Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nowe na blogu - druga część rowerowego lata w Szwajcarii - góry Jury, a w nich Szlak Jury - 300 kilometrów z Nyonu nad Jeziorem Genewskim do Bazylei nad Renem. Po drodze kolebka szwajcarskiego zegarmistrzostwa w miastach La Sentier i La Chaux-de-Fonds, kraina absyntu w Dolinie Travers i dużo przyjemnych, spokojnych górskich, rowerowych klimatów.

Zapraszam - na blog po cały artykuł, zdjęcia, ślad gpx:

Rowerowy Szlak Jury. Wakacyjna wycieczka po zachodniej Szwajcarii

Jura, Szwajcaria

 

I do forumowej piguły:

 

Na kilku zdjęciach:

krowy-na-szlaku-rowerowym-na-jurze-w-szw

kamienne-murki-na-szwajcarskiej-jurze-ju

rowerowy-szlak-jury-na-jurze-szwajcarski

butelki-z-absyntem-na-jurze-w-szwajcarii

saint-ursanne-z-lotu-ptaka-jura-2022-szy

rowerzysci-na-moscie-w-saint-ursanne-jur

sakwy-extrawheel-na-jurze-w-szwajcarii-j

 

Szy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 09:59, kaczmarek88 napisał:

Piękne widoki! Fotografujecie również z dronów? 

Tak jest :) 

I robię tak nawet jeśli czasem czytam, że takie zdjęcie pokazuje widok, którego najprawdopodobniej nikt potem nie zobaczy w ten sam sposób. To oczywiście jest prawda, jednak nawet ja - autor zdjęcia, pilot - nie widzę danego miejsca w sposób, w jaki widzi je "oko" drona. Ale mimo wszystko uważam, że to jednak wzbogaca relację, wzbogaca wiedzę o danym miejscu czy regionie, pozwala lepiej je sobie wyobrazić, zrozumieć.

To chyba jedne z najlepszych przykładów - zdjęcia dawnych górniczych terenów wokół Lipska w Niemczech, których niemal nikt nie zobaczy na własne oczy z takiej perspektywy. A jednak, to jakaś informacja, jak wyglądają obecnie, jak woda reaguje w kontakcie z pozostałościami minerałów, a może jakichś chemikaliów. Czyli: jak wygląda drugie życie takich zdegradowanych ciężkim przemysłem miejsc.

kolorowe-nowe-pojezierze-lipskie-lipsk-2

leipziger-neuseenland-nowe-pojezierze-li

 

Szy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

zapraszam na spotkanie z turystyką rowerową i najlepszymi szlakami rowerowymi w Polsce i w Europie podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw w Nadarzynie.

Spotkanie odbędzie się w ramach targowego festiwalu podróżników w sobotę, 26 listopada, w godz. 10:30-11:30. Idealna pora, by posłuchać o rowerach, przejść się po targach i... zdążyć wrócić na mecz MŚ z Arabią Saudyjską.

Na uczestników spotkania czekać będą (bezpłatne) przewodniki po szlakach rowerowych Małopolski i po Szlaku wokół Tatr 💪

znajkraj-tt-warsaw-targi-turystyczne-2022.thumb.png.52c8f7068d5237dbed78d7751faa6cef.png

 

* * *

 

W dniu 10.11.2022 o 19:28, MikeSkywalker napisał:

To się chyba fachowo nazywa czwarta przyroda ;) 

Nie znałem! Dzięki :) 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Znajkraju nowy przeglądowy artykuł o tym, jak wozi się rowery w pociągach, czyli zdjęcia z prawie 40 naszych kolejowych podróży z rowerami. Są i nasze lokalne pomorskie doświadczenia, i trochę z Europy, i kilka obrazków z naszej podróży z biletami Interrail, i różne inne doświadczenia z naszych wyjazdów, gdy chociażby korzystamy z lokalnych połaczeń żeby tylko wrócić z końca szlaku na początek do czekającego tam samochodu a trafiamy na przepiękny pociąg dla rowerzystów w Dolinie Loary. Zapraszam:

