Skocz do zawartości

[convoy s2+] jaki akumulator


Arkowal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Miałem na myśli ładowanie powodujące zapłon ogniwa. Jak w niektórych telefonach znanych firm ;)

Co Ty za pierdoły opowiadasz. Zapłon następuje w wyniku rozszczelnienia ogniwa. Nawet na mrozie naładowane li-ion jak przebijesz to się zapali. To reakcja chemiczna a nie żadne nagrzewanie do zapłonu. Zapłonowi ulegają podróby oraz wady konstrukcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Track napisał:

Żaden z wymienionych przeze mnie aku nie posiada elektronicznego zabezpieczenia przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.

No tak, bo i po co? Od tego są sterowniki w latarkach i zabezpieczenia w ładowarkach. Wydawanie kasy na zabezpieczenia w aku mija się w wielu przypadkach z celem. 

 

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

Podczas nieprawidłowego ładowania może być nawet sporo wyższa niż 55st 

No o tym mowa, stąd zabezpieczenia, by do tego niedopuszczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes kiedyś zgłebiałem temat i historia zna przypadki, kiedy ladowanie nie było odpowiednio kontrolowane, zadziałał w baterii zawór bezpieczeństwa wraz z wylaniem się przez niego substancji z brzucha, nastąpiła silna relacja z powietrzem + wysoka temperatura i się zapalały. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...