Skocz do zawartości
mike78

[opony] jakich uzywacie w ujemnych temperaturach?

Rekomendowane odpowiedzi

mike78

Czesc

Dzis zaliczylem glebę na moich Michelin Protek 28, i myslę czy zalozenie Schwalbe Smart Sam na okres bez sniegu, ale z mozliwą zamarzajacą mrzawką coś da w sensie przyczepnosci.. po sniegu nie zamierzam raczej jezdzić, ale czy ktos uzywal SS (mam tylko 1,6) i moze powiedzieć ze warto to zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Na szklance - lodzie tylko kolce, ale ile tego bedzie? Ja mam Shwalbe Marathony MTB Plus.. już mają parę tysięcy przejechane... na lodzie nie ma rady jest ślisko, już wolę śnieg... a tak to zdrowe zasady - przedni hamulec nie istnieje na lodzie, super płynna jazda, zaróno skręcanie, hamowanie jak przyśpiszanie... jeśli na drodze są kolejin to bywa, z ebezpieczniej w nich jechać niż po ich stromych rantach...Przezyłem tego poniedziałkową szklanke, choć chwilami próbowało postawić bokiem, ale te zasady plus ewentualna asekuracja nogami i dało radę, płynnie, spokojnie i po woli, na lodzie nie da rady inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
olek741

Ja mam Schwalbe Smart Samy i mieszkam na północnym wschodzie czyli tam gdzie zaczęły zamarzać już rzeki :P Tak jak kolega wyżej. Na lodzie nic innego niż kolce. Smart Samy są okey jeśli jest delikatnie zmrożony chodnik/asfalt wtedy nie trzeba zbytnio zwalniać. Szklankę już jedną przejeździłem z maksymalną prędkością 15 km/h. Jak jest tylko szron czy lód, który się skruszy pod kołem to SS spokojnie się zatrzyma czy skręci. Mój rozmiar to 2.1 i minimalne ciśnienie dopuszczalne w oponie, a czasem i niższe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lichak

Podzielę się również tym jak ja jeżdżę podczas gołoledzi, trochę inaczej bo inny rower. Ogólnie na zimie maxxis minion dhf 2,5" st i dhr 2,4" dual, w przypadku samego śniegu to 2,5-3,0 bar, na lodzie przód 1,2-1,0 a tył 1,4-1,2. Jeździ się dobrze, na lodzie zwykle czegoś się złapie.

W twoim przypadku Smart Sam teoretycznie bardzo pomogą, w praktyce nie oczekuj zbyt wiele. Na pewno watro je założyć teraz w taki okres. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mike78

dzieki za wypowiedzi, będę montował w takim razie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu
18 godzin temu, mike78 napisał:

Dzis zaliczylem glebę na moich Michelin Protek 28

Na Wieruszowskiej widziałem rowerzystę odwalającego taniec z gwiazdami - może to Ty?

Na lód żadna opona bez kolców nie pomoże. Nie licz na to. 

A kupować (robić) kolcowane jak 2-3 razy w roku jest lodowisko to trochę bez sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
robertrobert1

Dlaczego każdy poleca Smart Sama? Czyżby nikt nie jeżdził zimą na bezkolcowych oponach zimowych? Polecam Continental winter. Wbrew pozorom jedzie nawet po czarnym lodzie.

https://allegro.pl/continental-top-contact-winter-ii-opona-28x1-3-8-i7621335238.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoU5BWIHY5vvkr498fsjr1HwQQGd5oZnRp5FvZ2aOnhse4C96bVlntcaAj3hEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez robertrobert1
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta