Skocz do zawartości

[napęd 1x12] mtb dream build 2018/2019


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

rozwazam przejscie z 3x9 na 1x12, nawet juz kupilem kompletna grupe eagle gx, ale korba mi nie podejdzie jak i kaseta z bebenkiem xd, wiec poki co nie mam kasety i tu juz mam dylemat, czy sunrace sram czy te chinczyki co linkujecie ? i druga kwestia, naped obecnie mam w swoim mniemaniu topowy, przerzutki xtr i kasete mam tytanowego recona 170 gram , a tu mi przyjdzie zalozyc takiego kloca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się już konkretnie do 11 rzędów, bo są sporo tańsze i imo im mniej klikania tym lepiej, ale pojawiło się małe ale w postaci tego obrazka. Chińczycy sugerują kłopoty w przeciwieństwie do kolegi @stonalodz. Internet nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Ktoś ma coś do dodania? Jak 12s działa lepiej itp. to nie będę się zastanawiał, ale na te chwilę wolałbym 11s.

W dniu 18.11.2018 o 21:51, stonalodz napisał:

Mam taki napęd u siebie złożony (tylko na 11 rzędów) manetka gx przerzutka gx korba gx eagle 32 zęby, kaseta ta z chin z pierwszego twojego linku, łańcuch od srama i złoty od kmc. 

Powiem tak, jakość i kultura pracy jest na wysokim poziomie, kilku znajomych jeździło na moim rowerze i są zachwyceni napędem. Przejechałem ok 2 tys km. Z kasetą nic się nie dzieje, nadal czarna, ani razu nie musiałem regulować linki od przerzutki. Największą zebatke używałem może z 2, 3 razy. Jedyne co zmienię na następny sezon to blat na 34 zeby, bo przy prędkości 55 km/h brakuje mi kadencji juz. 

xhuSb5q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Shimano’s medium cage derailleurs have a listed maximum limit of 46t, but it didn’t seem to mind going up to the 50t. The chain length was a touch snug, but not out of the question. Everything shifted a-ok, and save for a bit of noise when pedalling in the 50t, it was all hunky dory.

Andi then fitted the cassette to a Production Privee Shan test bike with a SRAM GX 1×11 drivetrain, though quickly realised this wasn’t going to work. SRAM 11-speed derailleurs technically have a 42t limit, and even with the B-tension maxed out, the derailleur’s upper jockey wheel fouled on the 50t sprocket and wouldn’t clear it at all. If you’ve got a SRAM 1×11 drivetrain, then don’t bother with this cassette – it’s just too big for that rear mech.

Shimano dziala, sram nie :(

https://singletrackworld.com/2018/02/need-more-range-on-your-1x11-drivetrain-we-review-the-enormous-11-50t-mx80-cassette-from-sunrace/

 

Kufa szkoda...11speed wyglada jak 12, a jest tanszy, do tego wiecej tego na bazarach, jeszcze tansze,ehhhhh, no ale potrzebuje 50, a shimano juz nie chce.

Jak nikt nie ma nic do dodania to temat do zamkniecia chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tych lekkich chinoli 11-46.

Fyi: wyglad- konstrukcja, w tym sensie.

 

Staje na 12speed, NX przerzutce, manetce, lancuch obojetnie, co internet bedzie polecac, kasecie od chinczyka, rowno 400g. całość ok. 950zł

Jak kogoś interesuje to kaseta 11s jest 15$ tansza, do tego przerzutka xt, ok. 70zł taniej....całość ok. 130zł taniej.

Biorąc pod uwagę, że stary sprzęt można sprzedać za ok. 250zł (nigdy nie zdzieram) to nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś pierwszy raz zrobiłem ~45km na nowym zestawie! (planowałem więcej, ale spora część trasy była w śniegu; mijałem więcej ludzi na nartach niż na kole)

 

Oczywiście zrobiłem nie tak jak napisałem i kupiłem co następuje:

- chińską kasetę 11-50, 11s, ~380g, 83$ (na ali jest ten jeden model pod różnymi markami)(poza horrendalnie drogimi opcjami ta jest najlepsza imo, NX ma chyba 650g i chyba nawet jest droższy)

-chiński NW 30t 11$ (bo tania i naprawdę dobra, nic nie waży ;])

-łańcuch sram 11s PC X1 (ponieważ pan z popularnego kanału na YT powiedział, że przetestował wiele i ten działa najlepiej- brak problemu z pedałowanie do tyłu co potwierdzam!)

