Skocz do zawartości

[rower] Author Master 29 2019


Simon1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje się zakupem https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/author/master-29

Czy może ktoś mi powiedzieć o jakości ram carbonowych Authora?

Szukam roweru na nowy sezon zależy mi na carbonie. Moje poszukiwania rozpoczęły się od Procaliber 9.6 ( nie pasuje mi Isospeed - błoto + część ruchoma = tarcie i trzaski) Sacle 930 2019 - jakoś mieszane mam uczucia cieńkie te rurki w tylnim trójkącie, Merida - jak Scale, Focus Raven - taki Procaliber bez Isospeed :).  Zależy mi na mocnej i solidnej ramie. Proszę też o informacje czy asymetryczny trójkat tylni ma wpływ na żywotność ramy i jaką pełni on funkcje ( przesunięcie dolnej tylniej rury między suportem a kasetą)?

Proszę o jakieś opinie użytkowaników od tygodnia analizuje różne opcje, bardzo mało jest informacji o Author.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w miarę upływu czasu będą wprowadzane zmainy, chodzi mi o solidną podstawę. Dlatego moje pytanie było skierowane na ramę. Chodzi mi o właściwości carbonu sam mam wagę 80kg i zawsze mozna ją zbić aby uzyskać mniejszy wynik wagi rower+rowarzysta :). Więc jak wagę sprowadzę do 75kg zacznę odchudzać rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 kg waży wersja silver. Tutaj mamy wersję gold, a z tego co na szybko znalazłem wersja gold waży w granicach 1900. Co do kół to w większości rowerów są klocowate. Wracając do sedna tematu to ciężko ci będzie znaleźć coś konkretnego. Author to dość stara marka, u nas była popularna jakiś czas temu, teraz widzę że jej popularność spadła. Co do samej ramy raczej bym się nie obawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Simon1981 napisał:

Dlatego moje pytanie było skierowane na ramę. Chodzi mi o właściwości carbonu sam mam wagę 80kg i zawsze mozna ją zbić aby uzyskać mniejszy wynik wagi rower+rowarzysta :). Więc jak wagę sprowadzę do 75kg zacznę odchudzać rower :)

Ramy Authora są bardzo solidne, nawet te karbonowe nie należą do najlżejszych ale odwdzięczają się wytrzymałością. Jakiś czas temu Author nawet w tych ramach stosował wstawki z aluminium dla poprawy wytrzymałości... Czy ta rama takowe ma, to nie wiem. 80 kg to nie jest żadna przeszkoda dla posiadania lekkiego roweru. Wracając do tego Mastera to najgorsze w tym rowerze są obręcze! Sam kupując Authora wybrałem model z 2014 roku bo tam były obręcze Radon Pro o szerokości wew 19 mm (które z czasem i tak wymieniłem), a w tym samym modelu z 2015 były Krypton Pro o szerokości wew 17 mm. Minęło parę lat, rower za grubą kasę, a tu dalej obręcze Krypton Pro  https://www.rowertour.com/p/64627/author-krypton-pro-obrecz-mtb-29-czarna-32h

Sorry ale to jest jawna przeginka żeby montować takie obręcze do roweru XC ! Moja rada... popatrz na rowery z poprzednich kolekcji Authora bo można uzyskać na nie niezłe rabaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dezent napisał:

11 kilogramowy carbon za 8400 zł. Jesteś pewien ?

Trek za 8800zł daje Ci carbon o wadze 11,5kg (Procaliber 9.6) :whistling:

Zawsze pozostaje kwestia ceny katalogowej, a ceny którą można realnie uzyskać w sklepie... na start dostajesz bon 250zł na zakupy rowerowe.  A... ogólnie dziwna zagrywka w tym Masterze. Najtańszy z możliwych napędów + droga kaseta? Ciekawe zagranie.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...