Rower w pociągu. 36 podróży koleją z rowerem [2022]

Rower w pociągu

 

Wśród zdjęć między innymi - Polska z dawnym wagonem pocztowym 609A:

kiedys-pocztowy-dzis-wagon-rowerowy-kana

Francja ze specjalnym pociągiem dla rowerzystów w Dolinie Loary:

wagon-dla-rowerzystow-na-szlaku-loary-do

Austria z - ponownie - specjalnym wagonem dla rowerzystów na szlaku Alpe-Adria:

wagon-w-sluzie-kolejowej-na-szlaku-alpe-

Niemcy z wagonem w całości dla rowerzystów z relacji Berlin-Amsterdam:

wagon-rowerowy-w-pociagu-deutsche-bahn-h

Austria - z fatalnie rozmieszczonymi pojedynczymi miejscami dla rowerzystów:

rower-w-pociagu-z-monachium-do-wenecji-p

Szwajcaria - z przedziałem rowerowym w górskiej, wąskotorowej kolei zębatej:

rowery-w-pociagu-kolei-matterhorn-gottha

 

Zapraszam na blog po ponad 30 innych kolejowo-rowerowych doświadczeń :)

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najpierw - formalności. Naszą Alpe-Adria wcześniej już wrzuciłem tutaj:

 

... ale dla kompletności wątku ;) jeszcze dołożę w postaci linka do bloga:

Szlak Alpe-Adria, czyli rowerem przez Alpy nad Morze Adriatyckie (Znajkraj)

znajkraj-alpe-adria-2022-cover.jpg.b93edb571a249ec65fba681fcfe66802.jpg

 

... i kilku ulubionych obrazków (wszystkich, z całej trasy, w linkowanej wyżej galerii jest prawie 400):

ekipa-na-moscie-na-trasie-alpe-adria-alp

telemark-pod-skocznia-w-bischofshofen-al

zjazd-z-wysokich-taurow-do-karyntii-alpe

trasa-alpe-adria-przed-coccau-we-wloszec

sakwy-rowerowe-extrawheel-z-alpami-julij

most-na-szlaku-alpe-adria-we-wloszech-al

rowerowa-instalacja-na-szlaku-alpe-adria

morena-na-zawsze-alpe-adria-2022-szymon-

szlak-alpe-adria-z-alpami-w-tle-alpe-adr

nasza-rowerowa-ekipa-z-adriatykiem-w-tle

 

A za chwilę blogowa nowość.

Szy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wspomniana świeżynka na blogu, chociaż w praktyce to taki recykling treści ;):

zestawienie tych najbardziej zauważalnych, najciekawszych szlaków rowerowych prowadzących po dawnych, nieczynnych, zlikwidowanych liniach kolejowych - tych, po których jeździliśmy. Wstęp ma miejsce tutaj:

https://www.facebook.com/znajkraj/posts/pfbid0XpXjYhXoatR4XU5Bx2iGVGnC7BeHjgQtpynHV96w2KBLhHzmBXQKGNFX4WBgoE4cl

Tam wylądowały m.in. obrazki ze szlaku Alpe-Adria, szlaku wokół Tatr, Kolejowego Szlaku Rowerowego Hesji czy Starego Kolejowego Szlaku:

trasa-rowerowa-w-poludniowym-tyrolu-polu

tunel-dla-rowerzystow-na-szlaku-alpe-adr

most-rowerowy-kolo-nowego-targu-na-szlak

stary-wiadukt-na-kolejowym-szlaku-w-hesj

zelazny-most-kolejowy-na-szlaku-rowerowy

rezydencja-stary-dworzec-przy-starym-kol

 

A całe zestawienie dwunastu naszych rowerowych szlaków kolejowych jest dostępne na blogu, zapraszam:

Kolej na rowery. 12 kolejowych szlaków rowerowych w Polsce i w Europie (Znajkraj)

znajkraj-szlaki-kolejowe-cover.thumb.jpg.77c975d9dc09b728c16a6f38c0f945d6.jpg

 

