Skocz do zawartości

[Pomiar mocy] Ronde vel Xcadey X-Power wersja II z obsługą BT Smart - porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli masz ta nowsza wersje..w mojej ktora chyba mam 2gi rok, nie idzie to standardem ant+, ale telefon potrafi wyciagnac jakies "stringi" z danymi o baterii..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i taka akcja z nwoymi Ronde, tymi ladowanymi z kabla, 

Jeden znajomy kupil zrobil test FTP i wyszlo mu na dzien dobry 350W :> a rower ma od pol roku ... wczensiej tylko biegal i gral w tenisa :P I raz ma kosmiczne waty a raz mu dziala przez pare minut na 2-3h jazdy ... 

Drugi kupil i ... trening robi dosc ciezki, on tez jezdzi mocno i ogolnie jest wylatany, mocny trening a srednia moc 180W  :PP, odddaje do serwisanta .. zobaczymy co z tego wyjdzie, na moje oko to z 100W mu brakuje zeby ten trening byl dobrze zmeirzony.

A ja mojego starego dobrego Ronde (nie liczac histori z brakiem info o slabej baterii) zamienilem na Inpeka, i jakos nie widze zadnych roznic na plus czy minus do Stagesow czy starego Rodne.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarejestrowałem i sprawdzałem dwa przypadki błędnych pomiarów, obydwa dotyczyły prawej korby ładowanej z kabelka. W obu przypadkach niepoprawne działanie polegało na znacznym zawyżaniu odczytu. Przyczyna nie jest znana, w każdym razie usunięcie usterki polegało na wymianie egzemplarza. O błędnie działającej lewej stronie coś do mnie dotarło, ale jeszcze taki egzemplarz do mnie do zbadania nie trafił (oczekuję na takową na korbie Duraczowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Wiskitki, mowil mi ze to tam ma leciec, a ja slepy nie zauważyłem ze masz to  pod Avatarem :>>

NAtomaist ten drugi pomia co zawyża,  to w zasadzie nie jest Ronde tylko XCadey ... i sprawa jest delikatna z wlascicielem, on Twoerdzi ze jest po prostu tak dobry a ja nie cche sie z nim spierac :P i psuc byc moze starej znajomosci, ale mysle ze jest to jego FTP za duze o jakies 70W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem importerowi, by producent zaimplementował w aplikacji opcję statycznego testu wagi i ponoć taka opcja ma się niedługo pojawić. To jest dobre rozwiązanie (znane z np. Favero), bo pozwala na szybką diagnostykę, czy wszystko OK. Na razie, wracając do tematu błędnie mierzących korb, podejrzewam, że coś nie pyka w sofcie na telefonach w okolicach procedur kalibracji/upgrade, i wartość fabrycznej kalibracji w firmware korby jest nadpisywana jakąś totalną padaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do zakupu pomiaru mocy, zastanawiam się nad Ronde. Używał może ktoś miernika Ronde w pająku korby? Jakieś opinie dot. dokładności pomiaru, stabilności połączenia? Czy pomiary mocy Ronde korzystają z aplikacji mobilnej Xcadey czy jest jakaś inna dedykowana (nie widzę nic takiego w sklepie z apkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...