Skocz do zawartości

[filmy i seriale] Najlepsze Filmy i Seriale


Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku zachęcam do polecania filmów i serali.

Bezprzecznie numerem jeden jest brakeing Bad, ale to każdy zna.
Ostatnio obejrzałem "Patrick Melrose" i to naprawdę dobry dramat, który opowiada o historii zblazowanego faceta, który nosi w sobie traumy z dzieciństwa. Próbuje znieść pociski zawistnego losu, daje w kanał, generalnie autodestrukcja. Polecam

BoJack HorseMan, jeżeli ktoś nie widział- polecam. Świetny serial animowany.

I coś dla fanatyków kolarstwa, a te forum jest idealnym miejscem dla zareklamowania tego filmu:D 

"Tour de Doping" -wyścig Tour de France 1982 w krzywym zwierciadle, naprawdę się uśmiałem. 

 

Nie mogę edytować, oczywiście chodziło mi o brakeING BAD.

Edytowane przez Sonnenblumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Są takie filmy, do których się wraca i niektóre oglądało się kilka razy :

American Beauty - kilku aktorów daje radę, a Spacey to mistrz :icon_exclaim:
Jeździec bez głowy - kostiumowo i trochę mrocznie :icon_cool:
Dom na Przeklętym Wzgórzu
- najpierw trzeba wytrzymać ze 40 -45 min. dialogów, a potem zaczyna się właściwa akcja :devil:
Grindhouse Death Proof
- j.w.
Wojownicy - nowojorskie gangi
Tajne przez poufne - Pitt jako idiota i sporo śmiechu :icon_lol: , przy okazji "Kalifornia" z nim i Juliette Lewis, oraz "Prawdziwy romans"- oba to mocne kino, ale warto.
Świadek mimo woli - dość specyficzny, ale kilka razy widziałem ;)
Fargo
Bękarty wojny
Po godzinach
Upadek
Dobry, zły i brzydki


Ostatnie pięć trzeba zobaczyć :icon_exclaim:  :yes:

Oczywiście tę listę można by znacznie wydłużyć, wymieniając dobre filmy, do których niekoniecznie trzeba wracać - nie zawsze jest potrzeba, czy chęć.
O polskich komediach z czasów PRL nie muszę chyba wspominać, ale wspomnę :D

Poszukiwany, poszukiwana
Nie ma róży bez ognia
Brunet wieczorową porą
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
Miś

oraz seriale
Alternatywy 4
Zmiennicy


Tak się jakoś złożyło, że wszystko Barei ( Stanisław Bareja, ale tak się odmienia ) - jak to się mówi : zgarnął pulę/rozbił bank w tym temacie :icon_wink:

Dodam jeszcze seriale : Kariera Nikodema Dyzmy :icon_cool:  oraz świetny brytyjski Robin of Sherwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team
W dniu 1.01.2019 o 17:19, KrissDeValnor napisał:

Są takie filmy, do których się wraca i niektóre oglądało się kilka razy

Vabank pierwszy i drugi, zawsze gdziekolwiek leci:D

Nic śmiesznego,

ostatnio znowu gdzieś puszczają Stawkę większą niż życie,

Młody Papież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio oglądam wyczekiwanego długo wiedźmina. Generalnie podoba mi się. Jest to moje pierwsze zetnięcie sie z tym światem w ogóle. Często czytam w komentarzach, ze wiele wątków z książki inaczej wygląda, ale dla osoby, która nei zna tego uniwersum serial prezentuje sie super i zachęca do czytania książek czy zagrania w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nic z Jackiem się nie pojawiło... ;)

  • Lot nad kukułczym gniazdem
  • Lśnienie

Aż dziw, że nikt nie wymienił też "Skazanych na Shawshank", "Forresta Gumpa" i "Zielonej mili". Mam jednak nadzieję, że po po prostu wszyscy to widzieli... ;)

Do tego warto obejrzeć:

"Siedem" ("Se7en")
"Django"
"Piękny umysł"

...i setki innych filmów. :D

Z dokumentalnych, jeśli mamy Netflixa, można pooglądać "Rotten" - na przykład kręcąc na trenażerze.

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

dovectra
Filmiki to raczej nie tu, tym bardziej głupie... :no:
Oczywiście motoryzacja bywa fajna, ale to nie wątek dla niej - chyba, że będzie jakaś pełnometrażowa fabuła ( np. "Prawdziwa historia" ), albo super dokument w tej tematyce, wtedy co innego ;)

Z filmów do których wracam, lub zrobiły na mnie duże wrażenie :
"Prosta historia" - nieco wzruszające
Ostatnio przypomniałem sobie "Family Man" z Cage'em - pozytywny przekaz, skłaniający do refleksji.
Z jeszcze starszych : "Ich noce" z 1934 roku, oraz "Pół żartem, pół serio", a z polskich "Pociąg"  - oba z 1959 roku, ale to trzeba zobaczyć :icon_exclaim:

Niestety nie jestem na bieżąco z kinematografią ( delikatnie mówiąc ), ale do dobrych tytułów wracam co jakiś czas.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubiał- "X- Files" /Archiwum X/, to teraz poszedł pierwszy sezon- "Project Blue Book". Fajny bo po części oparty na faktach.

A co do Brada Pitta to fajny jest w "World War Z' - jedyny film o zombiakach jaki akceptuje, "Joe Black" i "12 Małp". Małpy to ogólnie świetny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 8.01.2020 o 03:46, shotgun napisał:

 "12 Małp". Małpy to ogólnie świetny film.

Szczególnie scena w wariatkowie, gdzie rozbrykany Pitt ordynuje : "Lewatywa dla wszystkich" :icon_lol:
Skoro wymieniłeś film z Willis'em, to warto wspomnieć remake "Szakal" z nim i Gere, oraz Diane Venora ( była żona Andrzeja Bartkowiaka ).
Nieco w klimatach "Pulp Fiction" jest "Czwartek" ( Thomas Jane, Aaron Eckhart, Paulina Porizkova, Michael Jeter - ten, który hodował myszkę w "Zielonej mili" ).
"To nie jest kraj dla starych ludzi" to też mocne kino.

PS
Polecam polski "Jak zostałem gangsterem" :icon_exclaim:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może i nie film, ale polecam serdecznie The Last of Us, jest to niesamowita gierka. Ogladajac gameplay na YouTube czlowiek czuje sie jakby ogladal film. Ta jakosc, to wszystko jest jak dla mnie niesamowite. Wydaje mi sie, ze dzieki rozwojowi techniki niedlugo wiele gier bedzie wygladalo jak film. A juz niedlugo wychodzi druga czesc gry! po chyba 7 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...