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że mam tak dużo do napisania, że jeszcze trochę czasu zmarnuję malując rowery na pociągach ;) 

Czyli jakby mogły wyglądać pociągi w Polsce, gdyby polscy przewoźnicy traktowali rowerzystów tak samo poważnie, jak chociażby niemieckie ODEG czy DB (na końcu) - po kolei nowe impulsy Kolei Mazowieckich, wagon combo PKP Intercity, Koleje Małopolskie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna:

znajkraj-piktogram-koleje-mazowieckie.jpg.3229eac59cbed41dba7f6956183e58bb.jpg

znajkraj-piktogram-koleje-pkp-intercity.jpg.74aeb5140aacecb99237afca68ff2a03.jpg

znajkraj-piktogram-koleje-malopolskie.jpg.b59a64f9ba355b1b8ceaa8b506ee651d.jpg

znajkraj-piktogram-lodzka-kolej-aglomeracyjna.jpg.0b4b962207ffc1ba253f1fb09c3b0434.jpg

 

I wspomniane inspiracje z Niemiec - pociągi ODEG (kursujące we wschodniej Brandenburgii, od tego sezonu także Frankfurt-Berlin nowym kissami) i DB:

oznaczenie-przedzialu-rowerowego-na-pociagu-odeg-brandenburgia-2016-szymon-nitka-6010.jpg

rowerowy-wagon-niemieckich-kolei-deutsche-bahn-morze-baltyckie-2017-szymon-nitka-6771.jpg

 

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narobiło się trochę zaległości w wątku, więc zacznę od najświeższego: mostu rowerowego w Siekierkach.

Dzisiaj piszę o nim rowerowy, choć przez ostatnie 140 lat był głównie kolejowym, a także drogowym. Wybudowali go Prusacy, wysadzili w powietrze również oni - by zatrzymać radziecką ofensywą na Berlin. Odbudowali po wojnie komuniści, przez kilkadziesiąt lat stał właściwie nieużywany, a potem wręcz porzucony. Aż Pomorze Zachodnie postanowiło wybudować sieć tras rowerowych i włączyć do nich zapomniany most w Siekierkach.

Z jakim efektem, o tym piszę na Znajkraju:

Z Berlina do Szczecina: na nowy most rowerowy w Siekierkach

znajkraj-berlin-szczecin-2022-cover.jpg

 

Kilka zdjęć:

most-siekierki-neurudnitz-nad-odra-berli

wschod-slonca-nad-mostem-w-siekierkach-b

most-rowerowy-nad-odra-w-siekierkach-ber

most-w-siekierkach-platforma-widokowa-be

most-w-siekierkach-czesc-srodkowa-berlin

namiot-na-moscie-w-siekierkach-berlin-sz

most-w-siekierkach-z-niemieckiej-strony-

widok-na-polska-czesc-mostu-w-siekierkac

konstrukcja-mostu-nad-odra-w-siekierkach

 

Zapraszam!

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowość, jeszcze ciepłe:

Polska na rowerze. 13 najlepszych szlaków rowerowych, których nie ma [2023]

znajkraj-szlaki-ktorych-nie-ma-2023-cover.jpg.629068ce70da2bc9633bf3d7f8dc84b8.jpg

 

... czyli trochę taka polska lista rowerowego wstydu. Szlaki, którymi w świetnym standardzie powinniśmy jeździć od lat, a tymczasem albo ich nie ma, albo zabija się je na lata paździerzowymi płytami, jak to ma miejsce chociażby na mazowieckim Velo Mazovia.

Pierwsza szóstka:

  1. Velo Mazovia - Mazowsze
  2. Wiślana Trasa Rowerowa - Kujawsko-Pomorskie, Mazowsze
  3. Warta na Rowerze - Wielkopolska
  4. Blue Velo / Odrzańska Trasa Rowerowa - Dolny Śląsk, Lubuskie
  5. Polska Dolina Loary - Dolny Śląsk
  6. Węglowy Szlak Rowerowy - Śląskie

Po resztę tych - wyjątkowo - "nieinspiracji" zapraszam na Znajkraj.

