę się ze zmianą tyłu, ale jednak z chęcią usłyszę recenzję jakiejś innej niż hawk opony CST? Nikt naprawdę na nich nie jeździ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...