Skocz do zawartości

[My e-training] Elite - kto korzysta, kto pomoże?


TMA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam, że zaczynam przygodę z rowerem i pewnie dla niektórych moje pytania są błache-nie mniej jednak pomimo przekopywania różnych źródeł nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi...

Wygenerowałem sobie trening na podstawie testu treningowego w aplikacji i wszystko ok, tyle że zaczynając trening nie wiem czego tak naprawdę mam się trzymać; pilnować kadencji w okolicach 90, czy pilnować mocy jaką narzuca trenażer i jechać z taką jaka jest w treningu, czy pilnować tętna ale jeżeli tak to znów na jakim poziomie? (Wraz ze zmianą tętna zmienia się kolor ale nie wiem co autor miał na.myśli) Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w My e -training nie ma żadnych informacji czy wyboru czemu ma służyć dany plan treningowy. Jest sporo gotowych planów, można też samemu wygenerować plan treningowy na podstawie testu treningowego który też robi się w aplikacji, ale nigdzie nie ma mowy o założeniach i stąd problem bo nie wiem jak mam podchodzić do tych treningów-może jest tu ktoś kto już to ogarnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz osiagac, ile czasu poswieci, jaki masz trenarzer?

Jak nie wiesz co i jak, to radze skorzystac z typowych aplikacji do treningu. Apke Elite odpusc sbie, szkoda marnowac czasu.

Poczytaj np o TrainerRoad, wejdz na strone, zobacz jakie sa tam programy treningowe, jakie realizuja cele.

Wszystko jest podane na tacy. Bez zadne wiedzy spokojnie mozna zaczac usystematyzowany trening. 

Sa oczywiscie jeszcze inne aplikacje, Suffertest, Zwift, to z tych najbardziej popularnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna darmowa apka nie zbliża się nawet do tego co oferują Zwift i Trainerroad, szczególnie w przypadku osoby, która nie posiada wystarczającej wiedzy, żeby sobie ułożyć w miarę sensowny trening. W Zwifcie akcent jest nieco bardziej przesunięty na rozrywkę i aspekty wizualne, Trainerroad to ogromna ilość treningów i gotowe długookresowe plany treningowe. Wszystko co dobre niestety kosztuje, i te 40 zł miesięcznie moim zdaniem warto zapłacić jeżeli wydało się w końcu nie takie małe pieniądze na interaktywny trenażer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 09:05, arek_wro napisał:

... szczególnie w przypadku osoby, która nie posiada wystarczającej wiedzy, żeby sobie ułożyć w miarę sensowny trening... 

Polecasz coś w przypadku posiadania własnego planu treningowego? I tak bym ustawial ręcznie w Zwifcie każdy trening. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Zwifta, lub zamierzasz z niego korzystać, to nic więcej nie potrzebujesz. Jeżeli szukasz dla niego alternatywy i chodzi o realizację posiadanego planu, to można korzystać z tańszych i prostszych opcji takich właśnie jak my e-training. Jeżeli nie zależy ci na innych możliwościach Zwifta i jesteś w stanie znieść monotonię gapienia się na cyferki na ekranie, to czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...