Szy.

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafnie ujęte. Po dzisiejszej wizycie w markecie wiem jednak jak Polacy spędzają czas wolne, święta itd. Półki z alkoholami były nieźle przebrane - w ramach promocji, kup dwa zapłać mniej, wiadomo, opłaca się. Telewizory, seriale, leżenie na kanapie  - no a jak tylko zacznie się w końcu wiosna, przyjdzie majówka (oby bez śniegu) alkohol i tłuste mięso z grilla - coś wspaniałego dla naszej wątroby.

Z drugiej strony - mamy modę na bieganie. Oczywiście nigdzie indziej tylko po miejskich chodnikach. Tak, żeby odetchnąć świeżym powietrzem. I - o zgrozo, często widuję nawet że Ci wieczorni biegacze nie mają jakiś wypasionych, amortyzowanych butów - tylko zwykłe, uniwersalne, sportowe "adidasy". Nasze kolana uwielbiają to! 

Piszę o tym nie bez powodu. Też wydawało mi się że prowadzę w miarę zdrowy tryb życia - czyli jest w nim obecny rower, dobra dieta, itd. A co? Okazało się, że praca za biurkiem, ślęczenie przed komputerem w domu (tak, na FR.org ;) ) połączone z ograniczeniem ruchu (pewnie postcovidowym) no i choroby przewlekłe (pewnie główny sprawca) doprowadziły do problemów ze stawami. I rozmawiając z ortopedą, czy fizjoterapeutkami okazuje się jak duży problem my, Polacy mamy z ruchem. Ale takim dobrym - na przykład właśnie jazdą na rowerze. Albo zwykły, najzwyklejszym spacerem. Jak już pojawia się ruch to musi to być zmęczenie się na siłowni, albo skatowanie na rowerze na twardych przełożeniach, żeby pokazać że się da pod górkę. Parę lat pracy w serwisie pokazało mi że wielu tak chce pokazać jaką ma formę. Cierpią na tym stawy, kaseta i łańcuch. Zysk niewielki.

A można inaczej. Z dala od głównych dróg, tak żeby odpoczywało ciało, umysł. Masz 100% racji, turystyka rowerowa jest u nas bardzo niedoceniana, a to właśnie brak odpowiedniej infrastruktury zniechęca. Zapewne też stąd wynika popularność rowerów górskich w naszym kraju - bo nadają się i na dziurawy chodnik (bo z jezdni "grzecznie" wypraszają kierowcy samochodów) i do lasu, w którym piach po kostki, albo rozjeżdżona droga leśna, albo inne trudności. 

Najgorsze jest to że chciałoby się pomóc, naprawdę. Ale jak przypomnę sobie ile czasu, sił, nerwów i innych elementów straciłem próbując coś działać w temacie rozwoju infrastruktury na Podkarpaciu to cieszę się że już tego nie robię. Choć, znając życie pewnie długo tak nie wytrzymam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zamknęli sklepy w niedzielę obserwuję skokowy wzrost liczby ludzi w górach. Więc jakiś tam ruch to powiedziałbym, że druga ulubiona rozrywka po sklepach ;) Co prawda jest to ruch w kierunku schroniska z piwem ale zawsze.

Ale projekty takie jak Velo Czorsztyn pokazują, że jest bardzo duże zainteresowanie, tylko to pętla na jeden dzień i mnie takich tras brakuje. Coś jak Glacensis, pętle połączone w łańcuch, a nie prosta droga z A do B przez kilka dni, gdzie nie da się wrócić do samochodu. Powiedziałbym, że to jest bardziej specyfika naszego kraju, bo jednak mało kto jeździ na wielodniowe wyprawy rowerem. 

