Skocz do zawartości
ExtraThicc

[bike-discount.de] a przeglądy gwarancyjne roweru Cube .

Rekomendowane odpowiedzi

ExtraThicc

Cześć, planuje zakup Cube Nuroad w bike-discount i nie mogę doszukać się żadnych informacji na temat postępowania z zakupionym rowerem. Nie wiem czy żeby mieć ważną gwarancję mam się kierować instrukcją obsługi i dokonać przeglądu w salonie dealerskim Cube (Ski-Team zakładając, że przyjmą rower z poza ich sklepu), czy nie robić nic i liczyć, że w razie czego będę mógł egzekwować postępowanie gwarancyjne w bike-discount. Może ktoś miał analogiczną sytuację i jest się w stanie wypowiedzieć. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

Jeśli Twoja znajomość języka angielskiego na to pozwala, to lepiej wyjdzie, jeśli wyślesz maila do nich (po angielsku na spokojnie ogarną), niż pytać tutaj. Zdrowiej i bezpieczniej dla CIebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ExtraThicc

Napisałem do nich. W wiadomości zwrotniej dostałem informację, że sami udzielają gwarancji na ramę (6 lat) i części (2lata), w razie problemu najpierw kontaktować się z nimi, a po całej tej procedurze mogą skierować sprawę do partnera serwisowego/salonu najbliżej klienta. W sumie dość przyjemne podejście, prawie jak Amazon ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eazy

Kupowałem od nich parę rowerów (w tym również Cube'a). Nie ma wymogu przeglądu zerowego z tego co pamiętam. Miałem z nimi tylko jedną sytuację 'serwisową'. Wspomniany wcześniej Cube przyjechał, że źle wycentrowanym przednim kołem (miało bicie). Wysłałem im @ i krótki filmik. Odpisali, żebym podjechał do najbliższego serwisu, oddał koło do centrowania i przesłał im skan rachunku za usługę. Określili ramy cenowe, które są dla nich do zaakceptowania za tego rodzaju naprawę. Z tego co pamiętam to chyba było 20-25 Euro. Na podstawie kopii rachunku zwrócili mi pieniądze za centrowanie koła. Więcej przygód nie miałem z rowerami od nich, aczkolwiek w tym jednym przypadku sprawa została dosyć sprawnie rozwiązana. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ExtraThicc

