Skocz do zawartości

[Buty] Wgnieciona podeszwa po SPD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuję przesiadkę z pedałów Shimano na Crank Brothers, jednak mam pewną wątpliwość związaną z butami, a dokładnie podeszwą buta.

Nie wiem czy Shimano tak ma, czy ja za mocno całość skręcam, ale bloki pozostawiły dość mocny odcisk na podeszwie. 

Czy w takim stanie nie będzie problemu żeby zamontować bloki CB? Szczególnie martwi mnie ta "górka" w środkowej części.

20181205-162429.jpg

20181205-162434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progi? Ktoś tu albo podłogi robi, albo jest gitarzystą. :D Ale @woojj prawdę mówi, bloki muszą być przykręcone solidnie. 

@skom25 pewnie będziesz miał trochę zabawy z przykręceniem nowych bloków w innej pozycji, wgłębienia po poprzednich pewnie będą je "ściągały" ku sobie przy dokręcaniu. A ogólnie co do pedałów CB...nie idź tą drogą. Zaraz będziesz zakładał kolejny wątek "jak przeserwisować...". :002: No chyba, że coś się zmieniło w ostatnim czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/nakladka-blokow-shimano-sm-sh51-56-podkladka-bloki-i7675695196.html

Kiedyś miałem buty gdzie podobne do tych z linku były w zestawie z butami.

Tyle, że od zewnątrz się to wkładało.

To było coś takiego : ( nawet firma-producent butów ten sam )

https://sprzedajemy.pl/zimowe-buty-rowerowe-exus-rozmiar-43-jaroslaw-2-062e3e-nr42403892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej trochę lipa jak patrzę na wzór bloków CB lub Time. Blok dokręcę na pewno, boję się tylko że jak nałożę inny wzór to podeszwa zacznie się kruszyć, zwłaszcza w okolicy widocznych rowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły mi pedały Egg Beater 1 i mam pewne wątpliwości. Jak zweryfikować że mam "świeży" model? Podobno w 2016 roku były jakieś zmiany.

Sądziłem że nowa wersja ma "kapsel" na imbus a nie płaski śrubokręt, ale patrząc po internecie zaczynam mieć wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po montażu wyszedł psikus. Pedały trafiają idealnie w wgłębienie na bokach podeszwy ( widoczne na pierwszym zdjęciu), a co za tym idzie nie ma podparcia dla buta.

Przy maksymalnym przesunięciu przód/ tył pedał opiera się w minimalnym stopniu o krawędź wyższej części bieżnika. Wiem że do wyższych modeli są przewidziane tulejki powiększające obwód osi, ale do modelu 1 ich nie ma.

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie sytuacji?

Tak czy inaczej pedały są na sprzedaż ( dział Sprzedam/ Pozostałe), bo podejrzewam że nic się nie wyczaruje w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamfan @Waza

Zapraszam do dyskusji w tym wątku, niech temat w dziale Sprzedam służy do tego do czego został stworzony :)

W moim przypadku problem jest taki że o ile od strony wewnętrznej pedał opiera się o podeszwę, o tyle od strony zewnętrznej ma dotyka podeszwy zaledwie na powierzchni 1mm.

Traction Pads według producenta pasują do modelu 2 w górę. Jakoś nie mam ochoty ryzykować wydaniem niepotrzebnie 80 zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... powiedział ten co zakłada trzy tematy na forum odnośnie jednego wątku ;)

"Traction Pads" są przeznaczone do Candy i Malletów, do Eggbeaterów używa się "Contact Sleeves" - https://www.cyklomania.pl/crank-brothers-nakladki-contact-sleeves-egg-beater,id1736.html

One są kompatybilne ze wszystkimi Eggbeaterami, bo te pedały mają taką samą średnicę korpusu (tutaj masz potwierdzenie w opisie, że pasują też do modelu 1 - https://7anna.pl/product-pol-7210-Tulejki-Crank-Brothers-do-Egg-Beater-13085.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamfan napisał:

Heh... powiedział ten co zakłada trzy tematy na forum odnośnie jednego wątku ;)

No nie do końca. Jeden dotyczył konkretnie pedałów, drugi podeszwy bo brałem jeszcze pod uwagę pedały Time. A dział "Sprzedam" służy do sprzedaży a nie dyskusji :)

Co do Contact Sleeve. Pogrzebałem trochę i niestety nie da rady ich zamontować do modelu 1. Może i średnica jest ta sama, natomiast w pedale powinien być rowek który będzie trzymał tulejki na miejscu. W modelu 1 tego nie ma i tulejka by dość szybko spadała.

Nie wiem dlaczego na stronie Polskiego dystrybutora jest taka informacja. Nawet strona producenta mówi jasno że działa to tylko od modelu 2 w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...