Skocz do zawartości

[napęd 1x12] mtb dream build 2018/2019


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na wiosnę planuję mieć już złożony nowy napęd. Ma być na wypasie, najlepszy sprzęt w stosunku do ceny jaki da się znaleźć, ponieważ wkręciłem się w jeżdżenie i spędzam długie godziny na rowerze. Proszę o sugestie i komentarze. Oto moja lista na ten moment:

(pomijam fakt, że chciałbym mieć 8-9 biegów, ale w dzisiejszych realiach to niemożliwe :( ->potrzebuję kasetę 11-50)

-manetka sram gx (słyszałem, że lepiej/przyjemniej "klika" od nx-a), używka

-przerzutka sram nx- bo działa tak cała reszta sramów, a jest tańsza, używka

-zębatka NW 30t z chin, nowa

-kaseta 11-50 z chin, nowa, 370g! najdroższy element ~100$ https://tinyurl.com/yaavovuj

-łańcuch -? warto na jakiś konkretny zwrócić uwagę?, nowy

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Z tego co widzę to w/w kaseta jest 11-to rzędowa, W temacie stoi: napęd 1x12... ?

2) Zębatki NW z chin nie słyną z trwałości. Co prawda sam takich używam, nie spędzam jednak "długich godzin na rowerze". Przy większej intensywności, nie pociągnie ona długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alsew napisał:

Ale to ma być napęd marzeń 1x11 czy 1x12. W tytule huczne 12 a w linkach 11... dopiero co zacząłeś śnić a już schodzisz na ziemię? A są przerzutki które ogarną taką kasetę 11s 11-50? Bo z tego co czytałem o z Sunrace 11-50 11s bywają problemy.:blink:

Już się poprawiłem i wkleiłem dobry link.  To najgłupsza rzecz na tym forum- nie można edytować postów....

O napędzie myślę od roku. Miałem jednak dobry setup i dopiero teraz przymierzam się do zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki napęd u siebie złożony (tylko na 11 rzędów) manetka gx przerzutka gx korba gx eagle 32 zęby, kaseta ta z chin z pierwszego twojego linku, łańcuch od srama i złoty od kmc. 

Powiem tak, jakość i kultura pracy jest na wysokim poziomie, kilku znajomych jeździło na moim rowerze i są zachwyceni napędem. Przejechałem ok 2 tys km. Z kasetą nic się nie dzieje, nadal czarna, ani razu nie musiałem regulować linki od przerzutki. Największą zebatke używałem może z 2, 3 razy. Jedyne co zmienię na następny sezon to blat na 34 zeby, bo przy prędkości 55 km/h brakuje mi kadencji juz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach ten napęd ma być używany? Ja w rowerze do enduro mam zębatkę 32 i kasetę 10-50.

Co to za napęd marzeń na podstawie chińskich części? Zwracałeś też uwagę ile to będzie finalnie ważyć?

Zastanów się też jak takie skrajne oszczędzanie przełoży się na trwałość. Jak dużo jeździsz to dosyć szybko może Ci się ten napęd zużyć. Zębatkę do korby założyłbym jakąś pancerną, więcej zapłacisz, ale przełoży się to na wolniejsze zużycie i zębatki, i trochę też łańcuchów.

Manetka ogólnie im droższa tym lepiej klika, ale Gx jest spoko, w porównaniu z droższymi X01 i XX1 różnią się tylko masą.

