Skocz do zawartości
Sonnenblumen

[KSIĄŻKI] Jakie książki polecacie na długie jesienno/zimowe wieczory?

Rekomendowane odpowiedzi

Sonnenblumen

Jak w temacie. Jakie książki polecacie?

Ja od siebie polecam "Heban" Kapuścińskiego. Bardzo ciekawa książka nt. Afryki , ale też sporo o ludzkiej psychice, ciekawe obserwacje nt. innego świata.

heban-w-iext39326427.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marta88

Jedna z autorek, którą warto śledzić „Cisza przed burzą” Joanna Stańczyk. Podejrzewam, że w urban fantasy siedzi od dawna, bo potrafi pisać. Około 200 stron, więc się przesadnie nie zmęczysz, a buduje się napięcie w dość niezły sposób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EdytaM

Ja czytam Cobena powieści mega wciągające są 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
imitac

Jak Wam się uda to znajdźcie "Jasnowidzenia inżyniera Szarka" - Boruń. Znakomita książka SF. Inne Borunia też powinny być dobre, czytałem jakąś inną i się nie nudziłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EdytaM
W dniu 8.06.2019 o 13:44, imitac napisał:

Jak Wam się uda to znajdźcie "Jasnowidzenia inżyniera Szarka" - Boruń. Znakomita książka SF. Inne Borunia też powinny być dobre, czytałem jakąś inną i się nie nudziłem.

Dzięki za odpowiedź, właśnie szukam czegoś do poczytania :) 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brombosz

Z klimatów postapo polecam Metro 2033 i Metro 2034 Glukhovskiego oraz całą resztę książek z tego uniwersum. Przeczytałem prawie wszystkie, które wyszły do 2017r i muszę przyznać, że uderzyły mnie jak Wiedźmin w wieku 15 lat. Po prostu klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pixon

Ja z kolei nie polecam Metro 2033 Glukhovskiego :P Nie podobały mi się bardzo rozwlekłe opisy. Jednakże w tym klimacie warto sięgnąć po Droga -Cormac Mccarthy, Gwiazdozbiór Psa Peter Heller.

Natomiast z przyjemnością polecę Remigiusza Mroza i serię z komisarzem Jakubem Forstem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kuba153

Ja to w takie jesienne czy zimowe wieczory lubię poczytac coś w stylu horroru, ale też coś romantyczego czy takiego wręcz gotyckiego. Wtedy ten klimat czuć najbardziej. W lato lubię fantastyke czytac. Cudownie czytało mi się władcę pierścieni w parku w lato. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
igorsm

Ostatnio czytam Czarnego Łabędzi i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę fajna książka. Można się wkręcić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nastar

Jak ktoś chce się trochę pośmiać to polecam "Emigrację" Malcolma xD.

Ubawiłem się :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Andrzej Pilipiuk i wszystko o Jakubie Wędrowyczu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra

popieram.

Pilipiuka lubię,

Jak kto lubi takie bajki to i Ziemiański, Piekara, Ćwiek,  czy Żamboch, ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Napisano (edytowane)

Jeśli lubicie klimaty wojenne, polecam trylogię "Stąd do wieczności" James'a Jones'a - "Stąd do wieczności", "Cienka czerwona linia" i "Gwizd". Koniecznie czytać wstęp, "od autora", itd., bo sporo wyjaśniają. Jak niewiele czytam i zwykle mam problem z "wczuciem się", tak przy tym autentycznie odpływałem...do tego jeszcze w tle chichutko grał Yiruma... Coś pięknego. :)

Utrudnieniem może być nieznajomość terminologii wojskowej, ale nie na tragedii. Możliwe, że w nowych wydaniach są adnotacje z wyjaśnieniem, ja czytałem te stare, bo nie cierpię smrodu nowych książek. Stare pachną zdecydowanie lepiej, a i papier jest jakiś taki przyjemniejszy... :D

P.S. Teraz za każdym razem słysząc Yirumę mam przed oczami sceny z tych książek. :D

Edytowane przez TheJW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta