Skocz do zawartości

[Napinacz] Patent z trytytkami


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem pewien dział na innym forum i natknąłem się na takie rozwiązanie:

20170622_122936.jpg.82d9e4fdbfe4e382ac034ee094466ea9.thumb.jpg.2f18c857d4a927ce41050d7cd1fa6aa4.jpg

 

To zwykła, przycięta rurka pcv, mam racje? Czy podczas jazdy wydaje to jakieś nie przyjemne dźwięki? Spróbowałbym takiego rozwiązania tylko nie chce mi się na marno odkopywać połowy garażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rambolbambol napisał:

Ja wziąłem taką rurkę z węża ogrodowego. Niby gumowane, ale dawało radę. Środkowy element zamiast dwóch ZIP tape dałem duże oczko od kluczy.

Ten patent jest nawet lepszy, bo mniej hałasuje a i sam łańcuch też tak nie cierpi. Ja jednak stronię do takich patentów. Swego czasu nawet Specialized je miał ale się wycofał. W ramach HT słyszałem, że się sprawdza, nie mam pojęcia jak w "fulach". Szczerze mówiąc nie widzi mi się to w ramach z wirtualnym punktem obrotu, ale co ja tam się znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że potrzebujesz to powiem, że się sprawdza. A czy hałasuje to zależy z czego zrobisz. Sprawdza się praktycznie w każdej ramie tylko trzeba ustawić odpowiednią długość tej rurki/węża i wysokość.

Specialized kiedyś dawał takie napinacze do swoich rowerów i można było założyć jak się miało tylną przerzutkę Shimano. Napinacz przerzutki Shimano kiedyś miał dużo mniejszą siłę niż napinacze w przerzutkach Sram i to się przydawało. Teraz i jedne i drugie mają dosyć mocne napinacze w porównaniu z tymi przerzutkami co były kiedyś. Z tym, że ostatnia wersja napinacza Specializeda była bardzo dopracowana. Łańcuch nie ocierał ogniwami, tylko przejeżdżał w takich rowkach kółeczkami na pinach i napinacz się poruszał razem z łańcuchem.

Jak ktoś jest dosyć uzdolniony to można taki napinacz zrobić jeszcze z kółeczka od przerzutki. łańcuch nie ociera już o nić ale kółka na zipie nie przymocujesz. Swego czasu taki używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...