W zeszłym roku akurat musiałem zajechać nad morze, ode mnie 700km w jedną stronę, a na drugi dzień wracałem. Zabrałem ze sobą rower, żeby gdzieś po drodze stanąć i pojeździć. Ale co się nakombinowałem, żeby znaleźć gdzieś jakąś fajną pętlę to głowa boli. Na mapy.cz niby dużo szlaków jest ale jak się temu człowiek przyjrzy to w szczegółach słabo to wygląda. O oznakowaniu tych szlaków może lepiej nie wspominać.
Skończyło się jazdą na miejscu nad morzem gdzie wpakowałem się praktycznie w bagno na szlaku pieszym (niebieski szlak św. Jakuba się to nazywało), a na drugi dzień przynajmniej częściowo Kaszubską Marszrutą, która jest fantastyczna i właśnie u @szy o niej czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe obserwacja, ta związana z górami :)

Ja jeszcze z czasów jak pracowałem w serwisie/sklepie rowerowym pamiętam skokowy wzrost zainteresowania rowerami, właśnie od czasu niedzieli niehandlowych. Ale, mam wrażenie że to ciągle za mało, zwłaszcza jeśli chodzi o młodsze pokolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, przepraszam, przeoczyłem tę ciekawą dyskusję. Wrócę do niej! :)

* * *

A tymczasem, moja prezentacja "Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki" z 2. Szczytu Rowerowego w Warszawie, którego organizatorem była Rzeczpospolita, zapraszam:

 

Kilka obrazków:

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-8.thumb.jpg.67c4f5b58791ff69ee19acdc850057b6.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-4.thumb.jpg.11250c05586fe3967c00b15d7660b875.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-9.thumb.jpg.3c497318795f5b510e4d93a60aa281f1.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-10.thumb.jpg.a85b47ca7338b58587c3d752875cfb7c.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-5.thumb.jpg.20998a5576b6e3c3fa26cc2f1bba6af4.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-2.thumb.jpg.c2651356d16b530096b8c09cd82080fe.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-6.thumb.jpg.e53825fc7c7de29895f831829666fec7.jpg

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube.thumb.jpg.c6bba36d7f6fffd5042733bed3483149.jpg

 

Szy.

 

-331-Bike-talk-Turystyka-rowerowa-w-Europie-najlepsze-szlaki-i-dobre-praktyki-YouTube-7.jpg

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

I znów zaległości... 

Kilkoma obrazkami z Lyonu - z genialnych "covidówek", czyli dróg rowerowych powstałych na szosach w czasie pandemii, a także z tunelu dla rowerzystów i zbiorkomu - zachęcam do rzucenia okiem na nasze wspomnienia z tegoroczonej Burgundii:

https://www.facebook.com/znajkraj/posts/pfbid02rPgM8Mny1i3z8CKXMcM3Z5iD8xasWBZGA3GwDwrH3Lh7q8NxEMkxwk87SPCM7SEil

 

burgundia-2023-szymon-nitka-01951.jpg.5916f72b0177b38606c866891db521ec.jpg

burgundia-2023-szymon-nitka-01970.jpg.d4a36005450c0aa1351b078567255e8e.jpg

burgundia-2023-szymon-nitka-01977.jpg.f120c21440d0a69f5bbf24ad06689a32.jpg

burgundia-2023-szymon-nitka-02048.jpg.bd1268fbe64ce1046a435ca2723e7f6e.jpg

burgundia-2023-szymon-nitka-02094.jpg.f90eecf5595b9433efc6e2d7041d0cfe.jpg

 

Żeby tak nad Wisłą... :bye2:

Szy.

