Skocz do zawartości

[Jak wybrać rower?] Marka Dartmoor model Primal - nie wiem czy na pewno.


chodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałem o budowie roweru...
Ale mam problem w wybraniu ramy i kół. Mam około 160cm wzrostu i 70 cm od pasa w doł (jak będzie trzeba to napisze moją wage).
Mam na oku rame Dartmoor Primal 2015 (jest na allegro, taka srebno-czarna za około 600zł) i nie wiem jaki rozmiar S czy M. Do tej ramy myślałem nad kołamy 26", ale nie wiem czy wybrać te czy 27,5".
Może inna rama albo koła?
Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary primal ma wysoko prowadzoną górną rurę. Myślę, że rozmiar S. Na ramie tej można zbudować wiele różnych rowerów od przyjemnego ścieżkowca aż po agresywnego sztywniaka enduro. Widywałem też takich co robili z tego toczydło ATB z widłem 100mm jednak wtedy wygląda to koszmarnie. Żeby ten rower jako tako wyglądał i trzymał ustaloną przez producenta geometrię to amortyzator o skoku 130-140mm to podstawa. Koła zależnie od własnych preferencji. Suport w ramie jest wysoko osadzony, praktycznie pod koła 26.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chodziak napisał:

Jak rozmiar S i koła 26". A jaki suport i korba (no nie wiem jak sie to nazywa) bo sie nie znam?

 

 

Nie chcę Cię od razu gnębić więc napiszę tylko, że jak nie wiesz nawet jak to się nazywa to lepiej, taniej i bezpieczniej dla Ciebie będzie kupić nowy bądź lekko używany rower, zapoznać się z nim odrobinę, nauczyć serwisować napę, koła itd. potem próbować jakiś upagrade zrobić a na samym końcu jak już zdobędziesz podstawową wiedzę myśleć o samodzielnym dobraniu komponentów i składaniu roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...