Dziękuję za odpowiedź, myślę że to rozwiało moje wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• szy
      Przez szy
      Hej,
      zastrzelił mnie komentarz pod postem Kielce Bike Expo na Facebooku:
      "10-te Targi Rowerowe to moje 5 w życiu i na 100% OSTATNIE na które pojechałem. Brak: Krossa, Rometa, Speca, Wheelera, Marina, Cube, Scotta, Authora, Treka, Canondala, Kellysa, Fuji i innych mówi sam za siebie...M A S A K R A. "
      Czy są jakieś powody takiej sytuacji, o których można pisać publicznie?  Dlaczego tak się dzieje - w fatalną sytuację w branży nie chce mi się wierzyć. Czy to po prostu zmierzch imprez targowych jako miejsca robienia biznesu, przy jednocześnie zbyt małej liczbie gości indywidualnych, którzy w tych czasach wszystko mogą znaleźć w Internecie? A może jednak... za rok usłyszymy o nowej imprezie targowej, na której zameldują się wszyscy?
      Cokolwiek?
      Szy.
    • mandrax2150
      Przez mandrax2150
      Witam,
      piszę do Was drodzy użytkownicy bo jestem w rozterce i potrzebuje Waszej rady i rzetelnej wiedzy, a Wiem że niektórzy z Was posiadają ja naprawdę ogromna w tych tematach. No ale do rzeczy. Chce kupić kolejny, bo to już będzie mój trzeci rower w pełni amortyzowany ale do końca nie wiem w którą stronę się skierować. Po latach jazdy na takiego typu rowerach już sprecyzowałem swoje potrzeby i wiem jak chce jeździć i do czego będzie mi ten rower służyć (głównie jako ścieżkowiec, ale na zjazdach też lubię sobie poszaleć - drop tu i tam) w głównej mierze poruszam się po Beskidzie Niskim, rzadziej po Bieszczadach czy Beskidzie Sądeckim. Więc nastawiam się na długie podjazdy i krótkie lecz dynamiczne zjazdy. 
      Wybrałem trzy rowery, które moim zdaniem spełnią moje oczekiwania sprzętowe jak i wizualne, sęk w tym, że nigdy nie miałem okazji ani testować takiego sprzętu jak i go dosiąść - czytaj przymierzyć :) więc pytanie swoje kieruję bardziej do użytkowników podobnych modeli. Jakie macie wrażenia z jazdy, czy są już jakieś wnioski, plusy bądź minusy i czy coś byście w nich zmienili, jeśli tak to dlaczego?  Ewentualnie czy macie jakieś inne typy, które Waszym zdaniem są warte uwagi.
      Typy:
      - Trek Remedy 9.7 2019 27.5"
      - Cube Stereo 140 HPC TM 27.5"
      - Canyon Spectral CF 7.0 27.5"
      Wszystkie rowery w rozmiarze M 17.5" gdyż mam 176 cm wzrostu i jakieś 80 cm w przekroku. Może dodam coś od siebie. jeździłem już na 1-zawiasie jak i na 4-zawiasowym rowerze. Ten ostatni działał o niebo lepiej. Miałem również styczność z DH (to nie dla mnie) jak i również z enduro, które mega mi się podoba. Uprawiam również sakwiarstwo - wspominam o tym gdyż mam Cuba Attention na kolach 29" i chce uprzedzić pytania czemu nie biorę czegoś na 29", otóż wydaja mi się te kola z duże w teren i jakoś mam mniejsza nad nimi kontrole - są jak dla mnie mniej zwrotne, za to na trasę idealne. 
      Napęd to kolejna sprawa. W ostatnim rowerze miałem 1x11 na korbie Saint (32T) i grajdołach od Sram (12T-42T chyba jakoś tak, nie pamiętam) - wiem tylko że napęd działał świetnie wiec również takowy chciałbym mieć w swojej kolejnej zabawce. Wiem ze to są spore pieniądze jak na rower, dlatego potrzebuje Waszej rady a dokładniej spostrzeżeń. Na co zwracać uwagę i który bajk wychodzi lepiej sprzętowo. Chciałbym się ustrzec niespodzianek jeszcze przed zakupem bo raczej prędko go nie zmienię. Nawet nie wiem czy będę chcieć zmieniać :P 
      Co do stylizacji lubię ciemne kolory i raczej malowanie stonowane, ale o tym się nie dyskutuje, każdy lubi co innego. 
      Pewnie niektórzy z Was powiedzą, Stary decyduj jak facet :p - wiem wiem, mam już swój typ ale Wasze zdanie będzie równie pomocne.
      Mam nadzieje ze Was nie zamęczyłem na śmierć - jeśli tak to przepraszam ale tez będę wdzięczny za jakieś mega cenne wskazówki. 
      Pozdrawiam

• rum67
      Przez rum67
      Witam.

Z Racji tego że nie mogę się już doczekać bo mój serwisant robi już przekładkę prawie 2mc...  to rozkładam temat..

Otóż chodzi o to że miałem rozmiar ramy 58cm przy wzroście 180cm i długość do krocza to 79cm no i teraz zakupiłem sobie ramę 50cm i pytanie czy ta rama będzie odpowiednia? 
      I następne pytanie: Przy dopasowaniu rury steru (cięcie) ile zostawić podkładek?
    • rum67
      Przez rum67
      Witam.

Z Racji tego że nie mogę się już doczekać bo mój serwisant robi już przekładkę prawie 2mc...  to rozkładam temat..

Otóż chodzi o to że miałem rozmiar ramy 58cm przy wzroście 180cm i długość do krocza to 79cm no i teraz zakupiłem sobie ramę 50cm i pytanie czy ta rama będzie odpowiednia? 
      I następne pytanie: Przy dopasowaniu rury steru (cięcie) ile zostawić podkładek?
      Pomylił mi się dział, proszę usunąć
    • Gość Pascal
      Przez Gość Pascal
      Witam, posiadam rower trek marlin 6, czy jak zniszcze ten plastikowy (zwykle przezroczysty)"niepotrzebny" element w napędzie rowerowym to czy rower dalej podlega gwarancji