Skocz do zawartości

[Manetka] Shimano SLX SL-M670, czasami nie można wrzucić przełożenia


wojciechkrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj jechałem sobie w temperaturze około 2 stopni i nie mogłem wrzucić wyższego przełożenia na przedniej tarczy. Po wciśnięciu dźwigni nic się nie działo, do tego dźwignia chodziła jakoś luźno, w końcu za którymś razem złapała. Potem zauważyłem, że nawet jak mam wrzucone najwyższe przełożenie to i tak czasami mogłem wcisnąć do końca dźwignię wyższego przełożenia. Co to może być? Teraz w cieple w domu wciskam i zmienia bez problemu i zawsze łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpływ niskiej temperatury . Jak będzie mróz to będzie jeszcze gorzej . Przerabiałem to u siebie i był taki temat na forum . Nie wiem jak u srama ale shimanowskie manetki po kilku latach eksploatacji tak mają . Ja wymieniłem , bo swoje lata już miały . Z tematu na forum pamiętam że ludzie po częściowym rozebraniu myli mechanizm manetki . Nie pamiętam czym , może naftą , może jakimiś odtłuszczaczami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zapadka lub ala sprężynka, może skorodowało albo przymarzło bo było zawilgocone.

Najlepiej rozebrać tj. wspomniałeś i sprawdzić oraz nasmarować ale nie WD40 bo to przepłucze a nie przesmaruje na dłużej.

Można też użyć smaru w spraju ale też lepiej jest rozebrać bo dokładniej robota zostanie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...