Skocz do zawartości

[SR Suntour XCR 34] co zamiast ?


gustafsson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem, szczególnie w tym bogactwie wyboru amortyzatorów . Proszę o poradę starych wyjadaczy. Ujeżdżam e-bike CUBE  STEREO HYBRID 120 PRO 500. Jest to full o sporej wadze jak to hybryda, na kołach 29. Od nowości przejechałem 2,500 km i przedni amor Suntour XCR 34 po około 1,500 km najpierw zapadał się pod własnym ciężarem o około 3 cm, a ostatnio odmówił posłuszeństwa. Z pierwotnego 120 mm skoku, buja się ledwo połowa i to tępo ( nie ma sprężystości ). SAG zawsze ustawiany precyzyjnie. Jeżdżę głównie off road, single track, szutry, trochę korzeni i kamoli. Wiem, że to podstawowy model i otrzymam porady żeby reklamować na gwarancji, ale chciałbym zmienić na jakiś lepszy, ale bez kosmosu cenowego. Wyższy model Suntoura czy może jakiś Rock Shox ?

Będę wdzięczny za fachowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie od SR Suntour Aurona jak budżet pozwoli, lub jego tańszego brata Aion.

A co do obecnego widelca, on jest powietrzny? Może tylko masz go za słabo napompowanego lub wyślij go na serwis, oring strzelił i ucieka powietrze pewnie z komory.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile możesz wydać kasy bo mam akurat zaje-fajny amorek tj. http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/durolux/29-cali_amortyzator-suntour-durolux-r2c2-pcs-29275-15qlc-czarny-mat-2018/1595

Zakres skoku regulowany od 100 do 170mm. Jest także już po pełnym przeglądzie

Mogę ci go dać za 1400zł bo ściągnięty z nowego roweru. 

sf8-dux9pcs-r2c2-7-m-t7-amortyzator-duro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam,

Podłączę się pod temat. Mam e-bika Ghost hybride kato fs s 3.9 z amortyzatorem SR Suntour XCM 34 LO DS 120 mm. Rower bardzo dobrze sprawdza się podczas weekendowych wycieczek w góry ale w tym sezonie coraz więcej jeżdżę enduro, bardziej downhill'owe trasy (Alpy) itd. Chciałbym zatem zmienić amortyzator SR Suntour XCM 34 LO DS 120 mm na coś lepszego, powietrznego  rozsądnej cenie. Czytam o Rock Shox Recon Silver RL lub Manitou Markhor.....

Będę wdzięczny za racjonalną podpowiedź jaki amortyzator byłby dobry dla amatora, który okazjonalnie, weekendowo + wakacje jeździ coraz mocniej, więcej downhillu i enduro ale wciąż e-bike'owo (22kg!!) bez mega jumpów itd.
Moja waga to 80-85 kg. Waga roweru 19,5kg. Bateria odłączana 2,6 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz gorzej nie autor wątku. Pytania te same - jaka oś, jaka główka ramy - jak taper i boost to masz pełną wolność. Pike lub Fox 34 (mam foxa, trochę zazdroszczę koledze z Pike) w takiej wersji na jaką cię stać. Ostatecznie coś z lepszych sunturów. Powinien być powietrzny, z goleniami z alu i przynajmniej regulacją tłumienia powrotu. Ja stawiam na Pike. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...