Skocz do zawartości

[Kupno roweru] Kross Soil-czy warto.


Benok55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? Szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami i małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam. Jeżeli nie to na co warto zwrócić uwagę w budżecie max 6500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bandy to się lepiej fullem klei. Z opisu wynika, że głownie po flow trailach będzie jeżdżone, więc taki rower ze średnim skokiem będzie dobrym wyborem, przynajmniej do momentu, w którym nie zacznie się atakować stolików po 5 metrów :) Problemem może być budżet. Za 6500 zł dostaniesz rower w pakiecie "basic", który to dotyczył będzie hamulców, napędu i amortyzacji. Jakbyś byś dołożył do tego 1500zł to podejrzewam, że wybór byłby dużo większy, a kompromisy powstałe przy oszczędnościach producentów mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krossa od dwóch lat bardzo fajnie się nim śmiga ,kupiłem w podobnej cenie

Jednak z czasem i stylem oraz potrzebą ,trzeba  było powymieniać różne elementy napędu oraz hamulce

Rower bardzo fajnie się sprawuję ,z ramą nic się nie dziej ja u siebie pod dwóch latach jazdy wymieniłem łożyska w zawieszeniu tamte zwyczajnie się zużyły, jednak jest to normalny objaw podczas użytkowania , i terenu w jakim się jeździ 

Jeżeli masz zamiar go używać do zwyczajniej jazdy po lesie spokojnie nim dasz radę ,kiedyś mówiono że fullem jazda po płaskim to katorga,nie prawda zawieszenie jest tak zrobione by nie bujało rowerem podczas zwykłej jazdy

Dobrze radził sobie na Trasach Enduro Srebrna Góra,Bielsko Biała jak i Kasina Wielka

Nie wiem jak w nowych modelach bo w tym co ja mam mankamentem był wciskany suport presfitt, który wymieniłem na Ninja Token i problem z czeszczeniem zniknął

Mam też sztycę regulowaną Reverb która bardzo umila jazdę na takich trasach jak wyżej ,oraz pomaga na zwykłej jeździe po lesie gdzie nie raz nie dwa trzeba zjeżdżać dość stromo

Kiedyś w starszych modelach pękało mocowanie dampera jednak Kross to poprawił i nie ma problemu by się coś działo 

Można w nim zwiększyć skok w przednim wiecu na max 140 mm ,ja mam tak zrobione jest to odczuwalne na dość wymagających trasach jak dla tego roweru

Swój będę sprzedawał nie bym chciał ci wcisnąć ,jeszcze go nie wystawiłem ale mam go zamiar sprzedać

Chcę zmienić na coś lepszego z większym skokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...