Skocz do zawartości

[2019] Triban RC 520


mistrzusek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, cinol123 napisał:

Z gravelami faktycznie  udało się im wcisnąc coś miedzy szose a przełaja  i przekonać ludzi, że to cos zupelnie innego, nowego. I Faktycznie troche w tym prawdy jest, że te łagodne przełaje z mocowaniem na błotniki to coś nowego :P

Tylko nowsze technologie. Rowery szosowo-turystyczne produkowano już w PRL'u w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy jeszcze wielu forumowiczów nie biegało nawet na tym świecie. Spójrzcie proszę na Rometa Kormorana i Mistrala z tamtych lat. Czyż nie wyglądają znajomo? Kormoran miał nawet jeden blat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking robiony w kategorii endurance/######ve (nie wiem co to znaczy), w Środowisku Wielkiej Brytanii. W takiej kategorii triban powinien dobrze się odnaleźć. 

Rower został oceniony jako dobry do dojazdów do pracy i cało roczny. Na naszym rynku rower do pracy za 3,7 tyś to nadal sporo.  Zimy mamy ostrzejsze niż w WB, tam lód i śnieg to nadal wyjątek. Sezon rowerowy mamy łagodny i klasyczna szosa sprawdza się bardzo dobrze, tarcze nie są obowiązkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.decathlon.pl/rower-triban-rc520-gravel-id_8554425.html

Wersja gravel jest o 500zl droższa od standardowego RC520.

Za te 5 stów dostajemy, szersze opony tubeless ready, żelową owijkę, lekko rozgietą kierę i chyba to wszystko. 

Nie bardzo rozumiem tak dużej różnicy w cenie:huh:

Edytowane przez mistrzusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 12:15, clavdivs napisał:

Na naszym rynku rower do pracy za 3,7 tyś to nadal sporo.

Aktualnie 3500pln ...rozumiem że piszesz że Sporo jak za rower w ogóle, ale chyba tanio, być moze najtaniej jesli popatrzeć co jest do tej ramy przyczepie:

1. Klamkomanetki R7000 - 700pln

2. Przerzutki R7000 300pln

3 Korba Rs510 450pln (wow myslalem ze takie cos z 250pln).

4 Zaciski TRP HYDRD - 700pln -  maja jakies dziwne ceny 350pln sztuka, moje kupilem za 400 komplet :P

5. Siodlo sztyca kierwonica, mostek, owijka, obejma sztycy, Top cap,  niech bedzie po taniosci z 450

Mamy juz 2600 dodajemy koła ...

6. Pojdzmy po bandzie 1000pln za komplet kol z tarczami, oponami, dodatkowo kaseta, łancuch, Suport, stery

Mamy 3600

Wychodzi ze RAMA + Widelec, okablowanie w gatisie. Czy może cos zle licze ? Pewnie jakby sie dokłądnie przyopatrzeć, to by wyszlo ze wiecej rzeczy jest w gratisie do tej ramy:P

W dniu 6.04.2019 o 11:01, mistrzusek napisał:

Za te 5 stów dostajemy, szersze opony tubeless ready, żelową owijkę, lekko rozgietą kierę i chyba to wszystko. 

Zapomniaes o b.ładnym malowaniu :> Ten gravel  wizualnie podba mi się duzo bardziej niż "klasyczny" rc520 ;-)  A ludzie za tzw wygląd sa w stanie zaplacic dużo ...nieracjonalnie dużo jak i za Napis na ramie np  AnyRoad2 2019  Na Sora kosztuje te samie pieniadze i ktoś to kupuje... chociaż ... to dalej BTwin :"P Wiec to chyba wątpliwe :P Niemniej ja bym bez zastanawiania kupił ten rower gdybym szukal teraz tego typu sprzetu.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że tak, nie ma problemu na te chwile z zakupem zaciskow do np klamek shimano 2x11 hydraulicznych w obu wersjach mocowania, wspomniane trp hyrd tez sa w 2 wersjach. Z reszta, nie kupuje ramy tylko rower, mechaniczne klamki maja swoje zalety. 

Jesli ktos kupuje rower z mysla ze zaraz wymieni w nim polowe rzeczy, to faktycznie moze powinien doplacic 2-3tys do ramy z FM.

Jakby ten FM cos wnosil znaczacego ... 

