Skocz do zawartości

[łańcuch] zatrzaskiwany bez kluczyka


Prekompilator

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję łańcucha o następujących parametrach:

- ma ogniwa min. 8 mm grubości

- długość ok. 1 m (90 cm minimum)

- zamek jest zatrzaskiwany bez kluczyka

- masa bez znaczenia

Mile widziane w miarę markowe produkty - cena do 200 PLN.

Jako że przy opisach produktów nie ma tej informacji, a dopytywać o każdy z osobna nie chcę, zapytuję tutaj. Prawie taki łańcuch jak wyspecyfikowany nawet mam, ale ma śmiesznie cienkie ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym Abusa. Mam dwa łańcuchy - jeden Axa (nie zatrzaskuje się) - solidniejszy, drugi Abus, ale cienki- zatrzaskuje się. Jedyny minus w przypadku Abusa że trzeba dobrze zatrzasnąć zapięcie i szarpnąć żeby się upewnić - miałem kilka razy przypadek że wydawało się zapięte a było tylko dociśnięte i zaczęło się odwijać z kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca reguła (są takie konstrukcje gdzie obejście zatrzasku jest nierealne, np. znajduje się on bardzo głęboko lub pod takim kątem że się go obejść nie da) ale przeważnie się to sprawdza. Zamknięcia o wysokim poziomie zabezpieczeń mają zwykle zamek oparty o łożysko kulkowe (kulki) czy coś podobnego, a więc nie da się ich zatrzasnąć, te gorsze maja zwyczajny zatrzask (jak u drzwi, zasada obejścia podobna zresztą) i poza tym że mają słaby zamek (fachowiec otwiera taki wytrychem w kilka sekund) to można go ominąć właśnie blaszkom, poprzez podniesienie zatrzasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 21:56, MikeSkywalker napisał:

Axa się zatrzaskuje? Wspominałem właśnie o niej nieco wyżej i kluczykiem zamykam. 

Oczywiście mój błąd, pomyliłem z inną serią  AXA Cherto City. Zarówno AXA Cherto+ jak i AXA Cherto Compact nie są zatrzaskiwane automatycznie.

Najlepiej sprawdzić na stronie producenta https://www.axasecurity.com/bike-security/en-gb/products/locks/8?page=1&filters=eyJwcm9kdWN0RmlsdGVycyI6W10sInByb2R1Y3RDbGFzc2VzIjpbeyJuYW1lIjoiQ2hhaW4gbG9jayIsImNoZWNrZWQiOnRydWUsImFtb3VudCI6MjIsInNvcnRJbmRleCI6MH1dfQ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prekompilator

AXA Cherto Compact, nie jest zatrzaskowa ale posiada mechanizm dyskowy, i jest bardzo dobra jakościowo, w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego,. Wszystkie szanujące się firmy korzystają z mechanizmu dyskowego, który nie jest zatrzaskowy, czyli trzeba przekręcić kluczyk żeby zamknąć, co do abusa to ich łańcuchy są droższe pewnie zatrzaskowe, bo maja zwykły kluczyk, ale czy jakość ogniw będzie wystarczająca.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower trzymam na parkingu firmowym, gdzie jest stróżówka - dosłownie 10m od ochrony. Do tej pory żaden nie zginął, a parkuje ich tam sporo od kilku lat.

AXA Cherto City wydaje się wystarczająca i - jak piszecie - jest zatrzaskiwana.

Pytanie - lepiej Axa czy Abus 8800? Abus ma nieco cieńsze ogniwa i jest 5 cm krótszy, różnica w cenie pomijalna. Ale może jakieś bardziej wysublimowane cechy wskazywałyby na Abusa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...