Skocz do zawartości

[Wytrzymałość ramy] Szosówka triban 3


szukamroweru01

Rekomendowane odpowiedzi

Opona szosowa pod sakwami musi być solidna... Optymalna jest rama w którą można włożyć szerzej niż 25 mm...

dodatkowe kilogramy i  większe ciśnienie znacząco pogorszy drogę hamowania i obniży próg darcia o asfalt.

Raz przejechałem na oponie za 50 zł 800km w Austrii i Szwalbe dało radę ale tył dość mocno znikł. Taka opona miała od nowości lekkie bicie. Lęk przed gwałtownym strzałem czy przecięciem bocznej ścianki miałem cały czas, a zjechanie na drogę gruntową było palpitacją serca.

1200 km zrobiłem natomiast z powodzeniem  na Maratonach 25-622 na zestawie Green/Blue guard też od szwalbe... Tylko że te opony mimo podanej szerokości 25 mają WYSOKOŚĆ opon 28mm .... Czyli jeśli rama i wieldec są ciasne trzeba kupić  wersję 23-622

Opony są dość ciężkie, kleją się dobrze do podłoża, znoszą niższe ciśnienie... Warto mieć je przy szybkiej jeździe pod wiatr, natomiast opory toczenia przy spokojnej jeździe  dużo lepsze są w rowerach trekingowych z taką samą oponą tylko rozmiar 37-622... Także szosowa wąska  opona akurat toczenie będzie miała gorsze.

Używałem dość pancernych  kół z  stożkiem 30mm Remerx Taurus...  ciężkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość mieszanki najważniejsza. Twarde opony po 25/sztuka przejechały pod obciążeniem więcej niż takie za 50, lecz miękkie. Różnica rzędu 30% na korzyść twardych - żadne wzmacniane, zwykłe Kendy.

Używam obręczy Rigida Flyer, 32 szprychy na zwykłych piastach Shimano. Tylko raz poszła mi szprycha na dystansie ~3kkm.

Do tego ważna jest korba z młynkiem, żadne tam 34, bo zmiękniesz.

Wracający do ramy...najpierw powinien strzelić bagażnik ;) Warto, przy szosie nawet bardziej, rozważyć bagażnik na przedni widelec. Rozkłada masę na cały rower, ułatwia manewrowanie parkingowe - komu rower uciekł spod rąk na postoju, ten wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...