Skocz do zawartości

[kaseta] regeneracja kasety 11-rzędowej, jakie zębatki? Czy 10-rzędowe też są okej?


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym zrezgenerować kasetę 11-rzędową. Nowa kosztuje 150 złotych.  Jeśli dostanę zębatki w dobrej cenie, zamiast tworzyć kolejny śmieć za 100 złotych ją zregeneruję.

Do wymiany nadaje się pierwsze 5-6 zębatek. Czy mogę bezpiecznie użyć zębatek 10-rzędowych? Oraz: znacie sklep który zaopatruje pełen zakres zębatek?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowanie kasety to wymiana zębatek. Nie wiem co ma dać spiłowanie zębów, skoro to właśnie łańcuch je spiłował, i dlatego nie działa.

Na allegro sprzedają koronki. Pewne 6 wyjdzie ponad 100zł więc lepiej kupić nową.

Shimano nigdzie nie przewiduje kompatybilności kółek od 10 rzędów w 11 rzędowych kasetach. Są szersze, niewiele ale są. Pewnie też się razem nie zejdą we właściwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Porównam te grubości jeszcze. Kaseta działa dobrze wg mnie ale próbuję sprzedać rower i nie chcę kogoś zostawiać ze zużytym w 70% napędem. 

Na Allegro i w znanych mi sklepach patrzyłem ale nie ma na stanie zębatek we wszystkich stopniowaniach. Zobaczę jak mi to wyceni znajomy serwis. 

Swoją drogą, strasznie mnie irytuje ta polityka producentów i tworzenie śmieci bez sensu. No ale cóż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...