Edytowane przez Gość
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeb dopłacać 2-3 tyś do FM. Rag jest 1tyś zł drozszy od decathlonowskiego gravela, ale ma już wszelkie dobrodziejstwa jak sztywne osie FM czy taper i napęd nie szosowy tylko gravelowy.

Na rok 2019 większość nowych graveli ma FM.

Właśnie nie kupujemy osprzętu tylko rower. :)

Edytowane przez clavdivs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej mojej sympatii do różnych sprzętów z Decathlonu, to ten Triban IMHO niestety przypomina wyroby Transroweru. Jak się spytasz przeciętnego użytkownika co jest fajnego w takim Kandsie, to ci powie że Alivio. A w takim Tribanie widzi się przede wszystkim 105-kę, tylko im dalej w las to bardziej widać że zabrakło jakiejś spójnej wizji jak to ma wszystko wyglądać...

Oczywiście znajdzie się grono odbiorców dla których to może być znakomity rower, tak samo jak nie ma się co upierać że bez sztywnych osi i "flatmołnta" nie da się jeździć :) I, jak dla mnie, rower jest po prostu ładny i przy tym nie rzucający się w oczy, co ma swoje zalety.

Tylko czy na pewno ta rama i widelec nie mogłyby przyjąć szerszych opon, czy może ktoś zaspał w fazie projektowania/tworzenia specyfikacji? Czy na pewno trzeba było dać "protezę" hydraulicznych hebli sterowaną linką i 105kę zamiast zejść grupę niżej i dać "prawdziwą" hydraulikę w oparciu o klamki i zaciski RS405 i resztę osprzętu Tiagry? Itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... i jeszcze zejsc z ceny 1tys pln, a i tak by ktos narzekał ;-) kupujta tam co chceta, sztywne osie, FMy ... masturbacja nad ficzerami których wiekszosc użytkownikow i tak nie poczuje niech trwa ;-) 

Stosunek ceny do ficzerow triban 520 ma swietny i pewnie swietnie jezdzi. Podejrzewam ze wcale nie duzo gorzej niz moj Edek na sztywnych osiach, z  FM,   prawdziwymi hydraulikami.. katalogowo kosztowal 6x wiecej od tego tribana ;-pp a nie wiem czy jest 3x lepszy ide o zaklad że nie  ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
38 minut temu, m0d napisał:

I, jak dla mnie, rower jest po prostu ładny i przy tym nie rzucający się w oczy, co ma swoje zalety.

Może właśnie to jest jedną z zalet tego roweru? 

Ta na dobrą sprawę patrząc na tego Btwina i cenę cieżko wskazać konkretną wadę lub brak w specyfikacji. Pomijając narzekani ana brak sztywnych osi lub FM ( który nic nie wnosi IMO ) to ma wszytsko co trzeba , szczególnie dla kogoś, kto nie ma ciśnienia na najnowsze superekstra wynalazki.

Dla porównania- GT Grade

https://www.gtbicycles.pl/rowery/2019-szosowe/grade/grade-alloy-expert

Korba- dramat, koła- w sumie można jeździć, opony- dramat, brak sztywnych osi.  Cennikowo- prawie 6k. Czyli rower z absurdalną ceną vs osprzęt, szczególnie patrząc na Tribana. 

Jednak mimo tych wad na Grade jeździ się doskonale, jest super wygodny , stabilny i przewidywalny. Mimo to na dziś bym go nie kupił, choćby ze względu na Tribana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 13:04, durnykot napisał:

Ta na dobrą sprawę patrząc na tego Btwina i cenę cieżko wskazać konkretną wadę lub brak w specyfikacji

Napęd szosowy (jak dla mnie ;)) co jest wadą 95% graveli.

Co ciekawe decathlon tak go reklamuje:

Stworzyliśmy i przetestowaliśmy ten rower gravelowy do regularnej jazdy. Zapewnia on komfort i wydajność na drogach o dobrej nawierzchni.

Lepiej by stworzyli gravela na te gorsze nawierzchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 22:42, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Napęd szosowy (jak dla mnie ;)) co jest wadą 95% graveli.

Słuszna uwaga. W większości modeli występuje 50-34/11-32.
Wszędzie piszą - "34/32 - nie ma górki na takie przełożenie". OK, jeśli ktoś ma nogę i ogólną kondycję.
Ale na drogach nieasfaltowych jeździ się sporo ciężej, a nawet na asfalcie zdarzają się podjazdy, gdzie takie przełożenie nie wystarcza.

