Skocz do zawartości

[rama Naprawa] Giant XTC Advanced - pęknięta rama przy haku


bmannt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki

 

Stało się w końcu to co jest koszmarem każdego z nas. W czasie zjeżdżania ze schodów - zjazdem dla wózków - usłyszałem chrupnięcie i poczułem przegięcie roweru. Stop i zobaczyłem coś takiego jak na zdjęciach poniżej - pękła dolna rura przy mocowaniu haka :( Jak widać pękło aluminium. Pytanie brzmi czy można i warto tą ramę uratować - dobrze mi się na niej śmigało - czy nie ma szans i śmietnik? Carbon-Tech napisali że tylko dobry spec od spawania aluminium i uważać żeby nie przegrzał carbonu. Zna ktoś może odpowiednią firmę lub człowieka?

 

 

DSC_5547.JPG

DSC_5548.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo rama jest zaprogramowana żeby strzelić w odpowiednim momencie, tuż po gwarancji :down:

Ja bym kierował się w stronę śmietnika. Rama to jest zbyt istotny element żeby go naprawiać. Teraz pękła Ci na równej drodze, a pomyśl co by było gdybyś akurat był na zjeździe z korzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowsze modele mają w pełni karbon i jeszcze nie widziałem pęknięcia w tych okolicach a sam takiego ujeżdżam (110kg wagi i nie oszczędzam sprzętu)

ps . up polecam wymianę na nowszy hak mocowany na 2 śruby, znacznie wygodniej zakłada się koło bo ani przerzutka ani gwint do osi sie nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamar59 napisał:

Jaki to model roweru rocznik? Ile ważysz? To rama nie jest w 100% karbon?

To ja też zaczynam się bać ;-) Też mam ramę Giant XTC Advanced z 2016 r Mam sztywną oś nie wiem czy to coś zmienia w takim pęknięciu. Ale różne są przypadki. Ja w tym miejscu mam karbon co Ci pękło.

 

Rocznik 2014,ważę jakieś 95kg. Z tyłu koło jest na zacisk. Też myślałem że rama full carbon ale jak widać przy haku alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eloo napisał:

po kilku maratonach i kilku wymianach dętek na szybko sprawiłem sobie te haki

13439649915a060b9ee06d4.jpg.2a5ca2481014d00a7abea7007cdbb789.jpg

To w sumie taki sam zestaw ale z lepszym skręceniem, mocniejszym można powiedzieć. 1 i 2 bym musiał kupić ale pewnie osobno nie da rady tylko cały zestaw. I 100 zł poszło za jeden otwór więcej ;-) Ale jak pamiętam to w ogóle ciężko było kupić ten adapter co mam, bo dostępność była tragiczna. A tak wogóle to powinno być dodawane do ramy czy całego roweru przy kupnie a nie robić z tego interes dodatkowo.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...