Skocz do zawartości

[suport] dopuszczalny opór


bajcik

Rekomendowane odpowiedzi

Ożywiam stary rower.

Suport był klasyczny, bez obciążenia chodził leciutko bez luzów (smarowany mokrą rdzą i powietrzem) ale miski miał spękane to wymieniam na nowy.

Kupilem tani Neco, i zastanawiam się czy taki opór można uznać za dopuszczalny. Mogę poziomo zawiesić klucz 85g 18cm. Jak zakręcę korbą to widać na filmie.

 

suport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 to jest Neco, one tak mają. ;)

Kilkadziesiąt kilometrów i się rozkręci...byle nie dosłownie... :D

W sezonie pakowałem takich do rowerów z 10 tygodniowo, niektóre zachowywały się jak ten na filmie, niektóre chodziły lżej, niektóre od razu szły na reklamację z powodu krzywej osi...  ;)

Jeśli oś jest prosta, to się tym nie przejmuj, za jakiś czas i tak złapie luzy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

W sezonie pakowałem takich do rowerów z 10 tygodniowo, niektóre zachowywały się jak ten na filmie, niektóre chodziły lżej, niektóre od razu szły na reklamację z powodu krzywej osi...  ;)

Też to przerabiałem ( wersje OEM z kartonu w plastykowych "łóżeczkach" ) i większość jest ok, ale zdarzają się takie z defektami ( najczęściej to głośne, rzadziej ciężko obracające się, z luźnym łożyskiem lub z krzywą osią ). Wymień jeśli kupiłeś w sklepie. Ewentualnie odsyłaj lub spróbuj jeździć i może się poprawi ( a może nie lub/i będzie głośny i pożyje krócej ) ( z innymi tanimi suportami jest podobnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bajcik napisał:

18.50 dałem na allegro. Jak użytkowniczka będzie się skarżyła to najwyżej wymienię.

EDIT: albo spróbuję rozebrać jak na filmie od Blueforce.

Myślę że się opłaca go właśnie rozebrać możliwe że w łożyskach jest za dużo smaru lub są one ciulowe, a zawsze takie nowe można kupić za grosz

Teraz, CarlJohson napisał:

Myślę że się opłaca go właśnie rozebrać możliwe że w łożyskach jest za dużo smaru lub są one ciulowe, a zawsze takie nowe można kupić za grosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne w nowych suportach ( może w tanich suportach na kwadrat i na dodatek w jakiejś złej partii itp. ) każdy normalny suport na kwadrat kręci się lżej i tak powinno być od samego początku. Oczywiście minimalne różnice pomiędzy nowym, a takim po przebiegu np. kilkaset km będą, ale to minimalne różnice powinny być.  Powodem takiego ciasnego obrotu może być któreś łozysko lub samo jego osadzenie na osi. Tak czy siak jeśli  można spróbowac zostawić jak jest i liczyć, że się rozrusza. Szanse oceniam na 70 % jednak może również przyjść głośniejsza praca i krótsze życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

Normalny nowy suport. HT2 tak samo działają.

Ale o HT2 od zawsze wiadomo że fabrycznie nowe kręcą się dużo gorzej. Zgadzam się z @SoloTM, nie powinno to tak wyglądać. Miałem 2 lub 3 suporty na kwadrat i dwa Octalink, każdy z nich kręcił się idealnie gładko od samego początku.

Tak czy inaczej nie bardzo rozumiem oszczędzanie na Suporcie. Za 10 zł więcej jest fajny Accent a i Shimano chyba wiele droższe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W porównaniu do starożytnych z kulkami, to te nowe wydawały mi się i tak znacznym skokiem jakościowym, że cokolwiek bym nie wybrał to będzie trwalsze niż stare.

Teraz kolejny supor wymieniam (foto załączam), o długości 126mm i jest zagwostka co kupić, bo upatrzony sprzedawca ma:

* Accent 124.5mm

* Shimano 127mm

Długość 126mm wydaje się występować tylko jako Octalink.

Pytanie: czy odstępstwo 1.5mm wte lub we wte w stosunku do oryginału jest dopuszczalne? Mój chłopski rozum nie przewiduje problemów.

suport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć,

podepnę się pod temat. Rozkręciłem starą szosę, wyjmując suport znalazłem wewnątrz jakąś plastikową tuleję, która była całkowicie zniszczona, myslałem że to nie jest potrzebne, ale chyba jestem w błędzie - gdzie można kupić coś takiego jak na zdjęciu poniżej?

 

tuleja.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja to zabezpieczenie przed syfem dostającym się do mufy od góry ( i od spodu przez ślizg/dziurę w mufie  ) czyli przez rurę podsiodłową. Czy kupić można to nie wiem. Nowych nie widziałem chyba. Możesz zrobić to z czegokolwiek, dopasować z kawałka jakiejś innej osłonki, możesz tego nie zakładać. Raz w roku rozebrać i przeczyścić łożyska/miski.

Możesz wyjąć tą tuleję na gotowo z takiego zestawu  :

https://allegro.pl/suport-118mm-neco-bsa-68mm-i6540611230.html

Aczkolwiek nie jest to konieczne/niezbędne, tym bardziej jeśli rower będzie używany w suchych warunkach i nie codziennie itp.

 

https://allegro.pl/oferta/pakiet-suportu-shimano-600-bb6400-niekompletny-7738355157

tu będzie oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...