Skocz do zawartości

[hamulce] Tanie hydrauliki vs dobre vbrake


mariuszm

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy różnica między tanimi hydraulikami BR-M315 lub BR-MT200 a vbrake Deore BR-T610 jest na tyle duża, że warto rozważać zmianę? (W grę wchodzi również niestety wymiana piast) Jazda raczej w suchych warunkach, las/asfalt, jeździec ok 80kg. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła hamowania może być mniejsza w hydraulicznych, natomiast modulacja i działanie będzie dużo lepsze. Masz mocowanie na hamulce tarczowe w amortyzatorze i ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Siła hamowania może być mniejsza w hydraulicznych, natomiast modulacja i działanie będzie dużo lepsze. Masz mocowanie na hamulce tarczowe w amortyzatorze i ramie?

Jest do czego przymocować. Oprócz piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze z jakimi klamkami szczęki są sparowane bo to też ważne.  Ja, gorący zwolennik dobrych v brejkow zamiast najtańszych tarczowek podpowiem jeszcze żeby  linka żeby nie była najtańsza, rdzewiejaca, gumowata, tylko zwykła nierdzewna, najlepiej szlifowana. Ramiona szczęk równolegle ustawione względem siebie gdy hamulce zaciśnięte. Przynajmniej  w miarę dobre klocki ( takie masz ) odtłuszczone i obręcz też czysta. I masz bezproblemowe hamulce, może będą slabsze i mialy gorszą modulację, ale jeśli nie jeździsz w górach czy wymagającym terenie jak dzik to dobre v brejki wystarczą. Plus dobre klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał dobre vałki. U siebie w jednym rowerze mam Avid Sl z pancerzami Jagwire Carbon i jakąś lepszą linką. Tanie tarczówki mogą im podskoczyć. Ale w takich hamulcach ważne jest by były dobrze ustawione, dobrane dobre klocki i pancerz się nie kurczył. Wcześniej te Avidy złożyłem z jakimś tańszym pancerzem i gorzej hamowały. W lepszych klockach do vałek wymieniasz też tylko same gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz w suchych warunkach i bez szaleństw to nie ma się co pchać w tarczówki. Chyba że dotrzesz do momentu wymiany kół to dopiero wtedy można ją rozważyć. 

A tanie hydrauliki działają inaczej niż v-brake, modulacja jest znacznie lepsza ale z drugiej strony to tanie hydrauliki Shimano - szansa że zaczną cieknąć jest spora. Jakbyś się już decydował to według mnie dużo lepiej postawić na jakiś podstawowy model Tektro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...