Skocz do zawartości

[Buty szosowe] FLR czy Santic które lepsze


Marylka69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałam zamówić sprawdzone buty szosowe z aliexpress. Kasa nie jest przeszkodą więc nie proponujcie mi że w tej cenie to kupię shimano :) 

Wybrałam dwóch faworytów białe FLR:
http://ali.pub/2yhg3k

Lub w groszki czerwo, Santic:
http://got.by/2nbxbj

o FLR gdzieś już na blogach czytałam, ale nie mam pewności czy nie są to posty sponsorowane :)Chciałabym poznać opinię użytkowników. Zależy mi na podwójnym pokrętle, kupiłabym Btwina gdyby nie ten itny napis na nich. Nie chodzi o samą markę btwin, tylko nie lubię napisów na butach tak jak u nich. A z chin już sporo zamawiałam rzeczy więc pomyślałam, że czas na buty :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 1415chris napisał:

W tych pieniadzach buty z Chin? Sprawdzone przez? 

Jak nie chcesz Shimano, to jest wiele opcji w tym budzecie, markowych, sprawdzonych butow. Do tego mniej znane ogolowi ale sprawdzone, jezdzone przez realnych ludzi niszowe brandy.

 

 

noo FLR i Santic są markowe :) Nie rozumiem Twojego problemu, nie masz niczego do powiedzenia na zadane pytanie to dziękuję. Nie potrzebuję takich rad od osoby która nigdy tych butów nie miała w rękach :)

20 godzin temu, SySy1912 napisał:

Te FLR można taniej w PL kupić ;)

to fakt dziękuję, pewnie tak zrobię że kupię w PL albo użyję mocy jakichś magicznych promocji czy kuponów - w ostateczności warto się ze sprzedawcą potargować :) aczkolwiek przed zamówieniem chciałabym poznać opinię kogoś kto jeździ w nich na co dzień :) znasz może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze miec ich w rekach zeby wiedziec, ze to co nazywasz markowym wyrobem, takim nie jest i ze placenie za chinskie buty z ali takiej kwoty jest smieszne.

No ale nie mnie zmieniac twoja percepcje tego co jest markowe a co nie i nie moje pieniaze. 

I musze przyznac, ze ktokolwiek wydalby taka kwote na ali buty, majac jednoczesnie do wyboru sprawdzone markowe buty, jest bardzo odwazny ;)

To napisz jeszcze przez kogo sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1415chris napisał:

chinskie buty z ali

FLR to akurat firma z Izraela nie z Chin ;)

8 godzin temu, Marylka69 napisał:

kogoś kto jeździ w nich na co dzień :) znasz może

kolega ma i sobie chwali, ale innemu nie podpasowały, jak to z butami bywa warto przymierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FLR to mam styczność z tymi butami. Nie wiem jaki tam dokładnie kapitał tym steruje, coś słyszałem o Izraelu. Ja osobiście miałem kilka par, kupowane w Polsce. Nie jeździłem ale z tego co oglądałem i macałem bo bardzo dobrze się prezentują. Chyba lepiej kupić w Polsce bo cena podobna, a w razie reklamacji mniejsze kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lewocz napisał:

Jeśli chodzi o FLR to mam styczność z tymi butami. Nie wiem jaki tam dokładnie kapitał tym steruje, coś słyszałem o Izraelu. Ja osobiście miałem kilka par, kupowane w Polsce. Nie jeździłem ale z tego co oglądałem i macałem bo bardzo dobrze się prezentują. Chyba lepiej kupić w Polsce bo cena podobna, a w razie reklamacji mniejsze kłopot.

no tak to prawda, w razie czego to można też zwrócić po zakupach przez internet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 15:35, 1415chris napisał:

W tych pieniadzach buty z Chin? Sprawdzone przez? 

Jak nie chcesz Shimano, to jest wiele opcji w tym budzecie, markowych, sprawdzonych butow. Do tego mniej znane ogolowi ale sprawdzone, jezdzone przez realnych ludzi niszowe brandy.

 

 

 

W dniu 14.12.2018 o 19:29, 1415chris napisał:

Nie musze miec ich w rekach zeby wiedziec, ze to co nazywasz markowym wyrobem, takim nie jest i ze placenie za chinskie buty z ali takiej kwoty jest smieszne.

No ale nie mnie zmieniac twoja percepcje tego co jest markowe a co nie i nie moje pieniaze. 

I musze przyznac, ze ktokolwiek wydalby taka kwote na ali buty, majac jednoczesnie do wyboru sprawdzone markowe buty, jest bardzo odwazny ;)

To napisz jeszcze przez kogo sprawdzone.

Otóż wielki znawco butów. Marka Santic to nic innego jak buty jednej ze znanych firm tylko produkowane pod marka santic. A jakość Shimano butów MTB w budżecie 600-700 zł w porównaniu do Santic jest beznadziejna. Nie wspomnę o sztywności podeszwy, Jakości wykonania i przemyślenia projektu buta. Jeżeli się nie znasz i nie miałeś butów w ręce to się nie wypowiadaj.

A kto je sprawdził. Między innymi ja Paweł z Santic Polska Racing Team. Poszukaj Santic Polska na FB i zapytaj zanim palniesz bzdurę i pieprzysz głupoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano niskie modele, co prawda nie są do końca bezpieczne bo ażurowa podeszwa w końcu uszkodziła mi jakiś nerw w stopie, ale są dość trwałe.  W końcu pękają na zgięciach  siateczki i skórki, i  guma rozrywa się wokół bloków

W zasadzie od 2004 jeździłem do zeszłego roku w dosłownie pod rząd w dwóch parach butów mtb na rzepy, na zimę zmieniając je  na MT31 czyli trekingową ( u mnie zimową)parę z około 2005-6 roku, która jeździ do dziś.  Buty jeździły kilkadziesiąt maratonów Maz, Gol itp... wszystkie wyjazdy góry szosa wokół domu

Odkąd jeżdżę na spiningu przetestowałem jakieś Lidlowe plastyki spd, ( to akurat niezły  był pomysł bo szkoda zalewać potem normalne buty) i odkryłem, że w doborze buta dla mnie najważniejsze jest żeby miał jakieś gumowe klocki protektora a nie plastykowe. Wystarczy wziąć takie buty z plastyku w mokre góry i mamy katastrofę.   Raz zabrałem te Lidle do deszczowego Świeradowa i moje piszczele miały dwie wielkie śliwy. 

Buty z Dekathlonu miło wyglądaj, ale na nodze koleżanki po 300 km oderwała się połowa gumy wokół bloków odsłaniając szparę i plastyk podeszwy....Dlatego gwarancja sklepu ma znaczenie i momentalny zwrot kasy też.

Dziś zostały mi tylko te Mt 31,  MTB Shimano wyrzuciłem w 2018 po szybkich 1200km z sakwami w Czechach, gdzie padł mi nerw krótszej stopy. Tak długo pedałowałem każdego dnia że nerw zdrętwiał aż do dzisiaj... Dlatego warto zwracać uwagę czy w butach przez wkładkę nie przebijają się żeberka plastykowej podeszwy.

Ogólnie nie rozumiem czemu producenci butów szyją je jakby stopa była zbliżona kształtem do parówki skoro moja jest jak zwykła kiełbasa, czyli dlaczego podparta jest za wąska część stopy, która przyłożona do wyjętej wkładki wylewa się na boki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...