Skocz do zawartości

[Hamulec] Blokujący koło U-Brake


AdamPay1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Opis sprzętu:
Klamka Odyssey Monolever Trigger
Linka Eclat Slic Calbe
Szczęki Salt
Klocki Przezroczyste
Obręcz Alienation PBR

Problem: hamulec nie blokuje koła. Ogólnie mam go dobrze ustawionego, jest mega sztywny, klocki idelanie względem obręczy, ALE. No właśnie obręcz. W bmxach najlepszą skuteczność hamowania osiąga się na chromowanych obręczach, lecz dostać taką to już praktycznie niewykonalne. Obecna moja obręcz jest fabrycznie lakierowana na biało, lecz lakier miejscami schodzi, są purchle itp. Sądzę, że to dlatego siła hamowania jest niewystarczająca. I stąd pytanie do Was, bo przecież zasada hamowania w Vkach jest podobna.

Czy jeśli bym powierzchnię hamowania wyczyścił ładnie z lakieru papierem, później wyrównał pastą polerską a na końcu odtłuścił - będzie lepiej hamować? Nie chcę się bawić w "brudzące" trialowe triki typu kalafonia, czy smoła na obreczy.

Dodam, że jeśli hamulec będzie głośny, to nie będzie mi to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię.

Zapytam jeszcze o klocki. Aktualnie w bmxie najmocniejsze są te z przezroczystą mieszanką gumy. Czy do Vek są jakieś jeszcze lepiej klejące? Clarks na ten przykład produkuje kilka "kolorów" mieszanki i jako najlepiej hamujące opisuje czerwoną oraz przezroczystą właśnie. Macie może jakieś porównanie tych dwóch rodzajów klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem, ale mała aktualizacja - dorwałem obręcz w chormie ( co nie jest takie proste ), przeplotłem koło, ustawiłem idealnie klocki, wszystko wyczyściłem nitrem. I dalej nie jest tak, jak było kiedyś. Brak pracy 0-1. Zamówiłem dzisiaj klocki promaxa z przezroczystą mieszanką gumy, która jest teoretycznie najbardziej miękka ze znanych mi klocków. Sprawdzę w ten sposób, czy moje transparentne klocki się nie "zestarzały". Jeśli dalej to nie będzie to - poszukam innych ramion hamulca. Takich, aby przy tym samym uciągu linki klocek przysuwał się "mniej" ale za to z większą siłą.

 

Ale zapytam się jeszcze o jedną kwestię - klocki ceramiczne do karbonowych obręczy czym się charakteryzują? Są bardziej miękkie/twarde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...