Jak kasetę bierzesz po taniości z chin to na łańcuch nie ma sensu wydawać kupę kasy, tylko na Twoim miejscu wziąłbym dwa i zmieniał co jakiś czas, żeby przedłużyć życie napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trwałości zębatek NW z chin to są one tak samo trwałe jak aluminiowe zębatki "renomowanych" "producentów" (inaczej rzecz ujmując rozpoznawalnych marek). Zdecydowanie trwalsze są zębatki NW SRAM czy Shimano ze stalowym uzębieniem. Z własnego doświadczenia w ścieżkowcu na chińskim EKFan za 24zł przejechałem cały sezon (~3kkm) w terenie. Zęby wyglądają już słabo ale łańcuch się jeszcze trzyma. W porównaniu z HCC czy RaceFace jakie również posiadałem nie widzę, żeby te chińskie w jakikolwiek sposób im ustępowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Konwa, topowy, polski rider xc, mówi, że tylko zębatki absolute black wytrzymują mu cały sezon, inne nie. Za tę cenę kupuję 4 chińskie zębatki, które naprawdę są spoko. 

A co do kasety to myślę o niej bo wydaje się być lepsza od sramowskich. To wydatek prawie 500zł, nie mówcie, że to budżetowe rozwiązanie. Są inne, o wiele tańsze, które ważą 600g+ np. NX

 

@skom25 myślę o tym, marzę o tym za każdym razem gdy podjeżdżam.

Mieszkam w takich okolicach, że głównie używam 30-32,36,40. 9 biegów niestety mam aktualnie. Na zjazdach nie używam nic :o

Trochę nie miły komentarz panie kolego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

30T i taka kaseta to praktycznie kręcenie w miejscu od połowy zakresu. Naprawdę tego potrzebujesz?

Dude. W ostatnią sobotę wnosiłem 300m rower na plecach. Tak, w górach jest stromo. Jak już będę miał te 50t to zgaduję, że zacznę się zastanawiać kiedy będzie 60 xd. Btw. Już widziałem 51i 52 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

30T i taka kaseta to praktycznie kręcenie w miejscu od połowy zakresu. Naprawdę tego potrzebujesz?

Ja tam np. jadąc endurakiem na szyndzielnię nie pogardzilbym takim przelożeniem :)

 

A jaką masz obecnie korbę, bo 30t na bcd 104 ma ofset żeby łańcuch po pająku nie latał, więc może zepsuć to linie łańcucha. Druga sprawa,  że przy 30 na przodzie mocno brakuje 10t na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Sunrace, miałem okazję obejrzeć kasety i przerzutkę 12s na żywo.

O ile kaseta wygląda jak kaseta, to przerzutka to jest tandeta jaką rzadko się widuje. Zrobiona z badziewnego tworzywa z naklejkami imitującymi metal cięty na CNC. Do tego czerwony przełącznik sprzęgła wyglądający jak malowany lakierem do paznokci. Całości dopełniają śruby regulacyjne pasujące jak świni siodło. Może to i jakoś działa, ale jakość wykonania to jest poziom Shimano Tourney albo i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radziuGD napisał:

A jaką masz obecnie korbę, bo 30t na bcd 104 ma ofset żeby łańcuch po pająku nie latał, więc może zepsuć to linie łańcucha. Druga sprawa,  że przy 30 na przodzie mocno brakuje 10t na tyle.

No też mi się tak wydawało.... Zszedłęm z 34 na 30 dla koła 29x2,4 (tak dla jaj-testów) i kaseta 11-42 i musze powiedzieć jest zaje...iście. Z tym że omijam asfalty jak się da....a tam 35 km/h nie stanowi problemu ( kto tak jeździ góralem po asfalcie). Czyli jak na górala jest bardzo OK. Za to wyciągarka działa idealnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stonalodz napisał:

I przód bym złożył na minimum 32 zęby, a najlepiej 34

Tyle tylko, że Ty mieszkasz w Łodzi, a autor sam pisał, że szlaja się po górach.

 

16 godzin temu, woojj napisał:

Zszedłęm z 34 na 30 dla koła 29x2,4 (tak dla jaj-testów) i kaseta 11-42 i musze powiedzieć jest zaje...iście.

Z tym akurat się zgadzam. W enduro mam zębatkę 32 przy kasecie 10-50 i takie same koła. 30 z. też była by ok, jeszcze łatwiej by się wjeżdżało, z kolei na zjazdach trochę by brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...