Skocz do zawartości

[convoy s2+] jaki akumulator


Arkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem latarkę convoy s2+ na e bay uk.Nie sądziłem,że zarówno latarkę jak i ładowarkę z akumulatorem muszę zakupić osobno?

W związku z tym jaki model akumulatora+ładowarę polecicie do tego produktu?

Przydałby się jakiś uchwyt na kierownice.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej latarki pasuje akumulator o oznaczeniu 18650. Polecam kupować jakieś markowe, Philips, LG, Panasonic o pojemności 3400-3500 mAh. Wychodzi wtedy najdłuższy czas działania za najniższą cenę. Jak znajdziesz o większej pojemności to prawdopodobnie będzie to jakaś chińska podróba. Są też o mniejszej pojemności trochę tańsze od tych, które podałem. Ładowarkę mam jakąś chińską za 10 zł i daje radę, tylko zwróć uwagę by była to ładowarka właśnie do tych akumulatorów 18650, bo zwykłej ładowarki na akumulatory AA te nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w przypadku akumulatorów, jak wspominał przedmówca, możesz trafić na  tzw. wysokoprądowe. Nie zawracaj sobie nimi głowy. W przypadku fabrycznych wersji nie wykorzystasz ich potencjału. Mają rację bytu przy sterowniku na z FET np. BLF-a / Astrolux, ale to inny temat.

Uchwyt tradycyjny za parę groszy daje radę. Pytanie jaki masz rower. W przypadku zwykłych kierownic pasuje niemal każdy, jeżeli masz kierownicę baranka będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko NCR18650B. U mnie 4 lata służby, nadal bez żadnych zastrzeżeń do pojemności.

Uchwyt... dużo ich jest, ja używam takiego, tylko on jest o około 2mm za duży i trzeba umieścić latarkę z gumką w obejmie. Za to wygląda bardzo ładnie taki zestaw. Ale to na grubą kierownicę 31,8mm bo wcześniej jak miałem rower z kierownicą 25,4mm to używałem takich i też tysiące km ze mną zjechały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cervandes napisał:

to używałem takich i też tysiące km ze mną zjechały.

Najprostszy, najlepszy, również używam i sobie chwalę. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nakrętka była metalowa, a nie plastikowa. W moim poprzednim uchwycie, plastikowa pękła na mrozie i nie był to jednostkowy przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ilia napisał:

Ładowarkę mam jakąś chińską za 10 zł i daje radę,

Z kupnem pierwszej z brzegu ładowarki byłbym ostrożny. Ładowanie akumulatorów tylko z pozoru jest prostą sprawą. Przede wszystkim ładowarka musi mieć odcięcie ładowania po uzyskaniu określonego napięcia na akumulatorze i/lub temperatury. Jeśli tego nie ma, to automatycznie przegrzejemy, a co za tym idzie zniszczymy akusa. Nie wiem co można kupić za 10zł, ale dobrymi ładowarkami są modele Liitokala Lii100/300/500 cenowo rozpoczynające się od ok. 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Arkowal napisał:

Panowie bez uszczypliwości proszę.Wybrałem to co wybrałem,sugerowałem się 4200mAh.Zobaczymy.Może to dla kogoś przepłacony produkt,dla mnie wydatek z rzędu paru groszy.Wyrobie sobie własne zdanie ;-)

Dzięki raz jeszcze.

Zadałeś pytanie , prosiłeś o pomoc jaki aku kupić, a kupiłeś taki jak ci odradzali.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Kolega będzie teraz nam wciskał, że 1kg pierza potrafi ważyć 2kg :D

 

Arkowal, nie ma fizycznej możliwości, by w aku 18650 znalazło się więcej prądu niż ~3400mAh, bo to by oznaczało, że do litrowej butelki chińczyk wlał 1,5L wody, rozumiesz? Kupiłeś za grosze, fakt, ale prawdopodobnie kupiłeś aku o pojemności 1,5 no może 2Ah, nic więcej. Reszta to prawdopodobnie piach lub pobożne życzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...