Skocz do zawartości

[Przerzutka 3,4,5] Model noname - Znacznie szybsze zużywanie się napędu poprzez naukę jazdy na jednym kole?


Gość Deseury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Deseury

Witten Państwa. Tak jak w temacie napisane, od około 1,5 miesiąca uczę się jeździć Wheelie i na początku używałem przełożeń 1-4 ale gdy została zajechana do końca to od miesiąca używałem tylko 1-3 i dzisiaj patrząc na zębatki, widać że długo nie podziałają. Mam niemiecki rower MTB (noname) i przezutki/kasetę z Shimano. Od razu powiem że napęd do najczystszych nie należy, ale nigdy jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Prosiłbym mniej lub bardziej amatorskiego fachowca o ocenę tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Deseury
1 godzinę temu, piciu256 napisał:

Wróżę z fusów że masz wyciągnięty łańcuch. Próby jazdy na tylnym kole nic do rzeczy nie mają. 

Wspomniałem o Wheelie bo jeszcze nigdy nie zużyłem tak szybko napędu, a w ciągu uczenia się Wheelie zużyłem już 3 zębatki (gdy mocniejpedałuje to łańcuch przeskakuje i w rezultacie stopy ześlizgują się z platform). Większość czasu jeździłem na przełożeniach L1-P4 lub L2-P4 i nic szczególnie złego się z napędem nie działo, tylko gdy zacząłem się uczyć jazdy na jednym kole na przełożeniach L1-P3/P4/P5 to po 1,5 miesiąca nie mogę już na tych przerzutkach polegać. Myślałem że to przez to że mocno  kopię w korbę podczas wybijania się na tylne koło

2 godziny temu, skom25 napisał:

No ale co ktoś ma ocenić? Z Twojego posta zupełnie nic nie wynika.

Zdjęcia są za duże aby je tu wstawić, dlatego udostępniam Panu link do folderu na GDrive: https://drive.google.com/folderview?id=1u2d2K_JnRHzbLayNCk7vclrt-Izut4qk

 

Więcej szczegółów jest w odpowiedzi do Pana PICIU256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli dajesz nową część napędu (np. zębatkę) a zostawiasz stare rzeczy to reszta się szybciej zużywa. Po drugie, taki syf na napędzie jest niedopuszczalny. Przetarcie szmatką łańcucha to 3 minuty i napęd od razu jest w lepszym stanie. I po trzecie, skoro masz rower no name to czego ty tu nie rozumiesz? Może mieć wolnobieg shimano, ale jak został wsadzony najtańszy łańcuch to i tak wolnobieg będzie się szybko zużywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Deseury
13 godzin temu, skom25 napisał:

Syf niesamowity... Jak Ty smarujesz napęd?

Smaruję i czyszczę go szczoteczką i ręcznikami gdy uznam że jest brudniejszy niż zawsze. Wie ktoś może ile kosztowałaby jakaś rozsądna kaseta i łańcuch, nie chodzi mi akurat o model pasujący do mojego roweru. Chciałbym tylko wiedzieć czy w przedziale 200 - 300 zł dałoby się coś znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No błagam was panowie... Grupa za ponad 300zł do (jak zakładam) marketówki aby tylko go zajechać w 3-4 miesiące? Bezsensu...

Wolnobieg do tej piasty 7s kupi za około 30zł, łańcuch 20-35zł, korby 50-70zł.. Z postu wnioskuję że autor postu to zwykły amator ''łili" rowerze.. Nie ma sensu pakować hajs w upgrade napędu w takim rowerze, lepiej po prostu wymienić zużyte części na takie same tylko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...