Skocz do zawartości

[PEDAŁY] Ultralekkie platformy z Chin


mamarkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Odwidziały mi się zatrzaski, dochodzę do etapu "coraz prościej, coraz wygodniej, coraz mniej komplikacji", więc postanowiłem do stalowego twentyninera założyć platformy. Nie ścigam się, zdarza mi się deptać singletrackiem ile fabryka dała i podjeżdżać, ale to żadne alpejskie wspinaczki, tylko krótkie ścianki w Kampinosie. Najwyżej będę ciut wolniejszy, a odpadają przebieranki, tachanie butów na każdy wyjazd itd. Tylko że nie chciałbym stracić na wadze, espedy mam lekkie, 230 gram, więc zainteresowałem się ultralekkimi platformami o chińskich nazwach, których pełno na Allegro. Powstrzymuje mnie wizja pękającej ośki czy czegoś w tym guście przy 30 na godzinę wśród drzew. Ktoś ma doświadczenia z tymi wynalazkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że FR zamienia się w miejsce gdzie komentuje się głównie jakość produktów z ali i tym podobnych.  Amortyzatory też tam kupujecie ? Masz stalowego 29", po co więc się spinać na lekkie platformy? 

Przesiadłem się niedawno z SPD na platformy, zależało mi na trwałości więc odpadły lekkie HT i wybrałem Sainty. Bardzo szybko doszedłem do tego że potrzebuję dedykowanych do platform butów i wjechały FiveTeny.  I tyle z jazdy w cywilkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też spadam 2-3 razy na weekend, bo omijam formalne szlaki rowerowe - wytyczane "aha, tu jest szeroko, równo i piaszczyście, skoro chodzą turyści piesi i konie, to w sam raz dla rowerów" i pcham się ścieżynkami albo i na siagę, więc co z tego, że podjazd ma 10 metrów, skoro na nim gałąź na wysokości nosa, dywan liści, połać splecionych korzeni etc. Więcej się wpinam i wypinam niż kręcę.

To, że w cywilkach nie pojeżdżę, też średnio mnie zraża - Five Teny etc. mają ten walor, że mogę zsiąć z roweru, wejść na kawę, zapiąć (rower) pod pracą i pójść na zebranie, wpakować sprzęt na dach i wskoczyć za kierownicę bez przebieranek na parkingu. 

Najważniejsze, że nikt z was nie napisał: Boże broń, strzeli oś/klatka przy pierwszym depnięciu i stracisz szczękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te z linku kolegi kurt_hectic bardzo fajne platformy na jednym łożysku maszynowym i jednym ślizgowym, jak i na trzech maszynowych https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181121070115&SearchText=cycloving+pedals

Z cenę pięćdziesięciu paru zł  dostajemy w miarę lekkie wytrzymałe platformy - osobiście nie widzę sensu przepłacać za  HT PA01A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 15:02, g286 napisał:

Bez sensu brać chamską podróbę. 

Miałeś kiedyś w ręku chińskiego pedała? Ja miałem kilka i żaden nie był źle wykonany. Obecnie mam nastukane na platformach Basecamp BC688 3,5 kkm i nie mają śladu luzu, czy innych problemów, nawet farba nie chce z nich złazić. Kupiłem za niecałe 20 dolców. 

Aaa, i nie dałbym sobie łba urwać za to, że te Twoje robi jakiś inny Chińczyk, niż te na Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...