Skocz do zawartości

[siodlo] Siodło DO Gravela


Sonnenblumen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie, 

Szukam dobrego siodła do Gravela. Budżet do 200 zł.

Znalazłem takie siodła, ale nie mam doświadczenia. Ujeżdzał je ktoś?

https://www.fahrrad.de/wtb-silverado-race-saddle-black-766321.html


https://www.fahrrad.de/selle-italia-xr-gel-flow-sattel-schwarz-550886.html


Wiem, że to temat rzeka, ale każda pomoc mile widziana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Accent Execute PRO. Dla mnie, a właściwie mojego tyłka jest rewelacyjne. Na poprzednim miałem taki problem że pierwsze 15 minut po kolejnym wejściu na rower to była agonia, ból jakby siedziało się na siniakach, ale sądziłem że to dość normalne. Po kupieniu Accenta problem zniknął w 100%.

Ale jak wiadomo, każdy ma inny tyłek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na razie niepotrzebnie szukasz. Masz nowy rower, nowe siodło, tyłek do niego się nie przyzwyczaił jeszcze, jak również siodło do tyłka. Musisz trochę pojeździć i to nie 2 wycieczki po 20 km, a tylko regularnie w ciągu kilku tygodni. Wtedy już będzie wiadomo, czy się pogodziły siodło i tyłek czy nie. Na razie zmierz sobie rozstaw kości i oblicz jaką szerokość siodełka do tego ma być. Jeżeli fabryczne siodło jest zdecydowanie węższe lub szersze, no to wtedy można się zastanawiać od razu nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Ja mam Accent Execute PRO. Dla mnie, a właściwie mojego tyłka jest rewelacyjne. Na poprzednim miałem taki problem że pierwsze 15 minut po kolejnym wejściu na rower to była agonia, ból jakby siedziało się na siniakach, ale sądziłem że to dość normalne. Po kupieniu Accenta problem zniknął w 100%.

Ale jak wiadomo, każdy ma inny tyłek :)

No właśnie mam dokładnie ten sam problem. Zobaczę sobie to siodło o którym wspomniałeś. 

@remover To siodło w moim gravelu jest naprawdę jak deska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 minut temu, remover napisał:

Moim zdaniem na razie niepotrzebnie szukasz. Masz nowy rower, nowe siodło, tyłek do niego się nie przyzwyczaił jeszcze

Otóż to. Poczekaj aż się dopasujesz bądź definitywnie stwierdzisz, że nic z tego nie będzie.

Jak dla mnie 500km to przebieg po którym można decydować co dalej.

Teraz, Sonnenblumen napisał:

To siodło w moim gravelu jest naprawdę jak deska. 

To wcale nie znaczy, że nie będzie wygodne. Miękka kanapa to nie jest synonim wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sonnenblumen napisał:

To siodło w moim gravelu jest naprawdę jak deska.

Tak jak kolega wyżej, to wcale nie znaczy że jest złe. Execute PRO to jest deska z cieniutką powłoką, a mimo to jest wygodne.

PS: Nie wiem czy to robiłeś, ale popróbuj z różnym ustawieniem kąta pochylenia siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od określenia, gdzie dokładnie czujesz dyskomfort. Jeśli czujesz drętwienie w kroczu, to potrzebujesz siodła "z dziurą". Co do miękkości, to jak wyżej koledzy zauważyli, bardzo ważna jest też dobra wkładka w spodenkach. Ja mając spodenki różnych marek czuję dużą różnicę w komforcie jazdy pomiędzy nimi.

No i szerokość koniecznie zmierz i dopasuj, często fabryczne siodła mają np. 135 mm szerokości, co dla mnie przykładowo jest za wąsko, mi idealnie podpasował Spec Toupe 143 mm w przełaju/gravelu, a do mieszczucha i jazdy "po cywilnemu" mam Selle Italia Man Gel Flow. Generalnie siodła bez dziury powodują u mnie owe drętwienie, ale o dziwo do momentu uszkodzenia przy szlifie Fizik Aliante był dla mnie idealny mimo braku dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...