Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, durnykot napisał:

@mameluch, że się wtrącę... kierownica tak świadomie ustawiona? Bardzo mocno pociągnięta do góry.

Mam wrażenie, że kolega ciągle szuka wygodnej pozycji patrząc na kierownicę oraz siodełko :) Ja przez rok podobnie kombinowalem, zanim doszedłem do wniosku, że jednak kaptury mają biec praktycznie równolegle do podłoża bo wtedy można ustawić siodełko poziomo. Dzięki temu ręce odciążone, w kroczu o dziwo też jakoś "luźniej" i da się mega wygodnie robić dalsze dystanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to można by rzec, iż rozdziewiczyłem napęd u siebie ;P

Dobrze, iż stało się to po całodziennej wycieczce, dosłownie 20 metrów od domu, na szutrze.

Zagadka wizualna z rodzaju "Znajdź wózek" :ninja:

 

MG-5963.jpg

 

Teraz istotne pytania: Gdzie dorwę taki hak, oraz czy kupować od razu przerzutkę 105, bo cena podobna? Wózek ogarnie kasetę 32T? (opisy mówią, że niby powinna)

Tak się oto hak prezentuje, gdybyście go sami nie oglądali w swoich maszynach:

MG-5964.jpg

 

@Edit - już odnalazłem, trza szukac po niemieckiemu, więc "Schaltauge" ;P Całe 14 Ojro

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pp516 napisał:

A co się stało, Twoja wina, czy jakiś defekt ?

Stawiam na poprzedniego właściciela - kupiłem rower ze zdecentrowanym tylnym kołem i złamaną szprychą (a miał być sprawny wedle ogłoszenia), wnioskuję, że było w coś przywalone, a sam hak prostowany, bo pęknięty nie był tuż po odbiorze.

W każdym razie mnie padł na prostej i w przeciągu obrotu koła wyrwał przerzutkę i zaklinował łańcuch ;P

 

I co radzicie, dalej Tiagra, czy 105?

Różnica 30 złociszy, a średnio się znam na grupach szosowych - to będzie jak Alivio do Deore?

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Qbotcenko napisał:

I co radzicie, dalej Tiagra, czy 105?

Jeśli się nie mylę, to przez różnicę w ciągu linki klamkomanetki Tiagry 4700 są kompatybilne tylko z przerzutką tej samej grupy. Z dokumentu Shimano (linia oznacza kompatybilność):

image.png.fad3ec888937a47dd0e37af3c3de1bf6.png

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bts napisał:

Jeśli się nie mylę, to przez różnicę w ciągu linki klamkomanetki Tiagry 4700 są kompatybilne tylko z przerzutką tej samej grupy. 

O, dzięki za info, takiej niekomaptybilności bym się nawet nie spodziewał :wacko:

Czyli jednym słowem upgrade po kawałku okazuje się niemożliwy... słabo trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogooglałem jeszcze trochę i wnioski są takie, że klamkomanetki Tiagry 4700 są na pewno niekompatybilne z 5700/6700/7900 bo jest inny ciąg. Jeśli chodzi o 5800/6800/9000 (czyli odpowiednio 11-rzędowe 105, Ultegrę, Dura-Ace) to ciąg jest ten sam więc teoretycznie powinno hulać, chociaż Shimano nigdzie tego nie potwierdza.

Także w ramach poprawki do poprzedniego posta: jak kupisz RD-5800-GS to powinno ogarnąć, chociaż bez oficjalnego błogosławieństwa ;) Ja bym chyba został przy Tiagrze, zwłaszcza że wpływ samej przerzutki na zmianę biegów raczej nie jest kolosalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem ofertę shimano, i chyba zdecyduję się na 105 RD-R7000 - ma Shadow'a, więc łańuch będzie  mniej telepał po wybojach, i zdaje się nawet gabarytowo przyjmie większe koronki na kasecie? Tak przyszłościowo myśląc, gdybym kiedyś zechciał wcisnąć np. 11-36T.

Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qbotcenko napisał:

ma Shadow'a, więc łańuch będzie  mniej telepał po wybojach

Co ma piernik do wiatraka? Shadow daje tylko to, ze przerzutka mniej wystaje poza obrys ramy. To o czym myślisz to sprzęgło, czyli Shadow Plus -> to ma jedynie Ultegra RX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki, koledzy, czy rozmiar 52cm będzie odpowiedni dla wzrostu 172cm/80cm? Efektywna długość górnej rury to 54cm, miałem w zeszłym Meride CC r52, górną rurę miała 54, ale chyba realnie, czułem się na niej trochę wyciągnięty. Ale Grafic ma chyba wygodniejszą geometrię od Meridy CC? Jaki jest przekrok w rozmiarze 52 Grafixa? Nie znalazłem w sieci puku co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...