Skocz do zawartości

[Rower trekkingowy Trans 2.0] jaki rozmiar ramy?


Alevert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja dziewczyna wybrała swojego wymarzonego rumaka, wszystko pasuje, problem jest tylko z doborem wielkości ramy. Dziewczyna ma 168 cm wzrostu, 77cm do kroku. W sklepie internetowym, w którym nadarzyła się okazja jest tylko rama 17”. Dziewczyna jest drobna i raczej potrzebuje dużo kontaktu z podłożem (musi mieć możliwość szybkiego dotknięcia podłoża nogą). Jeździła przez cały czas na 14” ramie z 24” kołami.

Ze wszystkich pomiarów wychodzi na to że rama powinna być 19”, niestety nie mamy możliwości tego sprawdzić w żadnym sklepie stacjonarnym, bo nie ma tego modelu, przy innych 17” rama była w porządku. Co zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam :/ W sumie to taka przymiarka była ze usiadła na siodełku i wyciągnęła ręce do kierownicy, także raczej mało by to pomogła. Jeździła na moim rowerze crossowym na męskiej ramie 17” to była zdecydowanie za duża (ja też jestem drobny ;)) Jeździła też na damce 19” ale ona była olbrzymia, miała jakieś dziwne niestandardowe wymiary. Nie wiem jak ugryźć temat. 

Tutaj jest geometria tego Transa 2.0

261D9171-B68E-422A-A963-FFE3FD0637BE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo59 napisał:

Powiedziałbym że ma "wzorcowe" warunki dla ramy 17".

Inna rzecz, że po przesiace z 14" i kół 24",  będzie się musiała przyzwyczaić :) bo się jej świat zmieni zdecydowanie ...

Chyba w takim razie nie będziemy wymyślać tylko bierzemy 17kę ;) Wielkie dzięki wszytkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...