Edytowane przez szy
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szy Przez Ciebie przejechałem Żelazny Szlak rowerowy. Wprawdzie po roku czy dwóch jak o nim pisałeś, no ale musiałem tam 30 minut autem jechać i to drogą szybkiego ruchu więc nie było łatwo ;) Faktycznie jest to całkiem dobrze, wręcz zaskakująco dobrze zrobione, szczególnie po polskiej stronie. Pewnie się tam jeszcze nie raz wybiorę. Także, dzięki za opis fajnej miejscówki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed naszym wyjazdem na pomorskie EuroVelo 10 patrzyłem na zdjęcia znad Bałtyku z rzadko spotykaną na naszym wybrzeżu tak gęstą mgłą adwekcyjną. Nie sądziłem, by miała utrzymać się do kolejnego dnia. Okazało się, że nazajutrz była jeszcze gęstsza, jeszcze bardziej efektowna, niemal świecąca tajemniczą poświatą - niezły fart i ładne przywitanie ze szlakiem.

Tak wyglądał charakterystyczny mostek nad jarem koło Poddąbia (między Ustką i Rowami):

morze-baltyckie-2023-szymon-nitka-02671.jpg.e1d89fdb65d3026708124a7ffd6b1a0f.jpg

morze-baltyckie-2023-szymon-nitka-0974.jpg.70d1075b789382d9356769c09ed0e157.jpg

morze-baltyckie-2023-szymon-nitka-02797.jpg.4d7b9b72e09d9dc615a361714b7ff73d.jpg

morze-baltyckie-2023-szymon-nitka-0987.jpg.2162abd1f19c49efe9b9bd54f08a0d4c.jpg

 

Więcej z tego dnia:

https://www.facebook.com/znajkraj/posts/pfbid02BzLmSMp3x9xSPC16gEKzsGKmDP4QywC5dYqV16Kj1eA3S7jbrwxrs1SJLgEgKQCXl

Szy.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju w tym roku poświęca nieco miejsca (i czasu) turystyce rowerowej z sakwami:

Robb Maciąg opowie o wyprawie rowerowej przez tybetański Ladakh,

Anna Winczakiewicz opowie o szlaku Alpe-Adria w Austrii i we Włoszech,

... a ja opowiem o naszych doświadczeniach z kilku dobrych szlaków rowerowych z Europy, m.in. o Szlaku Jezior w Szwajcarii, o szlakach rowerowych w Południowym Tyrolu i Trentino, w tym o Via Claudia Augusta, będzie także słówko o Alpe-Adria, może wcisnę magistralę Rudaw w Niemczech.

Będzie również - a może przede wszystkim? :) - rowerowa Małopolska: Velo Dunajec, Velo Czorsztyn i Szlak wokół Tatr.

Nie będę sobą, jeśli nie poświęcę też chwili na wyjaśnienie, czym właściwie w tych czasach jest "dobry" szlak rowerowy i dlaczego ważne jest ich budowanie :) 

Zapraszam - już w czwartek! :) 

szymon-nitka-znajkraj-festiwal-gorski-2023.jpg.d5dc2828d49f401fc82f91f1e2530d91.jpg

 

Cały program 28. Festiwalu Górskiego:

https://www.festiwalgorski.pl/harmonogram-2023/

Szy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Duża galeria zdjęć z *nastej edycji Małopolska Tour - rodzinnych rajdów rowerowych, tym razem w Wadowicach, między innymi w miejscu przyszłej trasy rowerowej Velo Skawa. Doskonała, rodzinna atmosfera, świetne działania przy budowie rowerowego klimatu w regionie:

https://www.facebook.com/znajkraj/posts/pfbid02HXeTnsXt3qFMHLd7pkstxzSiJyKYFnYr6edncZmvw2vq6ssPyqH2S3d5CVXGcM3hl

 

Między innymi:

malopolska-2023-szymon-nitka-05314.thumb.jpg.d5e59740f07da5ef1eca5bfa3209b945.jpg

malopolska-2023-szymon-nitka-05064.thumb.jpg.1a72360306012e11aff321d3db018ef3.jpg

malopolska-2023-szymon-nitka-05072.thumb.jpg.04316371b543f761e93cbe53620c55ae.jpg

malopolska-2023-szymon-nitka-05559.thumb.jpg.84b06ebc26d12cb9c9487748e57a33e7.jpg

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...