Skocz do zawartości

[damper] Wymiana pierścieni ślizgowych.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam jakichś info, po czym poznać, że te białe pierścienie (ślizgi) w damperze nadają się już do wymiany. Wcześniej w różnych damperach po upływie określonego czasu, prewencyjnie lub na życzenie je wymienialem i już. Co do uszczelek potrafię mniej więcej określić czy się jeszcze nadają czy nie. Kiedyś już szukałem jakichś konkretnych wskazówek na ten temat, ale za dużo nie znalazłem i odpuściłem.

           Temat powrócił jak chciałem wymienić elementy eksploatacyjne w swoim damperze. Musiałbym czekać na przesyłkę a mi się trochę śpieszyło i wyczaiłem od jednego serwisanta te ślizgi z demobilu, które trzymał dla siebie. Ściągnął z jakiegoś dampera, który przyszedł na serwis. Mówił, że jeszcze długo pociągną i nie oszukałby mnie. W domu jak porównałem swoje z tymi które dostałem, to wyszło mi, że te drugie są w podobnym stanie lub trochę gorszym.

           I teraz zasadnicze pytanie: Po czym poznać, że te białe plastiki nadają się już do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...