-manetka shimano m8000, bez wskaźnika

-tylna przerzutka shimano m8000, SG (średni wózek)

 

Dlaczego tak? Bo nie jestem homoseksualistą, a kupując wszystko od srama czułbym się ru***** w d****.  Stać mnie, ale naprawdę, wszystko ma swoje granice, ja nie chcę się o sprzęt bać tylko go katować. Wrażenia i informacje, które może komuś się przydadzą:

-kaseta jest idealna, nic tylko dziękować myfriendom

-brak problemu z pedałowaniem do tyłu na 44 czy 50! w mojej starej kasecie 11-40 mogłem wykonać pół obrotu i łańcuch zlatywał

-idealne dziury na przełożeniach; w mojej starej 36>40 było prawie nie odczuwalne, tutaj 44>50 czuć i jest to taaaaak dobre :) 

-używałem 50 non stop dzisiaj (podjazdy to jedno, a dodatkowo śnieg) Jak ktoś się zastanawia to tak 30/11-50 to właśnie zestaw na góry, którego szukacie, dużo rzadziej będę musiał schodzić z roweru; to był główny powód zmiany i warto było

-razem z manetką dostałem dobrej jakości linkę i pancerz; ten drugi założyłem w całości, aby uniknąć brudzenia się linki + kupiłem jakąś wypasioną, gumową końcówkę z uszczelką 

-są różne opcje manetki- z wskaźnikiem i bez, oraz z uchwytem ispec2 i bez; uważajcie przy zakupie

-całe życie jeździłem ze wskaźnikiem, ale jazda bez jest OK, lepiej nie jest, lubię zerkać na jakim przełożeniu jadę, ale na szczęście manetka działa inaczej gdy jest się na ostatnim przełożeniu także jakiś tam feedback jest

-można zrzucać na cięższe przełożenia po 2 i lżejsze po 4!  rewelacja; nawet na 9 biegach prawie zawsze zmieniałem po 2-3, żeby czuć różnice; co prawda fakt faktem ktoś mógłby to skrytykować, bo często nawet jakbym chciał zmienić 1 zmienia się więcej, ale tego własnie chcę; wali mnie czy mam 8 czy 14 przełożeń, mam klikać i mam czuć różnicę; działa to super, ba, bez tego systemu było by mega słabo, tyle klikania że masakra

-manetka ma instant realease- klikasz i od razu zmienia się przełożenie, nie trzeba "odklikiwać"; chodzi to ciężko, ale jest wrażenie "premium" ;o

-nie używam sprzęgła! każdy o tym biadoli, że taki ficzer, a to jest tak twarde, ze widocznie obniża jakość przerzucania, oraz manetka chodzi dużo ciężej; jest to do użytku na długich zjazdach; do normalnej jazdy sprężyna jest wystarczająco twarda, aby latający łańcuch nie był problemem

-przerzucanie na górnej części kasety jest zawsze 10/10, ideał; zdarzają się problemy w dolnej części; po regulacji śruby B kółeczko jest jednak sporo oddalone od kasety

-regulacja śrub przerzutki jest o niebo łatwiejsza niż np. w deore; tj. ustawiasz raz i działa

-na sucho, na stojaku przerzutki działały tak sobie, natomiast w jeździe musiałem od razu zmienić regulację, obrócić baryłkę o pół obrotu i było idealnie, nic już nie zmieniałam; także nie marnujcie za dużo czasu na pierwszą regulację na stojaku

-na koniec bonus...wczoraj, przy instalacji byłem przerażony, bo łańcuch mi spadał z chainring- przedniej zębatki (tak to się zwie?) no masakra, wbiłem sobie do głowy, że przez to, że nie mam nigdzie boosta, te 3 czy 6 mm robią różnicę i nic nie wyszło , nic nie będzie działać i cała sobota jak psu w *****; 2 godziny spędziłem szukając informacji w necie...jak to? tyle godzin przygotowań i nikt nigdzie nie napisał, że to jest napęd boost only? I to wszystko mimo, że używam 16mm bodaj śrub, który dobry centymetr oddalają mi zębatkę, która to jest 30t- czyli ma wbudowany gwint- kolejny centymetr przybliża ją do ramy; generalnie mam zębatkę bliżej niż specyfikacja radzi, bo chcę mieć jeszcze "lepszą" linię łańcucha;

Także zamiast mieć frajdę z wydanej kasy i nowego sprzętu była lipa.....usiadłem tak i gapiłem się na to wszystko no i zauważyłem, że spinka nie jest dopięta...i to ona wywalała łańcuch w górę i dlatego spadał :O 

W5xwUoa.jpg  

fbChRJ0.jpg

JZf2D9c.jpg

3YlOa3m.jpg

DeO8QIP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
18 godzin temu, kurt_hectic napisał:

Bo nie jestem homoseksualistą, a kupując wszystko od srama czułbym się ru***** w d****. 

Po pierwsze- uważaj na słownictwo.

Po drugie- właśnie obraziłeś wieeeelu użytkowników SRAMa .

Po trzecie- abstrahując od poprawności politycznej i płciowej- uważaj na słownictwo pisząc o jakiejkolwiek grupie społecznej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...