W moim rowerze mam zestaw 44-32-22/11-32. Co prawda nie pamiętam, kiedy użyłem 22/32, natomiast 22/24,28 na moich terenach
się używa.

Na dwublat do gravela widziałbym korbę 46-30, lub nawet 44-28, i kasetę 11-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby  46-30 istnieją, np. https://allegro.pl/oferta/fsa-vero-pro-compact-46-30-172-5-mm-korby-now-7056785659

Co do kaset to zamiast 11-34 wolałbym 12-34 (11-34 to nie wiem czy nie będą za duże odstępy), np. coś takiego znalazłem: http://www.interlocracing.com/cassettes-freewheels/11-speed-elite-cassette-shimano-compatible chociaż tam odstępy na końcu są 27-30-34 czyli takie jak w shimanowskiej 11-34. Chociaż nie pamiętam czy akurat takie odstępy są już problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 17:37, pavello napisał:

Poza tym wg tego co jest napisane na stronie TRP zacisk powinien się regulować samodzielnie. 

Odległość klocków od tarczy w miarę zużycia - a i owszem, jak w każdym hydrauliku. Ale ustawienie zacisku względem tarczy musisz ogarnąć już sam. Do tego dochodzi linka i pancerz, o które też trzeba dbać i regulować, a których w "prawdziwym" hydrauliku nie ma. Ot w sumie proteza, ładnie na papierze gorzej w realu, bo jak źle trafisz to masz połączone wady obu typów hamulców.

 

11 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

 

10 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Aha ta 46-30 to nie jest na bcd 110

I do tego jest na kwadrat. Wynalazek i tyle. W praktyce pewnie jednorazówka. Spotyka się te korby coraz częściej w "nieco bardziej budżetowych" gravelach (np. Fuji za jedyne 4999zł katalogowo :002:), bo jednak oferują o wiele lepszy zakres przełożeń niż standardowy kompakt. Pozostaje czekać aż Shimano ruszy tyłek w temacie. Bo SRAM ma jedną odpowiedź w temacie graveli - 1x ;)

11 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

tam odstępy na końcu są 27-30-34 czyli takie jak w shimanowskiej 11-34. Chociaż nie pamiętam czy akurat takie odstępy są już problematyczne.

A jak chciałbyś wykorzystać ciasne stopniowanie na "lżejszym końcu" kasety i co ono niby miało by na celu? :)

 

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie mogę już edytować, ale było tu poruszone (a mod wyczyścił) iż wadą RC520 jest Brak mocowania Flat Mount, przez co odpada mozliwość  przejścia na "prawdziwe" hydrauliki - zaznaczam iż RS785 sa dalej do kupienia, a to chyba Prawdziwe hydrauliki... niemniej jak ktos chce miec wszystko szosowe i FLat to... trafiłem ponownie na stronę z takimi adapterami, dla potomnych wlepiam linka -> https://www.assolutions.ca/product-category/adapters/

Pytanie tylko czy  z tyłu jest 24mm miejsca na zastosowanie takiego adaptera w RC520, ktos z użyszkodników moze zmierzyc i dac znac ?  wyglada że chyba jest mniej.

A jak tak zerknąc na przód Tribana Rc520, to na zdjęciu  ze strony decathlon widać, iz do widelca jest zamontowany adapter w stylu SM MA f160 d/p, czyli wideł sam w sobie jest jak pod FM.

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 14:23, clavdivs napisał:

Czy kupił byś gravela którego rama nie posiada mocowania typu FM, gdzie lepsze grupy hydrauliczne do rowerów szosowych gravel będą tylko pod ten model mocowania?

Ja bym kupił, jeśli hamulce które ma byłyby ok. Bo jak byłyby ok, to po co wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Yambo napisał:

Ja bym kupił, jeśli hamulce które ma byłyby ok. Bo jak byłyby ok, to po co wymieniać?

Są OK. Działają, hamują tak samo niezależnie od warunków ( 3 sezon, jeżdżone w każdych warunkach )  nic się z nimi nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie planuje modernizacji roweru, to raczej nie. W innym przypadku może to być dokuczliwe. Obecnie prawie wszystkie nowe rowery gravel, szosa , przełaj przechodzą na FM. 

Chociaż trudno mi uwierzyć, żeby pozostać przy mieszanym systemie linki i hydrauliki i nie ulec pokusie przejścia na hydrauliczne klamkomanetki.

Edytowane przez clavdivs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...